Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bąbolina

Co uważacie za kicz w mieszkaniu?

Polecane posty

Gość Bąbolina

Chodzi o wystrój, meble, kolorystykę. Ogólnie rzecz biorąc ozdoby, dekoracje, wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porcelanowe figurki zwierząt. Dużo tzw. bibelotów-zbieraczy kurzu. Boazeria. Meble, które wyglądają jak żywcem z PRL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A, i tzw. zazdrostki w oknie, czyli takie potworne firanki na drucie zawieszone w połowie (lub poniżej) wysokości okna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sztuczne kwiaty w wazonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy kicz :) ale kiedy otwieram stronę z meblami Ikea/AgataMeble/Bodzio/Brw...itd wizualizacje są do siebie podobne...jak według jednego szablonu :p i kiedy wchodzę do czyjegoś mieszkania, a tam stylizacje jak żywcem wyjęte z katalogu meblowego...wtedy myślę sobie, że ta osoba nie ma w ogóle żadnego swojego gustu, totalne zero :o i to jest dla mnie jeszcze większy kicz niż pieski z porcelany :) Ale oczywiście inni ludzie mają swój gust i też na z pewnością myślą sobie wiele niepochlebnych rzeczy o moim domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zazdrostki, firany takie tradycyjne i wszelkie cięte w kształt trojkąta, durnostojki - czyli masz nie pasujących do siebie figurek i figurynek na meblach sztuczne kwiaty, różne dziwaczne podwieszane konstrukcja na suficie z masą niepotrzebnych światełek i ogólnie przesada z ledami wszędzie, gdzie się da cięte obrazy typu tryptyk, meble tzw segmenty rodem z PRL, wszelkie wzorzyste dywany niedopasowane i nie nawiązujące do pomieszczenia, święte obrazy, krzyżyki, różańce wieszane na ścianie, boazerie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie należy zapominać o "świętych obrazkach", portretach Jana Pawła II i krzyżach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uważam,że każdy powinien urządzać swoje mieszkanie jak chce,bo ludzie się różnią. kiczowaty jest tylko nieporządek w mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podświetlane ołtarzyki na telewizor w płyt kg, Figurki, wazoniki, suszki w wazonie rozstawiane na meblach, salon połączony z kuchnią, gdzie wszędzie to wygląda jakby od jednego szablonu, hokery i inne bzdety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie w moim mieszkaniu nie podoba to, ze mam pelno p*****lek porcelanowych ( schowanych po szafkach, bo ich nie lubie a pozbyc sie ich nie moge, bo to od tesciowej ) meble w salonie tez mi sie nie podobaja i mimo, ze tesciowa by na lep upadla gdybym je zmienila, to i tak kiedys je zmienie na nowoczesniejsze. To taki kicz w moim mieszkaniu, a teraz napisze co mi sie nie podoba u innych. Zarosniete mieszkanie przez kwiaty, paprocie i inne takie. staroswieckie dywany ( chyba, ze ktos ma naprawde mieszkanie w stytlu staroswieckim, ale swietnie urzadzone ) sztuczne kwiaty w wazonie tez mi sie nie podobaja Za duzo szkla na polkach Za duzo pluszakow u dorslych ludzi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość nie wie co to kicz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większość ludzi nie lubi nadmiaru książek na półkach :) my mamy bardzo dużo książek i kilka osób z niesmakiem wyrażało się o tym, że POWINNY być jakieś wazoniki, świeczki itd a nie wszędzie te książki i książki :o moja babcia nawet specjalnie dzwoniła żeby wyrazić nadzieję, że domu sobie tak nie zapchamy wszędzie tymi półkami :D a my już takie ładne regały zamówiliśmy :p :p :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie znosze firanek w kazdej mozliwej postaci, i nie podobały mi sie nigdy- jak jeszcze była na nie moda. Nie podobaja mi sie sciany pomalowane na jebliwe kolory, szczególnie jaskrawy seledyn, ogolnie b kiczowaty wystrój maja wnetrza z tych tandetnych seriali typu Trudne sprawy, nie wiem czy zauwazyliscie. Sporo tych nowych tanich mebli tez mi sie nie podoba, zwłaszcza polskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
książki zawsze wygladaja elegancko, ale jak jest ich za dużo, to dobrze byłoby wydzielić miejsce na biblioteczkę z wygodnym siedzeniem i oświetleniem w pobliżu regału z książkami... kiczowato wyglądają porcelanowe naczynia i kryształy, ale nigdy książki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>Ja nie znosze firanek w kazdej mozliwej postaci, i nie podobały mi sie nigdy- jak jeszcze była na nie moda. <<< aż się zdziwiłam, bo w pierwszej chwili myślałam, ze to mój stary post. Już tu coś takiego napisałam w podobnym temacie. Ja również od zawsze nie znoszę babcinych firanek, firaneczek, zazdrostek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy za dużo książek żeby wydzielać dla nich kąciki, a poza tym mi się podoba tak jak jest :) Lubię książki i ładne duże kwiaty i nie będę dostosowywać się do mody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KingaStefankaFanka uwielbiam domy przepełnione książkami :) dom moich rodziców, dziadków i mój też taki jest. Oby domy moich dzieci też takie były. Gdzieś kiedyś przeczytałam: "domy bez książek wiele mówią o właścicielach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fototapety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
