Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karolla8787

czy kobieta otyła może zajść w ciąże?

Polecane posty

hej . od kilku lat walczę z nadwagą której się nabawiłam przyjmując sterydy (jestem alergikiem), zaraz po ślubie staraliśmy się o dziecko jednak przez 9 miesięcy nic z naszych starań nie wyszło. Postanowiłam schudnąć i miesiąc temu rozpoczęłam kurację z meridią. Myślicie że problem z zajściem w ciąże może wiązać sie z moją otyłością? po miesiącu schudłam 8 kg ale nadal waże ponad 100 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie powiem ci ze przeszkadza
ale i odwrotnie chociaz moja kolezanka wazy ok 100 przy 165 i ma 2 sliczne coreczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owszem może się wiązać
o ile przy nadwadze masz również problemy z hormonami. Komórki tłuszczowe mają zdolność produkcji androgenów, które z kolei wpływają na pracę jajników, a co za tym idzie na płodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjjj
gdzieś tu już czytałam podobny problem - poszeraj w szukaj - pisało że generalnie otyłe kobiety mają zaburzoną gospodarkę hormonalną - ale znów restrykcyjna dieta zahamowuje owulacje - więc może przestań się starać - spróbuj zrzucić co trzeba powiedzimy przez pół roku czy rok i wtedy zacznijcie staranka - powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za wypowiedzi, jeśli chodzi o hormony to wszystkie są wporządku bo ostatnio lerzałam w tym celu na endokrynologii gdzie zrobiono mi wszystkie badania, narazie staram sie zrzucić nadmiar kg, ale strasznie chciałabym mieć już dziecko:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiAD
MĄDRE decyzje to PUENTA !! Jak sobie znajdziesz tabele z produktami sklasyfikowanymi wg tzw. __INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu, wówczas sprawę otyłości opanujesz, jeśli nie TO pozostaniesz przy stanie wiedzy, która przekłada się na plagę otyłości, oraz cukrzycy typu 2. Ważny w diecie człowieka jest też, najzdrowszy dla naszego organizmu; __CHLEB typu KR-IRL. Dokonuj zdrowych wyborów. Pozdrawiam Ciebie i WSZYSTKICH __INDEKS ŻYWIENIOWY, tj. IŻ produktu. Wykaz produktów znajdziemy w tabelach. Książka; _pt_______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. Autor: INSTYTUT naukowo-badawczy im. Prof. Ryszarda Lorenca w Krakowie. Wydawca: Wydawnictwo Naukowe INSTYTUTU IRL KRAKÓW Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL __ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja koleżanka
zastanawiała się też nad tym ale zdecydowała, ze najpierw musi schudnąć. nie tylko dla łatwiejszego zajścia ale też żeby już w ciąży móc się ruszać. w ciąży i tak przytyjesz, licz min. 12 kg. a może więcej, chodzi o to żebyś była na tyle sprawna żeby sobie do końca ciąży poradzić i przebrnąć przez poród a to wymaga kondycji. znam chuda pannę która nie była w stanie urodzić bo całą ciążę "chorowała" na brzuszek i nic się nie ruszała. schudnij jeszcze trochę, bezie Ci łatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam takie same dylematy jak ty Bałam sie zajsc w ciaze bo myslalam ze w 9 miesiacu nie bede dala rady chodzic taka bede gruba Balam sie ze potem nie zgubie tych kg ze najpierw musze schudnac i w ogole takie tam A tym czaasem w ciazy przytylam tylko 9 kg łazilam do ostatniego miesiaca jak szalona miala swietny humor i bylam po prostu szczesliwa bo pragnelam tego dziecka Teraz mam sliczna coreczke Po porodzie od razy wazylam 3 kg mniej niz przed ciaza a potem jeszcze zlecialo 6kg ( karmienie piersia dobrze dziala na chudniecie) Teraz sobie mysle ze dobrze ze sie w koncu zdecydowalam bo tak odwlekac to mozna cale zycie Pozatym w ciaze wcale nie tak latwo zjasc nawet dla szczuplych dziewczyn Tak wiec starajcie sie i zycze powodzenia bo macierzynstwo to cudowna rzecz PS. Grubsze dziewczyny tez sie podobaja i wiem ze niektorym ciezko w to uwierzyc Chyba co poniektorzy sami maja kompleksy