Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fig

Czy da się '' wyciszyć '' pokój ?

Polecane posty

Gość fig

Tak żebym będąc w pokoju nie słyszała głosów z innych pomieszczeń, a będąc np. na korytarzu nie słyszała tego, co dzieje się w tymże pokoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trjhgfjdghjg
chcesz jęczeć ruchana przez psa i nie chcesz żeby rodzice nie usłzseli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz przy użyciu wełny mineralnej lub styropianu trochę powinno pomóc. Kwestia jest jakiej grubości są ściany i z czego zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
Domyśliłeś się tego a autopsji jak mniemam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
* z autopsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
Dzięki kapselko, zorientuję się co do tego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problem w tym że tak zrobiona ściana zabrała by trochę powierzchni pokoju. A zrobić byś to musiała tak że mocujesz do ściany łaty pomiędzy tym ładujesz wełnę mineralną na to płytę OSB na końcu panela ścienna. Powinna być znaczna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trjhgfjdghjg
robisz stelaże na ścianach kupujesz wate szklaną (wełne mineralną) przyklejasz do ścian, na to płyty gipsowe, szpachlujesz, przycierasz, malujesz i masz mniejszy pokój ale za to bardzo ciepły i wyciszony. 🖐️ ps. tylko nie kopuluj z psem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
Nie no co do powierzchni to ok, nie ma z tym problemu. Pomyślę nad tym i zacznę działać. ;) Dzięki kapselko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
OMG, jednak więcej z tym zabawy niż myślałam. Heh, trzeba pomyśleć, no ale ok. ;) Nie martw się, nie jestem ani desperatką ani zoofilką. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trjhgfjdghjg
z jedną ścianą to mniej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
Żeby tylko jedna była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trjhgfjdghjg
no jeżeli ma nie być słychać z pokoju na korytarzu, to wystarczy wyciszyć ścianę dzielącą pokój od korytarza, reszta zbędna 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
Haha, ja przykład tylko podałam, ścian jest więcej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem z jakimi dźwiękami masz zamiar walczyć, ale jeśli chodzi o dźwięki materiałowe- marnie to widzę. W tym przypadku chodzi o hałas, który siedzi w ścianach, słyszysz go w poduszce i niewiele możesz na to poradzić, a na pewno nie metodami podanymi powyżej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
Chodzi mi o dźwięki z dołu - np. głośne rozmowy, muzyka czy tv. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
Takie tam codziennie, ogólnie tak jak napisałam - z dołu, z drugiego pokoju, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
* codzienne a nie codziennie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
Tak uważasz? A to dziękuję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak uważam:) Miałam-mam podobny problem ale z dźwiękami materiałowymi czyli takimi, które przenoszą się przez drgające ściany. Nie słychać tego w powietrzu, pomiar hałasu nie wykazuje, ale kiedy kładziesz się do łóżka- nieznośne buczenie ścian nie daje spać-chodzi o pracującą całą dobę klimatyzację Żabki pod moim mieszkaniem:( Udało się ją po dwuletniej wojnie wypierdolić na dach i niby jest spokój, ale pozostał problem lodówek, które podostawiane do ścian wprawiają je w rezonans:( Stare rzęchy klekoczą i na to już nie ma mocnych, bo żabka jest chamska i ma w dupie sąsiadów:( Pomiar hałasu przecież nie wykazał przekroczeń, a dźwięki materiałowe to abstrakcja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fig
Taaa, abstrakcja. :o No dla nich na pewno, bo ten problem nie dotyczy akurat ich. Mają w dupie i tyle, a Ty se człowieku radź. :o I naprawdę aż tak to słychać w nocy? No ja osobiście na pewno miałabym problem z tym '' drganiem '' , o którym piszesz. Ja mam tak, że jeśli nie mam 100% ciszy, to nie zasnę, nie dam rady. :( Dlatego mi to wyciszenie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
da się, zobacz z Isovera chyba coś mają, sąsiadka mówiła tylko nie pamiętam jak to się nazywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to Aku-płytę Isovera można również używać na poddaszu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IsoverOE
Dzień dobry, Aku-Płyta jest dedykowana do izolacji akustycznej lekkich ścian działowych i sufitów podwieszanych oraz do izolacji termicznej ścian warstwowych i szkieletowych. Do ocieplenia poddasza rekomenduję inne wełny, np. Isover Super-Mata oraz Isover Uni-Mata. W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam, Paweł Stefański Online Ekspert ISOVER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaką grubość wełny wybrać do wyciszenia ścian wełną ISOVER ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IsoverOE
Witam ponownie, izolację akustyczną dobiera się adekwatnie do rozstawu profili systemu suchej zabudowy. Aku-Płyta dostępna jest w płytach o różnych grubościach: 50,75 i 100 mm. Należy przy tym pamiętać aby dokładnie wypełnić izolowaną przestrzeń. Pozdrawiam, Paweł Stefański Online Ekspert ISOVER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×