Odpowiedz na ten temat

Czy ból jajników może być sygnałem ciąży?

• zelona koniczyna 2005.09.11 [10:44]
    Ostatni bardzo bolą mnie jajniki i zastanawia mnie fakt, czy może to być zwiastunem ciązy, dodam, że istnieje takie prawdopodobieństwo w moim przypadku usmiech.gif ale chodzi mi o sam objaw. Czy któraś z Was tak miała?
  • folek 2005.09.11 [10:49]
    bol jajnikow to objaw zapalenia przydatkow a nie ciazy. Ale lepiej zrobic USG, bo jesli masz jeszcze inne objawy ciazy, to moze byc na przyklad ciaza pozamaciczna. Tak czy inaczej wizyta u gina wskazana

uśmiech rozjaśnia życie
  • k a sia 2005.09.11 [13:30]
    Zielona...

Ja też jak zaszłam w ciążę to przed samym terminem miesiączki narzekałam na bół jajnika, a przynajmniej tak mi się zdawało. Okazało się, że to zagnieżdżający się zarodek dawał takie wrażenie, tak więc bądź dobrej myśli
  • margo37 2005.09.11 [13:46]
    ból? a może lekkie promieniowanie jajnika, które wskazuje na owulacje...

• odciążona 2005.09.11 [13:47]
    ja miałam podobnie jak kasia, ból w tych okolicach, nie mocny, ale wciąż coś tam czułam.
  • Magda1987 2006.09.06 [18:56]
    z moim chłopakiem kochaliśmy sie średnio dwa razy dziennie przez ok.tydzień czasu.w okresie menstruacji był to tzw.stosunek przerywany...w okresie domniemanej owulacji także uprawialiśmy seks,ale już z prezerwatywą i on nie kończył we mnie...Ale pomimo tego pieściliśmy sie nawzajem i wiem,że doszło do kontaktu naszych narządów płciowych.Wiem również,że w tzw.płynie przedejakulacyjnym znajdują sie plemniki...Mój problem polega na tym,że dzisiaj w 23.dniu cyklu pobolewają mnie bardzo jajniki(co nigdy o tej porze się nie zdarzałosmutas.gif )...Raczej taki ból pojawia sie u mnie w okresie jajeczkowania.Nie wiem czy mogę brać pod uwagę możliwe zapłodnienie...Specjalnie innych dolegliwości nie mam i stresu jako takiego też nie przechodziłam.a zajścia w ciąże się nie obawiam mimo moich 19-tu lat,bo mam wspaniałego i kochającego chłopaka i dobrą sytuację finansową,a studia jak się trochę odwleką to się nic nie stanie.Cykle mam zazwyczaj 28-29 dniowe.Poradźcie coś kobitki!Pozdrawiam
  • makslenka 2006.09.07 [20:11]
    Boże! Dlaczego tak kombinujesz? Zajść w ciążę można zawsze i nie ma co ryzykować. Organizm potrafi być bardzo nieprzewidywalny. Stosunek przerywany to strasznie prymitywne i ryzykowne. Polecam tabletki antykoncepcyjne. Przy okazji wyregulujesz cykle, miesiączki będą mniej bolesne i mniej obfite. W dzisiejszych czasach tabletki zawierają bardzo małe ilości hormonów. Prezerwatywy są bardzo zawodne, potrafią pękać-rzadko, ale zwykle kiedy niepowinny. Spirale niepolecane nieródkom, nasilają bóle i obfitość miesiączki. Seks w trakcie miesiączki może powodować zakażenia pochwy. To tyle od starszej (10 lat) koleżanki w drugiej ciąży. Lepiej poczekaj jeszcze 5-6 lat.
  • motylek18 2006.09.19 [12:15]
    hejo wszystkim mam problem ;/ nie wiem czy mam sie obawiac ciąży czy nie ;/ pare tygoni temu miałam dwa razy miesiączke (obfita) jedną przed i drugą po stosunku, teraz nie wiem czy dostanę normalnie czy w ogóle w dodatku pobolewają mnie jajniki i towarzysza zaparcia ;/ prosze poradzcie cos ...

