Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy dawniej lepiej było

Polecane posty

Gość gość

Ludzie którzy żyli w czasie PRLu jak uważacie czy wtedy było lepiej ? niż dzisiaj lepsze były czasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że było duuuuzo lepiej. Nie ma porównania, teraz jest masakra. Wtedy było łatwiej z pracą, mieszkaniem, ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no też tak myślę ja nie żyłem ale wydaje mi się że było lepiej pare ludzi mi mówiło że było lepiej ale babcia i mama mówią inaczej, z praca było łatwiej o wiele i ludzie zdobywali prace normalnie kariere robili a dzis co jest? ! tak samo było też bezpieczniej niż dzisaij, dzisiaj to młodzież agresywna jest bojują , na meczach był spokój nie bylo awantur itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i też wtedy bardziej pracowników chyba szanowali niż dzisiaj chodź ja nie żyłem, ale bezpieczniej to na pewno było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i nie było tyle samobójstw z biedy co dziś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne że było lepiej. np w tv były tylko trzy programy i człowiek nie musiał kombinowac co by tu zobaczyć. nie musiał też myśleć gdzie by pojechac na wakacje czy do pracy bo paszportów i tak nie dawali. nie musiał też za długo się namyślać jaki samochód sobie kupić bo ich w sklepach nie było. za to miał czas do namysłu jak czekał w kilkugodzinnej kolejce po coś co wtedy nazywali benzyną. miał i inne atrakcje. np kilkudniowe i kilkunocne stanie w kolejce po meble czy lodówkę. wielogodzinne stanie w kolejce po pomarańcze czy banany. po mandarynki też. i to nie takie jak dzisiaj mamy tylko po takie którymi w innych krajach skarmiano bydło. było też dużo więcej takich przyjemności. było lepiej jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak kupił np kilo żołądków kurzych albo mleko skondensowane, nie mówiąc np o pomarańczach to jaka radość byłą w rodzinie. nie to co teraz:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa, teraz jest wszystko, tylko pieniędzy brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie musial też wydawac pieniędzy na nowoczesne lekarstwa zagraniczne bo ich po prostu w aptekach nie było. za to na ulicy nie męczył się wzrok bo wszystko było szare. i ulice i ludzie. no i ulice były puste bo samochodów dużo nie było. korków na autostradach też nie było bo nie było autostrad. nie męczył się również wzrok od czytania tych kolorowych czasopism bo ich było bardzo mało i tylko polskie. czasami, po dużej znajomości można było kupić BRAVO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz mamy zgniły kapitalizm, a dobrze mają tylko urzędasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JAsne że tylko urzedasy. Człowiek normalny nie ma samochodu bo tylko urzedasy mają. Człowieka normalnego nie stać na kupowanie w markecie a te tłumy to są tłumy urzędasów. Czlowiek normalny nie jada mięsa bo go nie stac. Tylko urzędasów stać. Itd. Dawniej było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
korków na autostradach też nie było bo nie było autostrad xxx no bo teraz to nie idzie sie zdecydowac ktora autostrada jechac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo ja powiem wam że ja żałuje że wczesniej się nie urodziłem i nie żyłem wtedy , lepiej pewnie bym był ustawiony miałbym jakaś konkretną prace i lepsze zarobki Mam czego żałować czy nie jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj było lepiej... wtedy byli lepsi ludzie, a dziś jeden drugiego by w łyżce wody utopił... taki wyścig szczurow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zawsze jeżdże niemieckimi autostradami bo czeskie czy austriackie są do luftu. dawniej nie miałem takiego problemu bo i tak za granice nie mogłem wyjechać - odmowa paszportu "z innych ważnych przyczyn panstwowych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konkretną pracę i lepsze zarobki dziś też można mieć, ale trzeba miec szerokie plecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Młodzież też nie latała z maczetami jak w krakowie to robią, też nie było takiej agresji przemocy wśród ludzi, nie było chyba zabójstw tak dużo ani przestępstw. Prace bym znalazł bez problemu konkretną i to z umową o prace a dziś co jest ile ludzi by chciało mieć prace i zrobić kariere a tu? nic z praca jest tak ciężko że jak co to umowe zlecenie dostaniesz i co to masz z tego jaka przyszłość , samobójstw z tego co słysze z każdym rokiem jest coraz więcej i to wśród młodych nie mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracę to może miałbyś lepsza. Ale zarobki? Zapomnij. Na poziomie 50-100 dolarów w najlepszym wypadku. Ludzie zarabiali przewaznie w okolicach 30-60 dolarów w złotówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Młodzież też nie latała z maczetami jak w krakowie to robią, też nie było takiej agresji przemocy wśród ludzi, nie było chyba zabójstw tak dużo ani przestępstw. NIE BYŁO bo o nich nie pisano i nie mówiono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
np do wojska to ludzi przyjmowali bez problemu kto chciał tez szedł, a wtedy mundurowi mieli bardzo dobre warunki dużo lepsze niż dzisiaj , tak samo górnicy też mają dobre warunki a wtedy to mieli o wiele lepsze sam to wiem bo mój dziadek był górnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za to dzisiaj zarabiają dużo... przeważnie najniższa krajową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe jacy mundurowi mieli lepiej , chyba tylko ci za biurkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do wojska nie tylko przyjmowali ale brali na siłę. co do zarobków. przelicz najniższą krajową na dolary i porównaj. np wranglery w pewexie kosztowały 20 dolarów a zarabiało sie 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bylo neta, nie bylo po/rnoli, faceci nie miel mozgow rozpuszczonych przez po/rnosy, czytali książki, mieli jakieś pasje, a teraz tylko walenie/ konia przed kompem i po/rnole. Zakopane było piekne, bez reklam, bez klubow gogo, a teraz to jakas masakra, nas/rane reklam, na samym widoku klub gogo z k***ami na rurach, koszmar, obrzydzenie bierze człowieka. Wtedy byl jakis klimat, ludzie byli jacys madrzejsi, a teraz tylko doopa i kasa sie liczy. Niby taki postep technologiczny, iphony, smartfony, a ludzie są i tak coraz glupsi, prymitywni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj mają dobre zarobki, nie takie złe z 2000 ponad zarobią mam kilku znajomych w służbach, a w tych czasach to z tego co sie orientuje to mieli więcej przywilejów niż dzisiaj Jak uważacie mam czego załować że nie było mnie w tych czasach czy nie ma czego? Minusy to były takie względem zaopatrzenia tak ludzie mówili ale z praca mieszkaniem i bezpieczeństwem to było znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale praca była dla wszystkich i ludzie jakoś z głodu nie umierali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z mieszkaniem?:D jak nie miałaś układów to sznas na własne mieszkanie też nie miałaś, mimo wpłaconych pieniędzy. teraz to przynajmniej kredyt możesz wziąc i mieć mieszkanie na jakie cie stać. wtedy taka możliwość nie istniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko że na kredyt stac nielicznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale stać. nie widzisz ile się buduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dzisiaj to mlodziez przed kompem siedzi fejscy, nawet 7latki mają już dobre telefony komórkowe dzisiaj to nawet dziecko takie musi miec telefon, czy tablety nawet. Każdy 18-19latek musi mieć auto bądź jeżdza po pianemu i powodują tragedie na drodze, za komuny to by ostro ich ukrali za takie coś a dzisiaj to pianny kierowca i tak zasiada za kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×