Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zbytdobraaaa

Czy bratowa chce mnie wykorzystac? jak uwazacie?

Polecane posty

Gość zbytdobraaaa

Witam, bratowa ma 3 letnia coreczke i mieszka ze mna i z moim mezem. Chce ona pojsc do pracy i mi zostawic corke pod opieke, 5 razy w tygodniu zmianowo - raz do poludnia, raz od poludnia do wieczora - kiedy ja sama mam dziecko polroczne i na glowie skonczenie studiow do stycznia ( praca licencjacka i zdanie ostatniego egzaminu). Bratowa chce mi placic 300 zl miesiecznie, kiedy sama zarobi ponad 1200.Czy to nie jest za malo czy powinnam sie cieszyc z 300 zl...jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytdobraaaa
dodam ze do pracy bedzie miala ona jakies 3 lub 4 km i to wlasnym samochodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fijarrra
skoro pilnujesz swojego dziecka to możesz jej tez pilnować, więc to nie będzie jakieś mega wyrzeczenie ale i dostaniesz troche kasy do tego myśle że ok w końcu to rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytdobraaaa
dodam ze mieszkamy razem z rodzicami meza i jego siostry a mojej bratowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
300zł to chyba za tydzień... W życiu bym się nie zjamowała cudzym dzieckiem za tak smieszną kasę. Co z tego, że rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem proponuje 25% swojej wypłaty i procentowo to jest dużo, my procentowo mniej proponowalibyśmy niani, no a że Twoja bratowa zarabia tylko 1200 to wychodzi 300 zł. A czy to wykorzystywanie czy nie zależy od tego jak Ty sie z tym czujesz, a czujesz sie niespecjalnie sądząc po wypowiedzi i uważam że nie powinnaś sie zgadzać skoro masz sie czuć z tym źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytdobraaaa
tak,ale chodzi o to, ze moje dziecko spi kilka razy dziennie i ja wtedy moge sie pouczyc lub pisac prace, a corka bratowej wymaga opieki prawie non stop i jest bardzo rozbrykana i wtedy musialabym odkladac swoje obowiazki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
A od kiedy płaci się komuś "procentowo"? Może niech Tobie szef powie, że będziesz dostawać jakiś tam procent zysku/straty firmy. Czyli jak firma straci to dopłacasz:D Czyli jak ktoś zarabia 1000zł to w porządku Twoim zdaniem jest zapłacić komuś 250zł za miesiąc pracy jako niania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytdobraaaa
1200 ma ona zarabiac przez pierwsze 3 miesiace, a potem juz stale 1500, a ja mialabym stale otrzymywac 300 zl,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fijarrra
jeśli nie chcesz tego robic to po co pytasz ? chyba masz wyrzuty sumienia że chcesz odmówić i szukasz wsparcia jeśli nie chcesz to odmów i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, ale to jednak jaj bratowa i nie chce jej zatrudniać jako nianię tylko odwdzięczyć sie za przysługę. U nas np mieszka moja siostra juz ponad rok zupełnie za darmo i dostajemy tylko kasę na część jej utrzymania a za opiekę nie zamierzam nic wołać bo to moja rodzina i nie wyobrażam sobie brać za to kasy :o no ale w każdej rodzinie sa inne zwyczaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytdobraaaa
dodam ze obcej osobie musialaby pewnie dac 500 albo 600 zl bo takie sa tu stawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka_kasienka
DLa niej jest to wygodne rozwiązanie, z jednej strony i tak siedzisz ze swoim dzieckiem... Ale 300zł to za mało... 500zł to minimum jakiego powinnaś oczekiwać za niańczenie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytdobraaaa
tu byliby zli gdybym bawila jej dziecko za darmo . gdybym tylko nie miala ukonczenia szkoly na glowie na pewno zgodzilabym sie na te 300 zl bo nie mialabym nic innego do roboty i cieszylabym sie z kazdych pieniedzy... a tak czuje ze jest to za duzo na mnie i w dodatku za smieszna kase. wolalabym wiec miec tylko swoje dziecko na glowie i skupic sie na nauce. Czy to moze ja zle mysle?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rób jak uważasz, ja bym sie zgodziła na te 300 zl albo nawet bawiła za darmo o ile dziecko jest grzeczne, ale nie tak długo jak będziesz ze swoim dzieckiem w domu, tylko np dotąd aż bratowa nie znajdzie innej niani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luska z liverpoolu
