Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość YWONNEK

CZY IMIĘ LUCYNA UTRUDNI MOJEJ CÓRCE ŻYCIE?

Polecane posty

Gość YWONNEK

Witam! Niedawno urodziłam córeczkę i chciałabym dać jej na imię LUCYNA, bardzo mi się podoba to imię, szczególnie, że jest mało popularne i nikt nie będzie mylił mojej córeczki z kolejną: MAJĄ, ZUZIĄ, JULKĄ czy NICOLĄ bądź NATALIĄ. Niestety, zarówno mój mąż, jak i reszta rodziny sprzeciwiają się nadaniu małej takiego imienia, twierdząc, że jest staromodne i unieszczęśliwię tylko tym imieniem dziecko. Próbowałam wymyśleć jej nowe imię, ale jakoś żadne do mnie nie przemawia... Pomóżcie mi przekonać rodzinę do tego imienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matronaona
Mnie osobiscie się nie podoba to imię i nie nazwałabum tak swojej corki.Jest wiele ładnych imion no chociazby:Zosia,Hania,Michasia,Alicja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co rodzina ma do imienia?! Lucyna to bardzo ładne imię i tyle. Po co w ogóle pytacie o zdanie rodzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika713
Imię dla dziecka to decyzja rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, ze zyjemy w takich, a nie innych czasach i tyle. nie oznacza to wcale, ze dzieci muszą miec na imię xavier, merlin i te inne, ale nie koniecznie wracanie do lucyny, krystyny, edwarda i tak dalej jestdobre... bo tobie się podoba- ale to nie ty, a twoje dziecko będzie musiało z nim żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna;;;
ja noszę to imię i jestem z niego dumna, bo niewiele osób nosi to imię:), i niemal wszyscy zdrabniają ją na Lusi(z ang. Lucy), więc jeśli ci się podoba to nie sluchaj opinii innych tylko rob co dyktuje ci twoje sumienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkie lucyny ktre znam
to przebojowe odwazne kobiety:-) podobnie jak Edyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy to wporzo imię
:)www.youtube.com/watch?v=ZqXmBy1_qOQ nawet oni śpiewali o Lucy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tej przyczyny
Mnie się nie podoba, ale decyzja o imieniu dziecka jest subiektywna, zalezy wyłącznie od Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YWONNEK
Dziękuję wam za te komentarze - wiele dla mnie znaczą. Ja się wcale nie pytałam rodziny, jak chcą dać na imie mojej córeczce-oni poprostu zaczeli negatywnie reagować, jak im powiedziałam, jakie imie jej wybrałam.Zachowują się tak, jakby to imię było skażone albo nie wiem co z nim było nie tak. Wielu obcym, którym podaje imię małej bardzo się ono podoba. Tylko z mężem mam problem- on sobie ubzdurał Nicolę( do naszego typowo polskiego nazwiska to pasuje jak wół do karety)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było!
Mam w rodzinie Lucynę, mówią Lucia! Mnie osobiście nie podoba się to imie,ale przecież to Ty jesteś matką i masz prawo decydować o tym.Typowo wijskie imię.Na wsi co druga "kobita" ma tak na imię:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocecik
pewnie dlatego, że moze kojarzyć sie z lucyferem ;) mnie osobiscie sie nie podoba, pamietaj jednak, że z mężem musicie razem zadecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...Luc...
ja mam na imie Lucyna (po aktorce Lucynie Winnickiej), kiedyś nie lubilam swojego imienia ale to sie juz zmienilo, jest oryginalne i fajne. ma fajne pochodzenie. mówili na mnie Lulu, Lucy, Lucia, Lutka, Lucyferra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onadff;;;
tylko nie NIcola...u mnie w okolicy to co druga jest Nicola, to juz przesada, jest tyle pięknych polskich imion a ludzie biorą jakieś obco brzmiące w ogole nie pasujące do polskiej kultury, a ty sluchaj autorko glosu swego serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dps dps
Niedawno urodziłaś tzn. kiedy? Wczoraj? Ile czasu Twoja córeczka żyje już na świecie bez imienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie nazwanie Waszej córki to sprawa obu rodziców dziecka. Starajcie się dojść do kompromisu. Do mnie imię Lucyna nie przemawia, jakoś nie specjalnie mi się podoba, ale są gusty, o których nie powinno się dyskutować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgthtrghjytjh
Mnie się nie podoba imię Lucyna i w życiu bym takiego córce nie dała, Nicola to juz w ogole porażka na całego i wstyd dla dziecka. Lucyna nie jest wstydem, ale po prostu to imię jest rodem z PRLu, przebrzmiałe i nieładne. Jest wiele pięnych imion, niekoniecznie Julcia czy Majeczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjk
moim zdaniem zrobisz straszna krzywdę. można wybrać normalne imię i ładne (nie musi byc to nicola czy natalia). lepiej posluchaj rodziny, nie probuj przekonywac bo i tak ci sie nie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekaabeka
takie imię kojarzy mi się ze starą babą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pampa lampa
tylko nie Nicola. Tylko nie Nicola. Lucynka ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekaabeka
babcia Lusia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onadff;;;
wolałabym być Lucyną niż dwudziestą Anią, Kasią, Nicolą czy Marysią...i nie sądzę, że to imię jest prl - owskie, bez przesady...ale co komu sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekaabeka
babcia Lusia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekaabeka
Marysia i Zosia to też starobabijne imiona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekaabeka
Marysia i Zosia to też starobabijne imiona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne ze nazwij Lucynką,
przynajmniej nie bedzie to kolejna Lenka czy Julka. I w dodatku ma miedzynarodowe odpowiedniki, jakby corka chciala wyjechac. I oznacza niosacą swiatło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne ze nazwij Lucynką,
jaki PRL? Nie znasz wloskiej piesni Santa Lucia? Lucy, Lucille, Lucienne, Luciana, to PRL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×