motylek18
  • do motylka 2006.09.19 [14:58]
    zamiast pyać na kafe, idź do ginekologa!!!!!! na co czekasz? możesz mieć torbiele albo nie daj Boże już zapalanie przydatków! Jak zbagatelizujesz, to możesz zapomnieć o ciąży pechowiec.gif
  • motylek18 2006.09.19 [15:20]
    hmm ja mam nadzerke ;/ nie wiem czy to ma cos wspólnego z tym ... czyli cio w ciąży nie jestem?? a co to jest to zapalenie przydatków bo o tym to jeszcze nie słyszałam a i jeszcze jedno w ciąży mozliwe jest obfite krwawienie jak przy zwykłym okresie??

motylek18
  • kobieto idź do ginekologa 2006.09.20 [12:05]
    na co czekasz? pechowiec.gif Przydatki to jajniki jajowody. Nie wolno bagatelizować bólu jajników! Nie ma sieco martwić, jeśli ten ból występuje w połowie cyklu tj. w dniach okołoowulacyjnych ale jeśli bolą cały czas, nie można zwlekać z wizytą u ginekologa! Krwawienie po stosunku spowodowane jest Twoją nadżerką. Obfite krwawienie w ciąży może np. oznaczać poronienie!
  • motylek18 2006.09.20 [12:26]
    heh nie te bóle nie występuja cały czas tylko nachodzą takie chwile ze łapia skurcze. A krwawienie miałam trzy dni przed stosunkiem i 10 dni po stosunku w jednym miesiacu ;/ teraz nie wiem czy dostane normalnie miesiaczke liczac od ostatniego krwawienia i jeszcze te bóle pleców ...

motylek18
  • WARJATKA 2006.10.09 [17:31]
    Od jakiegos miesiaca mam bol w okolicy prawego jajnika,raz bol nasila sie bnardzo,raz lekko promieniuje ale caly czas go czuje.Od dwoch dni bardzo zle sie czuje,rano wymiotowalam przespalam dwa dni,jestem oslabiona i nadal boli mnie ten cholerny jajnik.Na dodatek mam obrzęg gardła:/Co ze mna?;?
  • motylek18 2006.10.22 [21:30]
    Dziewczyno nie zastanawiaj sie tylko goń do ginekologa. Jeśli tak długo Cie boli to na pewno nie jest wszystko w porządku. Możesz mieć w najlepszym wypadku zapalenie dróg moczowych. Ja tam nie wiem lekarzem nei jestem ale warto się wybrać do specjalisty zanim nie bedzie za późno

