Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jezykniemieckiiii

czy jezyk niemiecki jest trudny?

Polecane posty

Gość jezykniemieckiiii

musze sie go nauczyc a wydaje mi sie ze jest trudny i nie dam rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konopiellka
na poczatku odstraszaja te twory, slowa zlozone z wielu slow, przez co wyrazy wydaja sie strasznie dlugie, ale jak sie troche zapoznasz z jezykiem, to przestaje to byc problem jest fajny doo nauki, ma bardzo klarowna i logiczna grmatyke, malo wyjatkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatek moze odstraszac
ale tak jak wyzej napisane ma jasną, konkretną gramatykę i łatwą wymowę w przeciwieństwie do np. angielskiego gdzie czlowiek nieraz sie zastanawiał jak przeczytać dany wyraz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balanga19
latwa gramatyka, malo wyjatkow? chyba nie wiesz o czym mowisz, dosyc dobrze znam niemiecki ale nauka nie szla mi za latwo, odmienianie przez przypadki tylko 4 a nie 7 tak jak jest u nas, rekcja i duzo trzeba po prostu nauczyc sie na pamiec, latwy to jest angielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo łatwy
tak łatwy jak ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezykniemieckiiii
ale szyk zdania jest jakis dziwny jak dla mnie. do tego bedzie mi sie trudno przyzwyczaic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest, ale deklinacja przymiotników jest dla niektórych masakryczna. Ale wg mnie jest prostszy od angielskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jako specjalista po anglistyce
powiem tak: jest trudny, a w każdym razie znacznie trudniejszy od angielskiego. Z drugiej strony, znacznie łatwiejszy od fińskiego, ale to marne pocieszenie, bo fiński jest tak straszliwie ciężki, że Finlandia jest jednym z tych krajów, które mają najmniej imigrantów pomimo swego bogactwa... A jest tak dlatego, że fińskiego nie zdoła się nauczyć nikt, kto nie jest jednostką wybitną. Ale wróćmy do niemieckiego. Ciężkim czynią go głównie przypadki, NGDA (Nominativ, Genitiv, Dativ, Akkusativ). Innej końcówki dla danego rzeczownika X użyjesz pisząc "Tomek ma X", a innej pisząc "X jest czerwone". Do tego dochodzą rodzaje... Inne niż w polskim, np. szafa (der Schrank) jest rodzaju męskiego. Bardzo ciężki język, ale możliwy do nauczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezykniemieckiiii
chce sie nauczyc w stopniu komunikatywnym nie mowie tu o jakiejs wielkiej poprawnosci czy tez bieglosci w tym jezyku. obcokrajowcy ttez nieraz smiesznie mowia po polsku a my i tak ich rozumiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jako specjalista po anglistyce
To w takim razie jest prosty. Mówisz "Ich haben Brot" i każdy zrozumie, że chodzi Ci o to, że masz chleb. Tyle, że jest to BAAARDZO dalekie od poprawności gramatycznej; coś w stylu "Kali jeść, Kali pić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz chęci to nauczysz się;) Ja właśnie od pewnego czasu uczę taką panią niemieckiego, musi coś umieć, bo przeprowadza się na stałe do Niemiec i mimo, że na początku ciężko jej szło jest coraz lepiej, naprawdę. Na początku ciężko jest bo musisz przyswoić te podstawy gramatyki, żeby jakiekolwiek zdanie sklecić, ale potem jest coraz lepiej i nauka staje się coraz łatwwiejsza. Nie wiem czy bedziesz sie sama uczyla, czy w szkole, czy prywatnie, ja polecam indywidualne zajęcia- nauczysz się szybciej i nie zgubisz się w materiale, jak Chyba, że masz smykałkę do języków, to dasz sobie radę sama;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
Łatwy jak ch... - dla Polaka. Jedyny problem to cienkie podręczniki na polskim rynku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezykniemieckiiii
no na razie sama. mozesz mipolecic jakas fajan ksiazke do nauki samodzielnej? oczywiscie w miaere mozliwosci bede sie starala mowic poprawnie ale jezyka nie ucze sie zeby zdac jakis test czy cos w tym stylu, jednym slowem nie bede z niego oceniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chiec to moc
Jak kazdy jezyk obcy ma swoje trudno przyswajalne szczegoly, ale nie mozna absolutnie generalizowac. Napewno wiesz, ze dla jednych nauki scisle sa konikiem, dla innych to masakra , a podonie jest z naukami humanistycznymi. Na tej samej zasadzie opieraja sie nasze predyspozycje jezykowe. Musisz poprostu sprobowac i nie zurazac sie pierwszymi niepowodzeniami. Najwazniejsze nie bac sie mowic i nie obrazac sie gdy ktos poprawia nasze bledy. Ja nauke tegoz jezyka zaczynalam grubo po "czterdziestce" i jakos poszlo. Wazny jest dobry samouczek i duzo samozaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezykniemieckiiii
