Odpowiedz na ten temat

Czerwone swędzące plamy na skórze

• Polaris 2008.05.05 [09:49]
    Od września tamtego roku pojawiają się u mnie czerwone swędzące plamy na skórze,najczęściej na pośladkach na tyłach ud,brzuchu ale też na rękach.Przeważnie są lekko wypukłe a niekiedy stają się aż gorące co daje się wyczuć nawet przez ubranie.Byłam z tym u dermatologa ,miałam zrobione podstawowe testy alergiczne,które nic nie wykazały biorę leki przeciwalergiczne Flonidal ale one działają na krótko.Dodam że plamy wyskakują ale nie zawsze nieraz mam po kilka dni przerwy kiedy nic się nie dzieje a potem znowu.Czy ktoś też tak ma i może u was lekarz się rozpoznał co to jest i jak temu zaradzić?
  • Polaris 2008.05.05 [09:58]
    Proszę o jakieś informacje.
  • Profesorka 2008.05.05 [10:08]
    Ja tak mam. Wyskakują mi głownie na rekach, ale tez na szyji i dekolcie pechowiec.gif Jestem alergikiem, biore Zyrtec, pije wapno, biore leki wziewne, smuaruje raz mascia witaminowa, raz Elocomem, biorę codziennie witaminy i NIC pechowiec.gif
    juz nie mam sily do tego....
    A jak ide z tym do lekarza to przepisuje mi kolejna masc ktora i tak
    gowno daje.

• Polaris 2008.05.05 [10:10]
    Kurcze a nie wybadali ci na co masz tą alergię ,chociaż byłoby wiadomo czego unikać
  • Polaris 2008.05.05 [10:25]
    Profesorka jesteś tu jeszcze?
  • Profesorka 2008.05.05 [10:28]
    Jestem jestem usmiech.gif
    Miałam testy ale to z rok temu, wyszło, ze mam uczulenie na duuuzo
    rzeczy pechowiec.gif

• Profesorka 2008.05.05 [10:30]
    Wiec wiesz jakbym miala tak wszytskiego pilnowac to bym chyba umarła pechowiec.gif mi.in. mam uczulenie na barwniki pechowiec.gif

• Polaris 2008.05.05 [10:37]
    mi też się wydaje że mogę mieć uczulenie na coś co jest w ciuchach,chyba zacznę chodzić nagooczko.gif a tak wogóle to są jakieś bardziej szczegółowe testy np. z krwi czy jak oni ci to wszystko wybadali?
  • Profesorka 2008.05.05 [10:42]
    Wiesz nie wiem jak się nazywa to jezyk.gif ale zrobiła coś takiego,
    że od dłoni do łokcia po wewnętrznej stronie ręki (na obydwóch rekach) dała mi bardzo dużo kroplel tych testerów a pozniej nakówała mi to igła do krwi pechowiec.gif i po 15 min tam gdzie był bombel tzn ze na to ma sie uczulenie.

• Polaris 2008.05.05 [10:45]
    ok.dzięki Profesorko i powodzenia w walceusmiech.gif
  • Profesorka 2008.05.05 [11:05]
    Dzieki i nawzajem oczko.gif
  • niroq 2009.10.31 [17:33]
    hello, nie wiem czy tu jeszcze zaglądasz i czy dalej z tym walczysz. To pojawiło się nagle. Miałam dokładnie te same objawy: czerwone plamy, na poszczególnych partiach ciała, bardzo swędziały i zdazalo się, że robiły się gorące, co było czuć nawet pod ubraniem, były wypukłe. Nie wiadomo było od czego to się bierze, bo na testach alergicznych nic nie wychodziło, ale mimo to, brałam leki na alergie. Zdazalo się, że miałam ze dwa dni przerwy, ale niedługo potem znowu robiły się nowe, jest to dość bolesne swędzenie smutas.gif
    Dopiero jeden z dermatologów stwierdził, że zerują na mnie pluskwy, ja stwierdziłam, że to nie możliwe, bo nie widziałam ani jednej, a w domu mieszkają też rodzice i im nic nie jest. Powiedział mi, że bardzo możliwe, iż tylko moje ciało reaguje na ich ugryzienia, lub poprostu wolą mnie.
    Dla świętego spokoju przetrzepałam w nocy łóżko (tylko w nocy mozna je znalezc) dość dokładnie z każdej strony i znalazłam, jedną moja rodzina zrobiła to samo, znalazła dwie. Dr się nie mylił, do tej pory nie wiem skąd się wzieły, ale zamówilismy dezynsekcje dwa razy i udało się, nie pojawiły się więcej na moim ciele zadne plamy.