motylek18
  • Bania 2006.10.27 [21:43]
    ja po bolu podbrzusza i jajnikow domyslilam sie ze udalo sie,i rzeczywiscie bylam w ciazy
  • kasiek1983 2006.11.27 [18:58]
    Bardzo podobny problem do mojego jest tu omawianyusmiech.gif otoz ja mam okres dostac za tydzien we wtorek...stosuje antykoncpeje - plastry evra - ale od zeszlego tygodnia..jak nigdy boli mnie podbrzusze, mam zaparcia..zle sie czuje, jakas slaba ja wiem ze to moze byc wynikiem jesieni..nie wiem moze zlej diety..dlatego ciaze dopuszczam jako ewentualnosc...ale czy jest taka mozliwosc...boli mnie prawy jajnik..tak czasami zakluje - promieniujac ale czuje go caly dzien...nie wiem co myslecsmutas.gif
  • kasiek1983 2006.11.27 [20:41]
    A do tego mam rozwoe uplawy takie ciagnace sie..przepraszma za doslownosc...troszke sie martwie..bo ten bol jajnikow czuje caly czas...zreszta trudno to nazwac bolem - poprostu je czuje....mam wzdecia...i wogole jakos tak mi roznie..raz mam mnostwo energii a za chwile oczka mi sie kleja...kurcze czy to cos znaczy...
  • kasiek1983 2006.11.28 [10:40]
    Teraz juz wiem co mi dolega...to byla najgorsza noc w moim zyciu chyba...chociaz problemy z pecherzem juz wczesniej mialam....obudzilam sie o 12.30 i koniec do rana siedzialam w toalecie...moj problem z pecherzem nigyd nie objawia sie za wczesnie tak wiec nigdy nie wiem co kiedy gdzie tylko mnie poprostu lapie...i znowu od razu krew w moczu...na dodatek bolaly mnie jajniki od kilki dni mialam wzdecia a na domiar zlego mialam tylko antybiotyk z najsilnejsza dawka ktora mi pomaga i wymiotowalam po niej cal noc...to byl koszmar...czyli raz siedzialam na toalceie a raz wymiotowalam a do lozka nie moglam isc..kurcze zabic sie to za malo..tylle dobrego ze jest ze mna narzeczony to dotrzymywal mi towarzystwa w toalecie..kurcze nic tak nie zbliza jak wspolna droga przez meki..dzis jest lepiej nadal sie zle czuje ale siusiam jakos bez krwi..bolesnie ale bez krwi...to by nie bylo takie straszne gydby nie fakt ze jestemw anglii a tu zanim psie umowisz na wizyte to predzeej sama sie wyleczysz..z jedje strony dobrze ze bylam zaopatrzona w lekarstwa typu augmentin, furagin i dziewczyny zurawina to jest to czegho pecherz nie lubi najbardziej ale pomaga..wiec pijcie zurwine nawet w ciazy...szkoda tylko ze nikt nie odpisuje na moje posty coz mam nie jestem wiec chyba nikogo nie zainteresowal moj post...ale i tak dzieki ze teraz moglam sie wyzalic..zmyakm bo kreci mi sie w glowiesmutas.gif
  • aguch 2007.01.10 [22:43]
    czy leki takie jak Spironol lub Kodox moga obnizyc dzialanie Harmonetu? biore taki zestaw juz od ponad roku. ale szczerze mowiac mam stracha ze moze harmonet przy tym nie jest zbyt skuteczny. nie bylo innego zabezpieczenia. a teraz bola mnie jajniki, na 5 dni przed okresem. czy ktos kto sie zna moglby sie wypowiedziec? please
  • aguch 2007.01.10 [22:43]
    chodzilo mi o Jodox
  • motylek18 2007.01.18 [21:56]
    kasiek 1893 można wiedzieć co Ci było dokładniej?? masz jakąś stałą chorobę. Jestes w ciązy albo byłas??
    pierwsze raz spotykam sie z czyms takim dlatego pytam. Wybacz za ciekawość...

motylek18
  • ygh.. 2007.01.23 [16:52]
    No wlasnie , mam ten problem. Cholernie sie boje ze to wlasnie ciaza, bola mnie jajniki, ale to nie jest taki bol, ze az musze brac proszki, tylko raz mnie zakluje jeden, potem 2.. Nie, wzdec nie mam. Ale niepokoi mnie cos, i tu bede doslowna, bo pobolewa mnie to co kazda dziewczyna ma miedzy nogami.sorry! Tydzien temu sikalam na polu, byla impreza, ja mialam potrzebe, moze mnie zawialo, wtedy bylo cholernie zimno. Dodam ze mam nadzerke i mialam isc z nia dziisaj do gin. ale sparalizowala mnie perspektywa tego, ze podczas badania doktor powie mi, jest pani w ktoryms tam tyg, ciazy. :| O Jezu. smutas.gif

Dziewczynki pomozcie.. smutas.gif

• katynka 2007.01.23 [16:58]
    Jestem na początku ciąży i rzeczywiscie jajniki strasznie mnie bolą, czasami d złudzenia przypomina to ból \"przedokresowy\"...