chciec to moc------ no ja mam 31 lat. a powiedz z czego sie uczylas? bylas zmuszona czy sama z siebie sie uczylas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
Dla Polaków naprawde nie jest trudny. Wiekszosc glosek jest taka sama jak w polskim (wiec slyszysz wszytsko a nie tak jak w angielskim ze rozumienei ze sluchu wymaga szczegolnego cwiczenia). Gramatyka jest równiez wcale nie trudna. Trudność to to ze musisz wkuwac slowka z rodzajem, l.mn. typem odmiany, (czesto nieregularnej) - ale to ci enie dotyczy jak chcesz tylko umiec sie komunikowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezykniemieckiiii
no nie wiem czy sluchanie jest takie latwe. mi sie wydaje ze jest trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
Ja bym ci polecił szkolny podrecznik "Deutsch mit Grips". To jest podrecznik do liceum na poziomie rozszerzonym. ale generalnie ksiazki sa do niemieckiego kiepskie. A na zupelny poczatek wez sobei jakis samouczek typu niemiecki w 2 miesiace - jesli nie mowisz ani slowa po niemeicku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie niejest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym poleciła na początek Themen Neu. W zasadzie wszystkie ksiazkzi do niemeickiego są trochę beznadziejne w tym kraju, jesli mam byc szczera. Ale najgorsza wg mnie jest Alles Klar. Wybór należy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujadający Piesek Leszek
Themen neu jest strasznie rozwlekle - mozna sie sto lat z tego uczyc - to ejst podrecznik dla szkól w których sa dzieciaki ktore wszytsko olewaja i trzeba im po trzy razy powtarzac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuitam
niemiecki jest sredniotrudny:-)ja od dziecinstwa bylam w nim zakochana i sama sie uczylam w domu.zaparlam sie i tyle!po pierwsze musisz pojac podstawowe zasady gramatyki niemieckiej,a pozniej najlatwiej uczyc sie slownictwa z ...niemieckich piosenek.ale musza to byc takie utwory,ktore ci sie podobaja.poszukaj tekstu w internecie,tlumaczenia i spiewaj chocby nawet do lustra:-)mnie to niesamowicie pomoglo.po szkole wyjechalam do niemiec jako au pair,a teraz mieszkam tu na sale kilka lat,wiec jak widzisz samemu tez mozna si enauczyc jezyka jesli sie chce.powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak widać, każdy ma swoje zdanie na temat publikacji naukowych:D najlepiej bedzie jak sama pojdziesz do ksiegarni, przejrzysz kilka ksiazek i zdecydujesz ktora jets dla Ciebie najbardziej przejrzysta i którra robi na Tobie dobre wrażenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię niemiecki
ten język jest naprawdę fajny. Najważniejsze to opanować dobrze podstawy, a potem reszta pójdzie gładko:D A dlaczego musisz się go nauczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię niemiecki
A jeśli chodzi o gramatykę to najlepsza (wiem z własnego doświadczenia) jest książka S. Bęzy "Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saubere ohren
Hej! Zgadzam się z panem po anglistyce, no łatwy nie jest! Troche trudniejszy od j ang i zasady gramatyczne jakoś tak bardziej zasadnicze. Niektórych melodia j niem przyprawia o mdłości i palpitacje. Ach a jak jeszcze dojdą te tryby przypuszczalne- wprost miodzik! Podręczniki jedno-Niemcy dzrugie, niektórzy mają dziwaczny akcent i bełkoczą, jak u nas pijaki. Pocieszajace----fiński to dopiero , ostatnio przezyłam szok jak usłyszałam w necie. Toż to prawdziwa masakra chyba na równi z chińskim. z tą myślą cię zostawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezykniemieckiiii
mam w domu taka stara ksiazke deutsch mein neus hobby autorzy to szkutnik i tertel. minus tej ksiazki ze nagrania sa na kasecie wolalabym mp3 do sluchania w odtwarzaczu mp3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię niemiecki
Inna dobra książka "Sprechen ohne Probleme". Do tego oczywiście PORZĄDNY słownik. Czytaj po niemiecku, czego nie rozumiesz, tłumacz. To naprawdę dobry sposób. Słuchaj niemieckich piosenek śledząc tekst - osłuchasz się z językiem. Polecam muzykę Xaviera Naidoo (wyraźnie śpiewa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×