Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

codzienne zapotrzebowanie na witaminy

Polecane posty

Gość gość

Chciałabym zacząć zdrowo się odżywiać a mianowicie przyjmować zalecaną dawkę każdej witaminy , aminokwasów itd. znalazłam w internecie tabelę z zalecaną dawką dzienną i maksymalną (dla niektórych witamin) po której moga wystąpić niepożądane efekty..znalazłam również listę ilość w mg/100 g wybranych produktów w których jest danej witaminy najwięcej. Myślę o tym żeby zrobić sobie taką tabelkę samodzielnie i wydrukować..znajdowały by się w niej zalecane dawki każdej z witamin oraz ile czego muszę zjeść żeby pokryć zapotrzebowanie na każdą z nich.Teraz już sama nie wiem czy to dobry pomysl i czy wypali bo pod opisem każdej z witamin znalazłam znalazłam suplement diety z ta witaminą. Ma codziennie łykać 5 tabletek albo więcej z każda witaminą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co utrudniasz sobie zycie?Warzywa i owoce jedz ile chcesz, te tabele to glupota i utrudnianie sobie zycia, jedzenie ma byc tez przyjemnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina1979x
Strasznie dużo z tym roboty, z resztą samodzielnie bardzo ciężko dobrać sobie zbilansowaną dietę, ale można jeść na przykład te warzywa, które mają wiele witamin. Na przykład pomidory, są bardzo zdrowe, zapobiegają wielu chorobom, czytałam o tym na http://klubseniora.pl/. To chyba prostsze niż codzienne wyliczanie przyjmowanych witamin, co często można policzyć jedynie mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby uzupełnić zasób witamin w organiźmie zacznij pić odżywcze herbaty zielone, czerwone, yerba mate dowodzą, że napar z yerba mate jest ważnym źródłem polifenoli, które są substancjami o właściwościach przeciwutleniających (antyoksydanty), podobne wyniki przyniosły też polskie badania, duży wybór oryginalnych Yerba Mate prosto z Urugwajuhttp://1000smakowswiata.pl/?utm_source=fora&utm_medium=Advisor&utm_term=AdvisorOnline&utm_content=Advisor&utm_campaign=advisoronline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dużo roboty z tym, ale warto sobie chociaz mniej wiecej zdac sprawe w czym są jakie mikro i makroelementy oraz witaminy i starac sie wcinac regularnie i urozmaicać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×