powodzeniausmiech.gif

• ygh.. 2007.01.23 [22:52]
    Ale ze mna jest cos nie tak, bo my unikamy "przytulania sie" wtedy, kiedy mamy dni plodne. Mysle, ze to wszystko siedzi w mojej glowie, panikuje, bo sie strasznie boje ciazy, < a kto by sie nie bal, kiedy sie ma te nascie lat, mature za pasem i studia w przyszlosci i co najstraszniejsze.. rodzicow> . Katynko, a w ktorym jestes miesiacu ciazy? Ja nie przytulalam sie od 1,5miesiaca.. :|
  • ygh.. 2007.01.23 [22:54]
    A i jeszcze jedno, ten bol pojawil mi sie po okresie, jakis 1-2 po zakonczeniu miesiaczki, czyli w 10dniu cyklu. Teraz mam owulacje, @ mialam normalnie. A Ty ? Od razu przestalas miec @ ?
  • Daga1983888 2007.02.09 [22:05]
    Hej. Mam pytanie około 3 dni po stosunku z moim chłopakiem odczuwałam bóle jajników. było to w oklicach spodziewanej miesiączki. Bóle po niecałym dniu ustały, piersi też przestały ale jednak troszke je czuje. Teraz czuje się jak bym tam miała \"balon\"(niecały tydzień po). Czy moze to być ciąża?! Odpowiedzcie prosze.

• motylek 123456 2007.02.14 [08:53]
    a czy któraś mi powie gdzie są jajniki, boli mnie z tyłu pleców w okolicach ledźwi, a teraz dodatkowo zaczyna mnie bolec podbrzusze
  • danka1984 2007.02.25 [09:06]
    ehhh... ja tez nie byłam najmadrzejsza. Często kocham sie ze swoim chlopakiem bez zabezpieczen, Jestesmy ze soba 4 lata i jakos nigdy nic sie nie wydarzył, do teraz.. Miałam dostac okes, wszystko było: ból podbrzusza i piersi,myslałam,ze to kwestia godzin, kiedy zaczne krwawic, pozwoliłam chlopakowi skończyc w sobie. Poźniej po raz drugi, tylko, że tym razem baardzo bolalo mnie podbrzusze tak jak wtedy kiedy mam okres tylko, że był silniejszy, dostałam goraczki z bólu, który po paru min. ustał. Co to może znaczyć??? Pomóżcie??? Nadal nie mam okresu. To wszystko wydarzylo się 2 dni temusmutas.gif
  • iza222222 2007.04.24 [17:57]
    w moim przypadku ni bo moze byc sygnalem nieplodnosci ja staram sie o dziecko ale za kazdym razem test i lekarz mowia ze nie jestem w ciazy chce tylko powiedziec ze jak was bola janiki to szybko idzcie do lekarza
  • raviadorka.... 2007.04.24 [18:14]
    ja miałam straszny(ledwo chodziłam) ból jajników , myślałam ze znowu jakieś zapalenie się przyplatało. Do tego plamienie a było to dokładnie w 15-20dc więc po owulacji. Poleciałam do gina i okazało się ze mam powiększony jajnik ale ciaży narazie nie widzi i żadnego zapalenia również. Kazał brać no-spe i tyle. Jednak po 2 tygodniach ciąza była juz widoczna..... Więc miałam bardzo bolesną implantację. Dziś już jest 18tc ciązy................
  • ssylwusia 2007.05.23 [19:48]
    hej mam pytanie........mialam orgazm po tym czulam sie jakos dziwnie i na drugi dzien zaczel bolaec mnie jajniki(chyba to to) i to trwa juz kilka dni co to moze oznaczac??? niektorzy mowia ze to miesn,taksamo jak bym robila brzuszki itp. prosze o pomoc.............

Odpowiedz na ten temat

Pokaż więcej