skoro wypisuja tu takie debilistyczne teksty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola - Twoja otyłośc moze miec nieznaczny wpływ na mozliwosc zajscia w ciaze, ale jeszcze gorszy wplyw moze miec na donoszenie dziecka i wogole na przebieg ciazy. Nie oszukujac sie - przewaznie - osoby otyłe cierpia na choroby krazeniowe, maja problemy z cisnieniem, podwyzszony cholesterol, i inne rodzaje zaburzeń, które maja ogólny wpływ na Twoje zdrowei i kondycje co moze miec posredni wpływ na mozeliwosc zajscia w ciążę. Najwazniejesze jednak jest to ze w ciaza u otyłej osoby wiaze sie z wieksza iloscia zagrozen dla dziecka. Nie na darmo lekarze ,kaza przygotowac sie przyeszłej matce do ciazy poprzez rzucenie palenia, nie picie alkoholu, zdrowe odzywianie ! branie witaminek itp. Dlatego Karola jesli zalezy ci na przyszłym dziecku to przede wszystkim schudnij! Nie stwarzaj celewo zagrozen dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do karolla
czytam wszystkie rady i porady, ale nikt nie wspomniał o najważniejszym- otóż nie waż się zachodzić w ciąże biorąc meridie!!!! Albo jedno, albo drugie. A na marginesie to nic na siłę.. Życze powodzenia :):):):):)Ewka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej karola, ja miałam podobny problem. Staraliśmy się z mężem półtora roku o dzidziusia, miałam już dość. Dodam, że też miałam sporą nadwagę, a to z powodu 8-letniego leczenia hormonalnego, bo miałam torbiele na jajnikach, jestem po dwóch takich operacjach). Po kwietniowym okresie powiedziałam męzowi, że już nie chcę się starać, bo to wykańcza mnie psychicznie, a on na to, abym spróbowała choć jeden miesiąc z tabletkami które przepisał mi mój ginekolog, clostilbegyt, no i dałam się namówić, choć wcale w to nie wieryłam. I wiesz co? Ten kwietniowy okres był moim ostatnim. Teraz jestem w 26tc, będę mieć synka, do tej pory nie mogę w to uwierzyć. Udało mi się, więc jestem pewna że i Tobie się uda. Życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiAD
INDEKS GLIKEMICZNY. To BŁĘDY merytoryczne i NIEprawdy BIOLOGICZNE !! MM.4. TEMAT: Pseudo metoda, oparta na masie pomyłek oraz biologicznym KŁAMSTWIE !! Polacy chcą być szczupli i zdrowi dlatego mówią: DOŚĆ szerzenia nieprawd i KŁAMSTW ze strony piewców Tzw. INDEKSU GLIKEMICZNEGO. Dwa niezależne ośrodki diabetologiczne oraz UOKiK przeprowadzą badania mające na celu pełną identyfikację tabel oraz teorii o tzw. INDEKSIE GLKEMICZNYM, którego wskaźniki cyfrowe mające pokazywać odpowiedni wzrost poziomu cukru po spożyciu zawierają ogromnie dużo błędów merytorycznych przyczyniając się od 15 lat do wzrastania fali otyłości i cukrzycy typu 2, u POLAKÓW. Po tych badaniach identyfikujących prawdziwe OZNACZENIE pokazujące wzrost poziomu cukru po spożyciu produktów, sprawa zostanie przekazana na powrót do PROKURATURY, a następnie skierowana do SĄDU. Po drobiazgowej i pełnej ocenie SĄDU nastąpi odpowiednia FALA wniosków odszkodowawczych ze strony POLAKÓW otyłych i chorych na cukrzycę typu 2, a powodem takiego Ich stanu zdrowia było i jest nadal dostosowanie jadłospisu do zaleceń tzw. INDEKSU GLIKEMICZNEGO, pełnego błędów merytorycznych i NIEPRAWD biologicznych. Wg tego IG to po czekoladzie 70% się CHUDNIE, a tłuszcz z żółtego sera i szynki wieprzowej organizm człowieka WYDALA wg tej bzdurnej i nieprawdziwej teorii. Ludzie którzy opracowali tabele IG nie mieli w ręku glukometru i nie czytali książek biologicznych ze szkoły podstawowej (biologia z 4 klasy). Np. maltoza (piwo) wg IG to IG =110, a naprawdę wzrost poziomu cukru po spożyciu 100 gram piwa nie przekroczy 8% wzrostu tj. wzrost jest b. niski. RYŻ biały, wg IG to IG =70, a poziom wzrostu po spożyciu ryżu gotowanego nie przekroczy 20%, czyli też jest niski. Chleb ryżowy, czekolada 70% cacao, ciemny chleb, śliwki suszone, arbuz, płatki zbożowe, kukurydza, ZIEMNIAKI, kasze, buraki, frytki, marchewka gotowana, bób