Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xxxweronikaxxx

Coś dzieje się z moim kotem. Może ktoś miał taką sytuację?

Polecane posty

Na początek zaznaczę iż nie wiem, czy piszę w dobrym dziale. Nie mogłam znaleźć odpowiedniego więc postanowiłam napisać tu. Mam problem z moim kotkiem. Ma prawie 6 miesięcy. Od dwóch dni ma biegunkę. Wczoraj byłam z nim u weterynarza dostał proszki na jelita, generalnie nie wykonywała żadnych badań po prostu wszystko było ''na oko". Stwierdzono, że wszystko z nim w porządku, a biegunka jest wynikiem zmiany karmy. (Wcześniej karma też była zmieniana, ale nie było takich sytuacji). Od wczoraj przyjmuje leki, ale dziś jego stan jakby się pogorszył. Niby od południa nie załatwia się już, biegunka ustąpiła, ale od rana jest osowiały, nie chce jeść, nie pije, cały czas leży bądź śpi. Z reguły jest aktywnym kotem. Zaszczepiony, w trakcie odrobaczania. Ktoś miał może podobny przypadek lub wie czym takie zachowanie może być spowodowane? Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coś go boli może żołądek pewnie coś zażarł a nic ci ostatnio nie zginęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chce cie martwic, ale ja mialam tak z 2 kotkami pod rzad, w okolicy 6 mca, zaczely miec biegunke a pozniej wymioty, jednego wet na sile leczyl za duze pieniadze i on zdechl....drugi dostal diagnoze od razu, jakis koci wirus...nie pamietamnazwy, prawie w 100 %smiertelny niestety, moj po biegunce osowialy byl i zdychal w meczarniach zanim dojechalam go uspic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj zaraz po odrobaczeniu dostal spetlenia jelitek, po prostu pasozyty spetlily mu jelitka i zdechl biedny, bywa ,ze to nastepstwo odrobaczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nic nie zjadł... przynajmniej nie zauważyłam. a czy to może być wina tego, że było zwlekane z odrobaczaniem? W sumie jest odrobaczany dopiero po raz drugi. Pierwszy raz jak był maluśki. Możliwe jest to, że wszystko spowodowane jest tym, że po prostu ma robaki? Chociaż w kupie ich nie widać, a nie zakopuje ich wiec chcąc czy nie chcąc trzeba je oglądać. Wystraszyłam się, że może to być coś groźnego po tym co napisaliście. Ale weterynarz by nie zauważyła? Mowiła, że stan ogólny dobry. Nie odwodniony, bez gorączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było
Mojej córki kotek miał podobne objawy.Lekarz kazał kota przegłodzić.Cały dzień nic nie jadł, bo nie miał apetytu.Po dwóch dniach wszystko wróciło do normy.Kot był odrobaczywiony, podobno profilaktycznie.Obecnie jest już zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kotek może cierpieć na biegunkę z różnych powodów: może się zatruł karmą, jedzeniem, albo wodą. Może ma jakieś wirusy, robaki. My z naszym kotkiem przychodzimy na wizytę do weterynarza http://lecznicachylonia.pl . mamy do niego zaufanie i nasz kotek jest na szczęście zdrowy, nic mu nie dolega. Jeśli masz problemy z kotkiem to zmień weterynarza i jedz do tego, do którego my jeździmy i powinien pomóc twojemu kotkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxweronikaxxx
Na szczęście już wszystko powraca do normy chociaż było nieciekawie. Odmawiał posiłków, stracił trochę na wadze, ale już apetyt wrócił, siły i energia też :) Najwidoczniej to było tylko zatrucie bądź wina tego, że nie był w odpowiednim czasie odrobaczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka karma , jesli śmieciowy whiskas bedzie miał biegunkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście, Whiskas to taki nasz McDonald`s. Ja używam Purinę - suchą, a Felix mokrą (obie można kupić w Rossmanie), jest też Gourmet, ale dla mnie trochę za droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxweronikaxxx
Nie je śmieciowego żarcia. Jedynie Purine, Perfect Fit, Brit, Sanabelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wobec tego albo zjadł coś z podłogi, albo polizał - jakiś kosmetyk, albo coś ze śmieci (chociaż kot przecież nie zeżre niczego nieświeżego). Dobrze, że jest ok. Pomiziaj go ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×