Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość slonzaczka

Czemu Ślązacy nie lubią ludzi z Sosnowca?

Polecane posty

Gość slonzaczka

Wiem że to tylko taki jakby stereotyp ale musi być jakiś powód że tak sie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo mieszkają
za granicą śląska i są gorolami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo to gorole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mega Kawa rano
zaglebioki nie slazoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja jestem ze Śląska
I słyszy się raczej, że to Sosnowiec Śląska nie lubi :) Nie wiem dlaczego. Podobno obrażają się/krzywo patrzą tam, jak się nie powie ZAGŁĘBIE Sosnowiec. Ja Sosnowca nie lubię jako miasta, nie czuję się tam bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo mieszkają
tak, Sosnowiec jest wręcz urażony jeśli sklasyfikuje sie go pod ZAGŁEBIE (śląskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonzaczka
no własnie a mógłby mi ktoś przybliżyć te zaszłości historyczne które spowodowały taka niechęć slązaków (a moze sosnowiaków) do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polehka
pierwsze slysze. znam jedna dziewczyne z sosnowca i ja wrecz uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rojber
sbekow z calej polski na granice niemiecka tj. do sosnowca osadzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki temacik
historię poczytać i wiedzieć będziesz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki temacik
W 1918 r jak Polska odzyskała Niepodlełość wódz Piłsudski pokazał dupsko slaskowi.Niemcy to skwapliwie wykorzystali i podział nastąpił.Granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki temacik
Sosnowiec juz był Polskim reszta Niemcy się pławili.Takich przywódców mieliśmy.!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwartnik
Sosnowiec to Zagłębie a Katowice to Hanysy , aby pojechać z miasta do miasta paszport był potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki temacik
Powinni go napiętnować a nie wywyższać!!!!!!!!!!!Ślązacy musieli sami walczyć o swoją wolność i stąd te podziały.Powstania 3 krew i łzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki temacik
Mój dziadek dostał kula dum-dum to całe plecy mu rozerwalo.Leczyli go w wojskowym szpitalu w..............Ostrowcu Świętokrzyskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki temacik
2 wojna światowa.Zakapował go gorol z Sosnowca i Niemcy pwstańców traktowali jako wojskowych.Przesiedział całą wojnę w Ravensbrik jako jeniec wojenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki temacik
Lecz byli sprzedawczyki też ślazacy co służyli ochotniczo, Niemcom.Ci byli ducha niemieckiego i walczyli przeciwko swoim........braciom ślazakom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helpinkarrr
mnie tłumaczono, że w sosnowcu mieszkali bogaci ludzie traktujący ślązaków jak coś gorszego. Jak chłopów nadających się tylko do łopaty. Podobno za to slązacy nie lubią po dziś goroli. Ja sama jestem z siemianowic i mam nadzieje że te głupie stereotypy znikna bo to straszne zacofanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki temacik
Jeszcze przymusowo wcielani do Werhmachtu.Walczyli na stronie zachodniej.Sprzedawczyków wysłano na front wschodni.Ocało z 100 tysięcy jedynie 10 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki temacik
Ocalało*********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadista
Posiedźcie trochę w Sosnowcu- większość dzielnic- patologia, ludzie bez kultury, chamscy, prostaccy. tramwajami tylko menele jeżdżą, że aż strach wsiąść, na pogoni- strach się poruszać w biały dzień;/ Strasznie nie przyjemne miasto- brudne, ludzie baaaardzo niemili:( takie doświadczenia to nie tylko moja opinia ale i wielu innych ludzi. Oczywiście podkreślam fakt, że nie należy UOGÓLNIAĆ i wrzucać wszystkich do jednego wora;) Na pociechę napiszę Wam "ślązacki" kawał: Wiecie dlaczego mieszkania w Katowicach są najtańsze na najwyższych piętrach? Bo są z widokiem na Sosnowiec:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też się nad tym zastanawiam i jakoś nic mi do głowy nie przychodzi. Nie znam nikogo osobiście ze Sosnowca, ale trochę tam pracowałam i wspominam to miło. Ludzie byli bardzo życzliwi, dało się z nimi i pogadać i pożartować. Potem przenieśliśmy się do Katowic i takiego chamstwa i buractwa nie spotkałam nigdzie indziej. Koszmar :o Więc uważam, że miasto w którym ktoś mieszka, nie świadczy o tym, jakim jest się człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kxr7230??
mój szwagier mieszka za brynicą a ja mieszkam po śląskiej stronie i zawsze sie śmiejemy, że jak jedzie od siebie to "jedzie na rowerze i ma w torbie bułki" a jak mija brynice i jest po mojej stronie to "jedzie na kole i mo w epie żymły".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo Brynica to jest taka nmgiczna rzeka, że na most wjeżdżasz na kole, w mantlu i hucie, a zjeżdżasz na rowerze, w płaszczu i kapeluszu :) Za chwilę jadę na Śląsk na zakupy, a codziennie jeżdżę do pracy - ja w ogóle jestem taka z obu stron rzeki, nara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabic sosnowiec
bo to pijacy,menele,smierdza i w dodatku ich poziom inteligencji jest naprawde niski!zero poczucia chumoru i zero klasy!takie zwykle tumoki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IMO13844
Co za gorol to łodkopoł!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie lubię Sosnowca zawsze uważali i uważają się za lepszych od Ślązaków a wcale tak nie było i nie jest :p jeszcze bardziej nie lubię Zagłębia Sosnowiec :D W ogóle to ten Sosnowiec jest komunistyczny fee ;/ nie cierpię komunistów. Powiem wam że lubię z Sosnowca osobiście kilka osób które poznałem to fajni ludzie ale tylko te kilka osób to jacyś nietypowi Sosnowiczanie :D w tych fajnych to takie dwie fajne kobiety które kiedyś poznałem jak sobie dorabiałem w Sosnowcu roznoszeniem ulotek :D dawne dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotaryngiakkaa
No właśnie nie wiem czemu ślązaki i zagłębiaki się nie lubią... Ja tam to Sosnowca nic nie mam. I raczej nie zgadzam się że to bida i patologia- chyba gorzej jest u nas w Katowicach, chociażby na Załężu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellamozarella
Pochodzę z Sosnowca. Od ponad dwudziestu lat mieszkam w Katowicach. Nie zauważyłam, żeby ktoś mi tutaj okazywał wrogość jako tej "zza granicy";-) Owszem, nieraz się w gronie znajomych żartuje na temat tych "antypatii". ale to wszystko. Podobnie w Sosnowcu - nigdy nie zauważyłam żeby ktoś był naprawdę wrogo nastawiony do Ślązaków. No i całe szczęście, bo uogólnianie typu "wszyscy gorole to..." lub " wszystkie hanysy to..." to zwyczajny debilizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EllaMozarella a na mnie się z pod byka patrzeli nie raz w Sosnowcu bo chociaż mówię i godom to jednak jak mówię to słychać mój Śląski akcent :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×