dum spiro spero
  • biedroniasta 2010.05.12 [22:40]
    ja mam teraz to samo pojawiają mi się takie czerwone plamy w różnych miejscach tak od stycznia. Teraz mam właśnie na ręku dość duża i strasznie mi dłoń spuchła, swędzi i boli bardzo, jest dość gorące i na nodze też mam czy. Kurdę chyba dziś nie pójdę spać xd. Tylko że u mnie pojawia się to dość rzadko zazwyczaj właśnie po nocy ale ostatnio miałam w kwietniu i teraz mi się pojawiło ale dopiero w szkole wiec nie wiem może mnie w nocy ugryzło coś i w szkole dopiero wyskoczyło. Na początku zbagatelizowałam to bo myślałam właśnie że w nocy mnie coś ugryzło. Chodzę teraz do lekarza i najpierw miałam skierowanie do szpitala ale oni wysłali mnie do poradni dermatologicznej i tam wypisali mi leki (aleric, i jakaś maść do smarowania). Pani doktor kazała mi jeszcze iść do stomatologa żeby zobaczyć czy z zębami jest wszystko wporządku bo mówiła że to skóra może tak reagować nie wiem, dziękuje wam mam nadzieję że jakoś wszystko się ułoży
  • mas 2010.09.08 [11:12]
    masz pokrzywke wiem bo tez mam i biore flonidal i nic niepomaga tyle zemniej swedza uczulenie tylko umnie nie wiedza na co musisz sie zbadac
  • maksimo 2010.10.25 [14:05]
    mi wyskakują takie czerwone duże plamy jak jem coś słodkiego lub pije cole proszę o odpowiedz???
  • adine 2010.10.25 [14:17]
    ja miałam plamy po wisniach. Teraz wychodza mi po kapieli -przypuszczam że od chloru albo od dużej ilości kamienia. Najczęsciej takie plamy to alergia na coś. Spisz sobie skład słodyczy i coli z opakowania i znajdz wspólny składnik. Może właśnie on Cię uczula
  • zuzaneczka08 2011.03.19 [18:56]
    WITAM.WIDZĘ ŻE DOSYĆ DAWNO PISALIŚCIE O TYM CHOLERSTWIE.JA MAM TO SAMO.U MNIE PO NOCY WYCHODZI MAŁA PLAMKA(WYPUKŁA I LEKKO SWĘDZĄCA)ZA KILKA GODZIN ROZRASTA SIĘ DO WIELKOŚCI DŁONI,PIECZE,SWĘDZI I JEST GORĄCA.WYSKAKUJĄ GŁÓWNIE NA BRZUCHU,UDACH I RĘKACH BYŁAM U KILKU LEKARZY I NIC...ŻADEN Z NICH NIE MÓGŁ MI POMÓC.KAŻDA DIAGNOZA NIE BYŁA TRAFNA.NAJCZĘŚCIEJ STWIERDZANO ALERGIĘ NIE WIADOMO NA CO.TESTY WYKAZAŁY, ŻE JESTEM UCZULONA NA "NIC".MOŻE KTOŚ Z WAS TRAFIŁ DO LEKARZA KTÓRY TRAFIŁ CO TO JEST???DAJCIE ZNAĆ,BO JUŻ MOJA CIERPLIWOŚĆ SIĘ KOŃCZY.POZDRAWIAM
  • myszka miki gra w guziki 2011.03.19 [19:44]
    Matko, mam to samo. Plamy pojawiły się zima...z niczego! Najczesciej pieką, swędzą kiedy leże w łóżku pod poscielą. Głównie nogi, ręce czasem pachy i brzuch. Zmieniłam wszystkie kosmetyki na apteczne, płyn do prania antyalergiczny, nic nie pomaga! Byłam u kilku dermatologów przepisuja leki antyalergiczne doustne i masci. Stosowałam nawet płyn na świerzb...bez skutku. Nogi mam całe podrapane i w strupach wygladam i czuje sie okropniesmutas.gif
  • laska-1979 2011.03.22 [10:45]
    u mnie tez bez zmian,nawet pogotowie bylo u mnie,bo spuchly mi dwie stopy i palce,ze nie moglam chodzic...testy tez nic nie wykazuja...czy biore tabletki,czy nie biore to i tak po jakis 20 godz mi przechodzi...wapno i zirtec nie pomaga,jedynie cleratine i masc hydrokortizone...mialam na ustach,pod okiem,tylek,ale najczesciej rece i brzuch,nogi...nawet juz myslalam,ze od wody mam takie uczulenie...tyle chemi laduja,zeby byla czysta....moze od czekolady???dajcie znac jakby co...pozdr
  • 007Malgosia 2011.04.16 [13:54]
    Hej. Mam takie plamy od małego. Na początku były na twarzy, później na nogach od 2 lat mam na ręce. Nie pomagają mi żadne leki lekarze nie wiedzą od czego to jest. Ograniczyłam słodycze, pomidory, mleko do 0. Nie było plam 2 tygodnie tydzień temu powróciły na nowo mimo że nie jem dalej tych produktów. Dawniej znikały po posmarowaniu hydrocortisonum. Teraz nawet ten krem nie działasmutas.gif
  • onaonaonaoaonaoaonao 2011.04.16 [14:01]
    Hej!To najprawdopodobniej świerzb,dokładnie takie jak opisujesz wyszły mojej córce a potem po czasie wszyscy mieli w rodzinie i lekarz stwierdził ze mała musiała gdzieś od kogoś świerzb załapać,ale zapisał płyn do smarowania i zeszło po niecałych 2tyg,i potem jeszcze tydzień zapobiegawczo i jest ok.
  • 007Malgosia 2011.04.16 [22:25]
    onaonaonaoaonaoaonao