ale brat chyba tez zaqrabia, prawda? W zyciu bym sie na to nie zgodzila. Rodzina czy nie 300 zl na miesiac to kpina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie przesadzaj z tymi egzaminami :p ja też studiuję na państwowej uczelni, mam male dziecko, siostrę pod opieką i spokojnie daję radę. Nie rób z siebie takiej niezaradnej sieroty :o ale jak już pisałam oczywiście nie masz żadnego obowiązku sie zgadzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytdobraaaa
tak,jej brat a moj maz tez zarabia.no i wlasnie jedni isza ze 300 to za malo inni ze duzo wiec juz sama nie wiem... nie chodzi ze jestem niezaradna tylko ten egzamin co roku zdaje 5 gora 6 osob a reszta poprawia z roku na rok bo gosciu jest mega wymagajacy i uwaza sie za niewiadomo kogo. wiadomo z dzieckiem jest ciezej sie uczyc bo czlowiek zmeczony i mniej czasu, plus pisac prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytdobraaaa
mi chodzi tylko czy w mojej sytuacji 300 to duzo czy malo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytdobraaaa
dzieki za rady ide juz stad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie studiujesz? Bo moje koleżanki studiujące zaocznie na prywatnych uczelniach też skarżą sie na taki "poziom" i że kilka osób zdaje...tyle że potem profesor dostaje kasę z poprawek i stąd te niby wymagania, których tak naprawdę nie ma i choćbyś sie nie wiem ile uczyła i tak podlegasz losowaniu :o U nas przynajmniej wiadomo że oceniane sa wyniki, a niezdane prace są potem omawiane tzn jeśli chcesz...wtedy jest sens zakuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fikumikkku
ja mając studia nie zgodziłabym sie na takie coś. 3 latek to nie niemowlę, za nim trzeba ciągle biegać nic nie zrobisz w domu a już w ogóle się nie pouczysz. Zastanów sie czy to jest warte Twojej nauki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znak zapytaniaaaaaaa
ja pierdo... skoro nie chcesz kasy i opiekowac sie dzieckiem bratowej,to jej to powiedz! czego tu biadolisz? nie musisz sie uczyc? pozniej bedziesz zmeczona-bo dziecko przeciez wykanzca... ja bronilam sie z brzuchem po szyje, z mmiejsca poszlam na mgr, dziecko mnie nie meczylo, pomagalam sasiadce w opiece nad blizniakami!!! ludzie co z wami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Twojej sytuacji 300 to ok ale jesli miałoby to być na stałe i chcesz to traktować jako pracę a Ty mialabyś być płatną nianią a nie ciocią powinnaś chcieć tyle ile biorą inne nianie i bratowa powinna Ci tyle zaproponować jeśli chce być uczciwa i nie zarabiać ba Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyśl sama gdybyś dała ogłoszenie i szukała pracy jako opiekunka za tyle godzin dostałabyś najmniej 900zł , powiedz jej ze skoro płaci ''tak dobrze'' niech poszuka kogos za te pieniądze , kazda niania wyśmiałaby cwaną idiotke jaką jest twoja bratowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iocwdscsx
jakbys lubila to dzieco to by ci to nie przeszkadzalo. 3 latka mozesz dac przed tv na pol dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fikumikkku
iocwdscsx mam nadzieję że nie jestes matką/tatą masakra co za rodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iocwdscsx
jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la ba na
Zbytdobraaa- pocaluj mnie w odbyt i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbytdobraaaa
znow tu weszlam z ciekawosci - ta trzylatka nie pooglada tv, o nie, jej jest wszedzie pelno, raz tu raz tam, ciezko czasem ja znalezc w calym domu, i wymaga sporej uwagi. no tez tak mysle ze jesli ja odmowie bratowa bedzie musiala poszukac obcej osoby i obcej osobie bedzie musiala dac 500 najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×