gotowany i wiele innych wskaźników IG, do wymienionych tu produktów to zwyczajna: BIOLOGICZNA N I E P R A W D A. Np. FRYTKI; zawierają tłuszcz, ale węglowodany wyłącznie z ziemniaka, których to węglowodanów w ziemniaku jest ok. 18%, i są to węglowodany (skrobia) które podnoszą poziom cukru po spożyciu nie wyżej niż 20% wzrostu. Skąd więc wysoki IG pokazujący JAKOBY wysoki wzrost poziomu cukru po spożyciu. Odpowiedź jest oczywista: MARKETING i TOTALNA BZDURA. Takich przykładów jest B. DUŻO. Każdy kto zechce, może sobie te wzrosty sprawdzić własnym glukometrem i NIE jest to TRUDNE !! Tzw. Indeks glikemiczny, którym to Polacy są okłamywani, przez ten IG tyją i zaczynają mieć cukrzycę; cała prawda o tym fałszywym i błędnym przekazie została przedstawiona w książce, pt. _______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. Rozdział nr R46: 5 stron merytorycznego tekstu, oraz dużo przykładów. Dlatego też piewcy tzw. IG czując się zdemaskowanymi propagatorami KŁAMSTW swoje frustracje próbują niwelować oszczerstwami w kierunku naukowców z IRL KRAKÓW, pogarszając swoją sytuację procesową. Jest Ich zaskakująco mało, co potwierdza POLICJA sprawdzając stale IP komputerów. Notariusz kompletuje też materiały pokazujące próby dyskredytacji i oskarżania właścicielki instytutu i pracowników naukowych o wszelkie zupełnie nieistotne sprawy, regularne i negatywne wpisy w internecie, które mają na celu osłabić przekaz ze strony IRL KRAKÓW, również zniechęcić do zakupu książki, pogorszyć wizerunek naukowy, a jest już w sprzedaży uzupełnione 2-gie DRUGIE wydanie. (IP komputerów i dane Tych niegodziwych spamerów, oszczerców są znane i potwierdzają to co już od dawna ustaliła POLICJA, a jest jasne i przygotowywane dla SĄDU). Zasady, teorie dziesiątki sprzecznych ze sobą tabel dotyczących tzw. INDEKSU GLIKEMICZNEGO, nijak się mają do rzeczywistości wykreowanej przez przyrodę na naszej planecie, procesem o nazwie: życie organizmów żywych na ZIEMI. Należy PIĘTNOWAĆ nieuczciwość, celowe i stałe podawanie NIEPRWD czyli prostackie OSZUSTWO !! Winno się też przedstawić Ich publicznie i imiennie; co nastąpi już niebawem przy aprobacie SĄDU. Musimy mieć świadomość Kto do nas pisze; to ANONIMOWI oszczercy kryjący się za swoją PODŁOŚCIĄ. Przecież do Nich nie możesz zadzwonić, bo nie ma gdzie. Nie masz kogo zapytać, o te wpisy w Internecie, dziesiątki sprzecznych ze sobą tabel, dlaczego ? To proste uciekają przed prawdą bo mówią kłamstwa, oszczerstwa i Ich nigdzie nie ma. Do krakowskiego IRL KRAKÓW, zawsze możesz zadzwonić bo są to żywi, realni naukowcy nie poddani żadnym NAUKOWYM REŻIMOM czyli lekko, łatwo mówią PRAWDY BIOLOGICZNE, które zbadali. Warto !! Każdy zatem, tak jak nasza wspaniała artystka Pani Urszula DUDZIAK w telewizji tvn poinformowała, powinien się zaznajomić z tabelami tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu; oraz upiec sobie CHLEB typu KR-IRL, o którym Ona mówiła: OBYWATEL ŚWIATA, co oczywiste przecież. Zobacz też, prawdy biologiczne; __Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL __ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/ Pozdrawiam Ciebie i WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta z brzuszkiem
Spadaj spamerko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina KLUM, Bytom
CIĄŻA. W ciąży ENERGIA to puenta !! BH.115. MOTTO: Kobiety w CIĄŻY muszą mieć energię, najlepiej z pożywienia. * ZDROWIE ORAZ DOBRE SAMOPOCZUCIE POWINNY BYĆ WYNIKIEM JEDZENIA, CZYSTEGO ORAZ ENERGETYCZNEGO POŻYWIENIA: Głównie bez toksyn i oczywiście nie powodującego; OTYŁOŚCI czy też CUKRZYCY typu 2. Zdecydowanie uważam, że konsumowanie różnych produktów spożywczych w oparciu o tabele tzw. INDEKS ŻYWIENIOWY, tj. IŻ produktu; wystarcza aby CIĄŻĘ przechodzić sprawnym żwawym krokiem. W TYM CZASIE ODŻYWIANIE TO KLUCZ DO PRAWIDŁOWEJ, PROZDROWOTNEJ EGZYSTENCJI: Dlatego ważne jest odkrycie dotyczące chleba