Myśle że lekarz powiedziałby mi że to świerzb... Musiałabym go mieć jakieś 18 lat i przerzucałby się na inne części ciała oczko.gif Chyba jeszcze pójde do innego lekarza i zobie porządne badania oczko.gif
  • plamkaa 2011.05.27 [23:54]
    z tego co mi wiadomoo te plamki powoduja bakterie w cielee moja kolezankaa to miala i pojechala do dermatologa przepisal jej antybiotyki dosyc dlugo walczyla z tym ale przeszlo ja mam teraz to samoo ;(
  • laska-1979 2011.05.28 [23:46]
    dalej nic nikt nie pisze,a ja mam juz dosc!!!!badania na pasozyty robilam ,morfologie,testy i nic...w mojej pracy mam kontakt z ludzmi bezposredni,a z rana czasami wygladam jak Rambo po walce...pomozcie!!!
  • wiolka326 2011.06.03 [13:27]
    Hej. Ja mam tak samo wychodzi mi najpierw mała plamka a potem najczęściej w nocy się rozrasta i strasznie swędzi. wyglądam tak jakbym się poparzyła. testy niczego nei wykryły i mam to od kilku lat ale teraz zauwazyłam że gdy wezme kserówkę lub ksiązkę i zacznę czytać to uczulenie wychodzi mi na drugi dzien. więc obstawiam że to mam na farbę drukarsą ale nie wiem jak to sprawdzic, a nie mam kiedy iść nawet do dermatologa.
  • misiae5 2011.06.28 [17:40]
    Tragedia!!! własnie to dostałam nie wiem od czego zaczęło się rano od małej plamy trochę swędzącej a teraz wszędzie i się rozrasta wyciepałam sie jakimś świństwem na to swędzenie łyknęłam garść wapna na wszelki wypadek także heviarin ale to nic nie daje co raz bardziej swędzi już mam to dosłownie wszędzie
  • laska-1979 2011.06.29 [16:15]
    moze zauwazyl ktos po sobie,ze jak sie lekko uderzy lub obetrze np od niewygodnych spodni,czy buty troche za ciasne,lub od paska od stanika to wtedy to wychodzi?bo ja zauwazylam to ostatnio...corka gdy sie bawilysmy uderzyla mnie glowa lekko w usta i na nastepny dzien oprocz ust mialam pol twarzy spuchnietej,kiedys od spodni niewygodnych na brzuchu mi wyszlo...i czesto na nogach,gdy za dlugo chodze na szpilkach...sama nie wiem...ide jeszcze zbadac krew w kierunku poszukiwania jakiej bakterii w organizmie i dam znac...piszcie!!!pozdr
  • misiae5 2011.06.29 [17:27]
    a nie miałaś tego wcześniej??? moi niektórzy znajomi tak mają lekko gdzieś sie uderzą i od razu sinor a jak ostatnio to może brakuje c i jakiś witamin łyknij coś ala centrum jakieś witaminy . Za to ja dzis obudziłam się cała spuchnięta ale mi już przechodzi
  • Maa91 2011.09.27 [09:14]
    Hej, z tego co piszecie może wynikać, że chorujecie na pokrzywkę fizyklaną. Czytałam dużo na ten temat bo sama od jakiegoś czasu walczę z podobnymi objawami ... :/ Lekarz poinformował mnie również że przyczyną może być infekcja, więc narazie jestem na antybiotyku ale poprawy nie widać :/
  • nieznany 2011.10.02 [22:50]
    Hej.!.

wyskoczyly mi plamy czerwone na rękach i na twarzy na twarzy mniej , swedza mnie . może wiecie co to jest?? smiech.gif . Myslalem ze to może ugryzienia od komara ale raczej nie , bo było by to dziwne że tylko mnie pogryzły a innych domowników nie. no to proszę o odpowiedź i z gory dziękuje usmiech.gif .
  • ooooilka 2011.11.18 [09:45]
    hej! Mam to samo co Wy. Plamy pojawiły się kilka lat temu, zanikają na wiosnę i lato, pojawiają się na jesieni i mam je przez całą zimę. Wcześniej miałam tylko pod pachami, teraz mam na nogach, na pośladkach, rękach i na szyi. Może mam uczulenie na wełnę, może to od swetrów? Nie wiem, ale wybieram się do dermatologa. Do tej pory używałam maści Bedicort G i działa. Po tej maści znikają plamki i nie swędzą, ale to działa tylko doraźnie, nie usuwa przyczyny. Postaram się teraz zrobić testy alergiczne i zobaczymy co wyjdzie.
    Pozdrawiam wszystkichusmiech.gif

Odpowiedz na ten temat