Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy dajecie 5 latkom zupe grzybową na wigilii ?

Polecane posty

Gość gość

Jak wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie. do 12rż nie dostaną w ogóle grzybów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wcale się grzybów nie je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie do 18 roku zycia nie jada grzybów i zup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet pól rocznemu dziecku dałam bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym dala, przecież 5 latek nie zje 2 litrow, a grzyby sa bardzo zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a od kiedy grzyby sá zdrowe?? sá ciezkostrawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zróbcie barszczyk a do uszek farsz z ziemniaczków i cebulki, kazde dziecko to może jeść i każda matka ma spokojną głowę.u nas na wigilii jest 8 maluchów, tak sie w rodzinie złożyło i mamy masę dań, które dzieci mogą jeść nez ograniczeń, mó 2, 5 letni syn w ubiegłym roku pochłaniał wszystkie śledzie:) U nas grzyby sa tylko w uszkach dla dorosłych, dla dzie takie jak pisałam, różnicy nei widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w życiu dla 5-latka zupa grzybowa może skończyć się na OIOM-ie co za nieodpowiedzialne matki może jeszcze podasz zupę przez smoczek [ do tej od połtoczniaka. mało wiarygodne aby były takie matki] :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście ,ze dajemy . Dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama idź na oiom psychiatrii:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja z 14.25 nie doczytałam ,że chodzi o 5 latka, jak chcesz to dasz, nic się nie stanie, a jjak masz opory to nie dasz, w tym wieku to w sumie juz bez znaczenia, 5 latek zdrowy, normalnie jezący po zupie grzybowej nie będzie miał rewolucji, 5 wychuchany nie dawaj, bo sama za zawał zejdziesz wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. A uszka tylko, gdy są z samymi pieczarkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grzyby zawieraja w sobie wit A B1 B2 C, sa bogate w mineraly i substancje odżywcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pieczarki to nie grzyby? ale z ciebie idiotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja daje i dawalam od dawna. grzyby zbiera moja tesciowa grzybiarka wiec na 100% sa to nie trujace grzyby a same prawd****** jak corka miala rok to juz jej dalam sprobowac zupy bez grzybka tylko robionej na grzybach. teraz tez dostanie. z reszta ile ona zje.. z 5 lyzek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że dawałam nawet młodszemu dziecku. Fakt, żadne wynalazki, a zupa z prawdziwych podgrzybków, zbieranych przez męża i zamrożonych na tę okazję. Mogą być borowiki, maślaki już nie bardzo. Grzyby są ciężkostrawne, szczególnie kurki, o których niektórzy mówią że jaką połkniesz, taką wysxxxx ale absolutnie dzieciakom nie szkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owszem, grzyby zawierają jakies śladowe ilości witamin i związków mineralnych ale małe dziecko nie wytwarza jeszcze enzymów do trawienia grzybów [ nie powinno się podawać do 10-12 lat oraz osobom starszym, którym układ trawienny już szwankuje]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie nie ma zupy grzybowej, tylko barszczyk. Ja dziecku nie podaję grzybów leśnych, ma 7 lat. Do farszu biorę pieczarki, tak samo do ryby dodaję pieczarki. Grzyby leśne suszone wrzucam do kapusty z grzybami oraz bigosu, ale tych dań akurat mój syn nie lubi i nie je. Nie ryzykowałabym leśnych grzybów dla dziecka, żołądek może nie przetrawić i będzie wigilia na pogotowiu albo z całonocnymi wymiotami i bólem brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już takie mądre jestescie, to poinformuje was, ze zaden człowiek, nawet dorosly, grzybów nie trawi, po prostu enzymy żołądkowe nie rozpuszczaja grzybów, wiec skonczcie z tym ze dziecko nie strawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A sam wywar grzybowej z odłowionymi grzybami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale po co? Jak mozna zjeść cos innego. Tak na sile bedziecie dzieciom wciskać i ryzykować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie. nie znam się na grzybach, a poza tym suszonych i tak się nie rozpozna co to jest. a nie chcę szukać nowej wątroby dla dziecka :O większość przypadków zatruć to właśnie ci wspaniali grzybiarze, babcie, dziadkowie co chcieli dogodzić rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś innego? U nas zupa na Wigilię jest tylko jedna. Wszysycy będą jeść a dziecko tylko patrzeć się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A niby czemu dziecko ma nie zjeść czegoś innego . Jak wszyscy pala papierosy to dziecku tez dasz ? I kielicha wódy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak u was ale na naszej wigili jest tyle potraw, ze wszyscy jedza bardzo male porcje wszystkiego. np porcja zupy to mniej wiecj pol miseczki czyli ok wielkosci szklanki. Dziecku wiecej kluseczek i sam wywar z grzybow bez grzybow. moim zdaniej taka porcja nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czego jeszcze dziecko nie powinno jeść z wigilijnego menu? Co z potrawami z octem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek od czasu jak skończył 1,5 roku jada od czasu do czasu pierogi albo krokiety z kapustą i grzybami i nigdy nic mu się po tym nie działo. Ale nie ma to jak przewrażliwione mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlkarlkarla
Jasne, że możesz podać. Ktoś tu pisze, że dzieciom do 10-12 lat nie wolno grzybów podawać, a mówi się, że do siedmiu. Bez przesady, przecież pięciolatek zje kilka łyżek i koniec, a napewno nie wyląduje w szpitalu. Nic mu się nie stanie, przecież kilka rozgotowanych grzybków zje, no normalnie umrze. Jasne, że trzeba uważać, ale bez przesady, przecież tylko raz w roku, a mówi się też, żeby dzieciom soli i słodyczy nie podawać, a kto tego nie robi. Dziecko też chce chociaż łyżkę spróbować, nie przesadzajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×