przedstawione poniżej. Dzisiaj jest to w kraju absolutnie żywieniowy unikat. POMAGA NAM W TYM MIANOWICIE, CHLEB TYPU KR-IRL: Stabilizujący poziom cukru we krwi na wiele godzin. Jemy bez większych zahamowań, smacznie i dużo, a przede wszystkim energetycznie oraz bez uczucia głodu. Zmęczenie jest nam wtedy obce, a kreatywność myślenia zaskakuje nas samych. Zdrowiejmy i UTRZYMUJEMY zatem szczupłą ciążową sylwetkę. TAKIE ODŻYWIANIE NIE JEST DROGIE, A WRĘCZ WYJĄTKOWO TANIE: Koszt 1 szt. mini chlebka to 15-20 groszy czyli całodzienne wyżywienie 1 osoby nie przekroczy 2,00 zł. Zjadamy mniej droższych produktów, a to dlatego; że CHLEB typu KR-IRL, syci niewyobrażalnie przez 4-5 godz. Eliminuje skutecznie tzw. wilczy głód, gwarantując przy tym odżywienie biologicznie WZORCOWE. To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !! * KONKLUZJA finalna: Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie. R E F L E K S J A: INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze. IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody, czyli sfera faktów. IG; to wirtualne poglądy, marketing, obłuda i biznes. ZOBACZ TEŻ; CUKRZYCA typu 2, wg: IRL KRAKÓW. Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. *** Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelina BOLZ, Sosnowiec
IRL KRAKÓW. U Nich: ciągły postęp to standard. BH.1951. MOTTO: Logiczne ANALIZY, rzetelne badania, tworzą WYNIK i służą CZŁOWIEKOWI. * USTALENIA IRL KRAKÓW, DOCENIA OBECNIE CORAZ WIĘCEJ OSÓB; Są to zwyczajne reakcje, na precyzyjnie opracowane teorie (osiągnięcia), naukowców z krakowskiego instytutu. Przedstawiciel IRL KRAKÓW na facebooku (Krawczyk Piotr) został przyjęty w poczet znajomych (po niezbędnej identyfikacji), przez wiele znamienitych i szanowanych OSÓB (z przewodniczącym PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO na czele). OSTATNIO ZNAJOMYM ZOSTAŁ (AKCEPTUJĄC ODKRYCIA) PRZYSZŁY KRÓL ANGLII WILL WINDSOR: POLACY zaczynają być dumni z KRAKOWIAN. WZRASTA ZAINTERESOWANIE I OCZEKIWANIE NA WERSJĘ ANGIELSKĄ KSIĄŻKI: Publikacja (PŻ czł. w XXI wieku.) oraz informacje ze strony internetowej instytutu IRL KRAKÓW (artykuły: BH.305., 60.TEMAT i inne) stanowią dzisiaj REALNE i FINALNE rozwiązanie i zwalczenie problemów nadwagi, otyłości, cukrzycy typu 2 oraz bólów kręgosłupa, u wszystkich zainteresowanych. Dla wielu z nas ma to kluczowe znaczenie. * ZE SZCZEGÓLNYM ZAINTERESOWANIEM NA KSIĄŻKĘ OCZEKUJĄ OSOBY NIE TYLKO W USA, KANADZIE I WE WŁOSZECH: Ale także w Chinach, Australii i Japonii, co wyrażają prominentne i reprezentatywne OSOBY, w każdej rozmowie z IRL KRAKÓW. KLIKNIJ NA LINK: ADRES_______: http://pl-pl.facebook.com/profile.php?id=100000134717487 ZOBACZ TEŻ; CUKRZYCA typu 2, wg: IRL KRAKÓW. Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. *** Skrót adresu strony w Internecie_______: INSTYTUTIRL ADRES_______: http://www.instytutirl.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do autorki topiku ja przez nadwagę miałam podwyższoną prolaktynę i nie mogłam zajść w ciążę,ale nie pocieszę ci bo schudłam,prolaktyna się unormowała a ja nadal nie mogę zajść w ciążę,ale najważniejsze że ta prolaktyna się unormowała. Mi odrazu endykrynolog powiedział że muszę schudnąć żeby się unormowała bo będzie coraz gorzej także bierz się kobieto w garść i wysuwaj do dietetyka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak myślicie ile muszę schudnąć żeby zdrowo zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Na początku odchudzania ważyłam 107 kg, schudłam już 10 kilo. Ile jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość do goscia wyżej
Jeszcze chociaż 20 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama z nadwagą a raczej otyłością zaszła w ciążę i urodziła zdrowe dzieci (czyli nasze najmłodsze rodzeństwo) w wieku 39 i 43 lat, więc wszystko jest przed tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×