Odpowiedz na ten temat

Co to na stopach,schodzące płaty skóry i pęcherzyki z płynem

• murusssss 2006.04.22 [13:11]
    najpierw taki ten płyn przezroczysty, a potem zółknie i zasycha i schodzą płaty skóry ze stóp, to paskudnie wyglada, co to moze byc?
  • Agatkaaa 2006.04.22 [13:14]
    odciski, blazy...?

In some ways everybody feels alone...
  • mi skóra schodziła 2006.04.22 [13:15]
    od butów tzn.nie mogę chodzić w butach które mają gumową podeszwę .Byłam u lekarza i buciki tylko ze skórki i obowiązkowo skórzana wkładka. Dostałam maść od dermatologa i po kilku dniach było ok,Więc radzę wybrać się do lekarzausmiech.gif
  • murusssss 2006.04.22 [13:16]
    mam całe stopy w takich pecherzykach, pełno ich, potem zasychaja i skora złazi ,
  • płomykówka***** 2006.04.22 [13:57]
    Masz grzybicę stóp albo piodermię. Idź do dermatologa czym prędzej.

http://www.fotopolis.pl/galeria/wpy2003_21.jp g
  • murusssss 2006.04.22 [13:59]
    A co to jest ta piodermia?? a pozatym wsydze sie isc do lekarza z tym paskudztwem, jak ja mam pokazac tak obrzydliwe stopy, lekarz pomysli ze jestem brudas, a tak nie jest
  • płomykówka***** 2006.04.22 [14:43]
    Nie pomyśli tak, bo grzybica stóp nie bierze się z brudu. Można się nią zarazić wszędzie. Na basenie, siłowni, w hotelu, przymierzając buty w sklepie... Osoby chore na cukrzycę, zaburzenia hormonalne i biorące antybiotyki są bardziej narażone na zakażenia.
    Statystyki są takie, że ok. 42% Polaków ma tę chorobę. Jest jej kilka odmian i nie jest uciążliwa do wyleczenia, ale nieleczona przechodzi w grzybicę paznokci, której leczenie jest bardzo trudne i kosztowne.
    Zresztą to głupie wstydzić się choroby przed dermatologiem. Przecież to jego zawód. Zdrowi tam nie przychodzą.oczko.gif Nie przejmuj się. Ja kiedyś byłam z obrzydliwą sączącą się wysypką na prawie całym ciele. Męczyłam się z tym swędzącym świństwem prawie tydzień zanim poszłam. Dostałam maść za kilka złotych i po trzech użyciach problem zniknął.

http://www.gazetapacjenta.pl/content/view/138 /76/

Piodermia to zakażenie bakterią gronkowca.

• płomykówka***** 2006.04.22 [14:46]
    Możesz ewentualnie spróbować Daktarinu, Undofenu (taki i śmierdzący) albo Lamisilatu (drogi), ale to takie strzelanie w ciemno. Więcej preparatów nie znam. Wszystkie są bez recepty.

• nietoniejapisalamd 2009.10.05 [22:59]
    Mi też schodzi skóra ze stóp. Ale dlatego, że miałam kilka pęcherzy, które musiałam przebić, ponieważ byłam na pielgrzymce. I teraz odchodzi mi też skóra płatami... Co ja mam z tym zrobić? Pomocy...

• zrób se peeling stóp 2009.10.05 [23:01]
    !!!!
  • Smak Szczęścia 2009.10.05 [23:28]
  • she3.. 2009.10.05 [23:31]
    swedzace pecherzyki z plynem ?
    ja powiedzialabym ze to egzema ..
    na to pomaga taka masc - elidel - jest na recepte.
    ale jesli nie chcesz isc do lekarza, to moze dostaniesz ja bez recepty, koszt ok 100 zl , jest jej malo, ale skuteczna
  • ile kafeterian tyle opinii 2009.10.05 [23:36]

• wysokie obcasy 2009.10.06 [14:42]
    egzema, u mnjie pojawila sie nagle najpierw na wewnetrznej stronie dloni, potem na stopach. Tragedia smutas.gif Najpierw swedza te pecherzyki, potem zasychaja i skora zlazi platami, czasami do krwi. Pomimo leczenia trzymalo sie mnie to swinstwo dobrych kilka lat. Potem zniknelo tak samo nagle jak sie pojawilo. Na szczescie nie bylo to zarazliwe i na nikogo z rodziny nie przelazlo, ale ja sama sie nameczylam smutas.gif
    stopke mam bardzo zgrabna
  • Margo1970 2011.06.29 [08:14]
    Witam...moje dziecko ma to świństwo od kilku lat i nic mu żadne maści nie pomagają...choroba ta lekko ustępuje, gdy jedziemy nad morze - w słonej wodzie i w piasku następuje oczyszczenie i wytarcie wierzchniej warstwy skóry...na jakiś czas mamy spokój, prawie do zimy, a potem od nowa pojawiają się bąbelki z płynem, straszny świąt i rany aż do krwi...mój 10 letni syn cierpi na to od 5 lat...proszę o pomoc, bo dermatolog rozkłada ręce.
  • renata0000 2011.08.03 [11:15]
    Witaj Margo wiem co czujesz, miałam zupełnie to samo co Twoj syn, zaden lekarz nie wiedział co mi jest, a odwiedzalam specjalistow z różnych zakątków Polski . rownież jezdzilam nad morze jako dziecko i piasek w ktorym był jod pomagał, lekarze mowili ze to alergia ale tak naprawde nikt nie wiedzial co to za cholerstwo i nie wie do tej pory. Pociesze Cie , Twojemu synkowi minie to z wiekiem , ja mam teraz 21lat i ta choroba juz sie nie objawia, tylko podczas wędrowek w gorach, do tego stopnia ze czesto musze czekac na znajomych w pewnym miejscu bo sama nie moge za bardzo chodzic chociaz kocham gory. Zastanawiam sie co moze byc powodem wystąpienia tego , czy Twoj synek lezał w inkubatorze? juz sama nie wiem .

Odpowiedz na ten temat

Pokaż więcej