Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Budowlana

Co zrobić, żeby w upały na poddaszu nie było za gorąco.

Polecane posty

Gość Budowlana

Witam, ostatnio przez te upały na poddaszu na którym mieszkam jest nie do zniesienia. Da się je jakoś odizolować, żeby całe ciepłe powietrze od sąsiadów nie leciało do mnie? Jak tak to jaki sposób jest najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze zaizolować,wtedy zimą będzie ciepło a latem chłodno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwiesic ,mokre przescierdla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziom0
zawsze można zdemontować dachówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Budowlana
A może przynieść tam lodówke i trzymac z otwartymi drzwiami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lodówka to silnik - będzie grzała,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
klimatyzator z jednostką na dac******a się szykuje za rok mam małe mieszkanie więc mam nadzieje że w 3 tys się zmieszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Budowlana
No ja wolę właśnie coś pomyśleć o lepszej izolacji. Tylko nie wiem jak się za to zabrać. Na klimę wydałabym miliony... Lepiej zrobić coś raz a dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IsoverOE
Witam, sposobem na zmniejszenie nagrzewania się mieszkania/domu latem, może być ułożenie warstwy wełny mineralnej.W takim wypadku wykonuje się np. sufit podwieszany z płyt gips-kartonowych wypełniony wełną szklaną np. ISOVER Aku-Płyta. Jeżeli będzie się Pani decydowałą na takie rozwiązanie proszę pamiętać aby zabezpieczyć sufit przed przenikaniem pary wodnej z wnętrza mieszkania. Przeciwdziała temu szczelna paroizolacja np: ISOVER STOPAIR. W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam, Paweł Stefański Online Ekspert ISOVER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do pana eksperta- czy da sie zaizolowac strych mieszkalny w szeregowcu bez zmieniania dachu - od srodka? jesli tak, to o ile zmniejszylaby sie wysokosc pomieszczenia? Jak powazna jest to inwestycja ( finanse, czas , robicizna - w przyblizeniu). Pomieszczenie uzytkowanem ok 50 m, w wiekszosci skosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budowlana
A czy nie będzie to gniło pod wpływem wilgoci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem należy to zrobić bardzo fachowo i dobrej jakości materiałami wtedy nic nie powinno się stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isoverOE
Witam ponownie, odnośnie pytania "do pana eksperta- czy da sie zaizolowac strych mieszkalny w szeregowcu bez zmieniania dachu - od srodka? jesli tak, to o ile zmniejszylaby sie wysokosc pomieszczenia? Jak powazna jest to inwestycja ( finanse, czas , robicizna - w przyblizeniu). Pomieszczenie uzytkowanem ok 50 m, w wiekszosci skosy" Oczywiście jest taka możliwość, w takim wypadku należy wykonać sufit podwieszany z płyt g-k wypełniony wełną szklaną np. ISOVER Aku-Płyta. Wysokość pomieszczenia zmniejszy się wówczas o grubość izolacji oraz płyt gips-kartonowych. Aby dobrać odpowiednią grubość izolacji potrzebowałbym jednak więcej informacji np. czy istniejący dach jest już zaizolowany/jeżeli tak jakim materiałem, o jakiej grubości. Co do pozostałych pytań zapraszam do kontaktu z konsultantami technicznymi Isover: konsultanci.isover@saint-gobain.com Pozdrawiam, Paweł Stefański Online Ekspert ISOVER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IsoverOE
"A czy nie będzie to gniło pod wpływem wilgoci?" Jeżeli sufit zostanie szczelnie zabezpieczony folią paroizolacyjną, nic złego nie powinno się dziać. Folia paroizolacyjna, chroni przed przedostawaniem się wilgoci do wnętrza sufitu. Pozdrawiam, Paweł Stefański Online Ekspert ISOVER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź p. Pawle! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
całe szczęście, że przeczytałem o tej folii paraizolacyjnej, wczesniej jakoś nie przyszło mi to do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zasłaniać okna, robić przeciąg z klatki schodowej (zaciągnie zimne powietrze z dołu). Najlepsza oczywiście izolacja - też się przymierzam, bo w słoneczne dni potrafi robić się tu grubo ponad 40 stopni, nie do wytrzymania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzejus
Jednym z lepszych sposobów na obniżenie temperatury na poddaszu jest zastosowanie odpowiedniej powłoki na dach. Ja zastosowałem Tytana Cool-R i udało mi się obniżyć temperaturę na poddaszu o 10 stopni Celsjusza. A i dach też mniej "cierpi", dzięki temu, że Cool-R lepiej odbija promienie, a przez co materiał się tak nie niszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do pana eksperta co zrobic zeby w czasie silnych. wiatrow na poddaszu bylo cieplej. Chodzi tu o wychladzanie pomieszczen tylko tych po ktorej wieje druga strona poddasza jest ciepla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba zainstalować klimatyzację.Najlepsze rozwiązanie jest zawołać dobrą firmę http://www.firmaszalek.pl/ i montować i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arydian

Kolego nie twierdzę że  masz dobrej jakości izolacje poddasza ale też nie mowie że masz z odpowiednimi normami izolacyjnymi. Obniżyć temperaturę bez remontu możesz sposobami takimi jak: zasloniete rolety w dzień przed promieniami słonecznymi i nie nadmierne wentylowane domu., a nocą kiedy tem. jest niższa otwierać okna,albo klima:D  A wiec, posiadam dom z adaptacja poddasza w której izolacje mam zrobiona wedle odpowiednich norm.. (wełna 20 i druga na krzyż 10, współczynnik przewodzie chyba 0.33 czy 0.32) ogólnie ten najniższy) ,i chce Tobie powiedzieć żebyś niebral do siebie komentarzy innych autorów że to jest kwestia izolacji... Ja zimą mam naprawdę cieplutko a latem mialem gorąco... Pozdro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×