książki zawsze wygladaja elegancko, ale jak jest ich za dużo, to dobrze byłoby wydzielić miejsce na biblioteczkę z wygodnym siedzeniem i oświetleniem w pobliżu regału z książkami... kiczowato wyglądają porcelanowe naczynia i kryształy, ale nigdy książki x x ja bym sie nie zgodziła, ze ksiazki zawsze wyglądaja elegancko. Raczej u ludzi co ich nie czytaja, i kupuja zeby ładnie wygladała na półce. Niemniej, jak jestem u kogos w domu i widze ze ma sporo ksiazek to mi sie kojarzy ta osoba pozytywnie, bo lubie ludzi co czytaja ksiazki. Zeby taki regał z ksiazkami wyglądął naprawde dobrze, to musiałbyby byc specjalnie kupowane kolorami, zeby grzbiety pasowały do siebie, i mie moga byc wymemlane. ja lubie czytac, czesto takie popularne pozycje i potem np. za drugim razem ksiazka sie rozkleja, grzbiet odpada, co nie wygląda dobrze na półce. W katalogach typu jak ma IKEA regały wyglądaja swietnie, ale zauwazcie, ze kazda ksiazka tam ma biała okładke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>Mamy za dużo książek żeby wydzielać dla nich kąciki<<< no ok, tak też jest na pewno fajnie napisałam o tym kąciku, bo coś takiego widziałam na forum wnętrzarskim i to naprawdę wyglądało to z duszą :) aż chciało się usiąść z ulubioną książką... oczywiście nie każdy ma na to miejsce, warunki i nie każdemu musi się podobać, ale książki zawsze wyglądają dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podobają mi się firanki w oknach. Zabierają przestrzeń i człowiek zawsze czuje się jak w domu u starych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serwetki koronkowe na oparciach kanapy lub foteli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha ha, no o ludziach kupujących książki na pokaz nie pomyślałam... ale może lepiej niech kupią na pokaz niż wcale zawsze jest nadzieja, że z nudów coś przeczytają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>> Serwetki koronkowe na oparciach kanapy lub foteli <<< o, racja! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze książki nie są "wymemłane" :p ale też nie są kupowane żadnymi seriami, nie dbam o to żeby kupować specjalnie np z jednego wydawnictwa. Nie są to też eleganckie wydania w skórzanych oprawach :) zwykłe książki ustawione mniej więcej według autorów. W każdym razie u innych też lubię książki i jak gdzieś widzę, zaraz zerkam jakie to tytuły...i już wiem co myśleć o właścicielu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
[ KingaStefankaFanka dziś Nie wiem czy kicz usmiech.gif ale kiedy otwieram stronę z meblami Ikea/AgataMeble/Bodzio/Brw...itd wizualizacje są do siebie podobne...jak według jednego szablonu jezyk.gif i kiedy wchodzę do czyjegoś mieszkania, a tam stylizacje jak żywcem wyjęte z katalogu meblowego...wtedy myślę sobie, że ta osoba nie ma w ogóle żadnego swojego gustu, totalne zero pechowiec.gif i to jest dla mnie jeszcze większy kicz niż pieski z porcelany usmiech.gif Ale oczywiście inni ludzie mają swój gust i też na z pewnością myślą sobie wiele niepochlebnych rzeczy o moim domu...lapka.gif ] DOKLADNIE!!!! 90% mieszkan (a z racji mojej pracy goszcze w wielu domach :P ) jest zawsze ten sam styl :O MEBLOSCIANKA/zestaw modulowy mebli. w latach 60-80 tych byl to wielki zestaw mebli zaslaniajacy niemal cala sciane, teraz zas jest to szafka pod tv, druga waska wiszaca nad telewizorem, jakas komoda i druga z szafeczkami :O wszystko takie same, w kazdym niemal salonie :O do tego jedna sciana w jednym kolorze druga w drugim, a same kolory tak samo sie powtarzaja, jak cale te zestawiki nowoczesnych mebli :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie lubię serwetek i serweteczek poukładanych na meblach,] serduszek wieszanych gdzie się da a szczególnie w sypialni (jak mężczyzna ma się w czymś takim odnaleźć?) gipsowych aniołków na meblach, oknach w sypialni i gdzie się da kwiatów na kwietnikach wieszanych na ścianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie lubię serwetek na meblach, lalek i ołtarzyków. U mojej znajomej po 50tce nawet w WC na spłuczce siedzi lalka a do papieru toaletowego doczepiony jest pajacyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×