Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy ksiadz moze odmowic chrztu dziecku ?!

Polecane posty

Gość gość

Otóż będąc u księdza z prośbą o chrzest dla mojego dziecka usłyszałam odmowę . Powód : nie jestem w związku małżeńskim, nie mamy ślubu kościelnego. Co robić? Ślub planujemy później jak ulozymy sobie życie i gdy skończę całkowicie swoja edukację..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem ci co.... S*******AC jak najdalej do tej PEDOMAFII i dziecka od tych potowrow zboczonych trzymać jak najdalej Moje nie chrzczone, mają się znakomicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi sie ze nie , ale musiałbyś poszukac w prawie koscielnym zeby miec pewność. Znajomi ochrzcili syna mimo ze nie maja slubu , wiem ze na pewno tak bylo bo jestem jego chrzestna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzizes naprawde nie wiecie takich prostych rzeczy ze ksiadz ma prawo odmowic chrztu ???...wedlug kosciola zyjesz w zwiazku nieskramentalnym czyli cudzolozysz, a na chrzcie przysiegasz wychowac dziecko w wierze katolickiej wiec jak chcesz wychowywac to dziecko w wierze skoro sama tej wiary nie przestrzegasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ksiądz nie ma prawa odmawiać chrztu, bo chrzci dziecko a nie rodziców, to rodzice mają obowiązek wychowywać dziecko we wierze, jeśli oni są niewierzący lub niepraktykujący to tę rolę mają spełniać rodzice chrzestni cyrki które odprawiali niektórzy księża z odmową chrztu to zwykła nieznajomość prawa i panoszenie się księży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym jeśli jakiś dureń ksiądź odmówi zawsze można go pouczyć że w takim razie masz zamiar ochrzcić dziecko w sąsiedniej parafii zaraz się księżulek zreflektuje że go kasa z tacy ominie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie ksiądz odmówił chrztu w Polskim kościele katolickim ponieważ jestem po cywilnym tylko...zaczął mi prawić morały to ja mu powiedziałam, że tak czy inaczej ochrzczę dziecko, chocby w cerkwii z samego względu na to, ze rodzice specjalnie na tą okazję przylecieli z Polski do Grecji gdzie mieszkam... Od razu zmienił zdanie i odradził prawosławnej wiary dla dziecka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawo kanoniczne a nie pierniczenie nadętego księdza, oni chcą być ważni i straszą a tak naprawdę skończyły się czasy gdy na wsi rządził ksiądz i wójt niestety ksieża się nie potrafią przestawić na nową rzeczywistość i ciągle myślą że mogą tupać nóżkami i straszyć skończyły się czasy ciemnoty i strachu przed autorytetem księdza teraz już się nie da zamiatać pod dywan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shug Avery
A są jakieś rzeczy, których kasiądz w Polsce nie może???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy się z taką sytuacją nie spotkałam. Ale możesz przecież wybrać się do innej parafii lub pisać do kurii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shug Avery
A co do tematu, to w Polsce chyba jeszcze nie było dziecka, które samo poprosiłoby o chrzest. Zazwyczaj biedne dzieci nie mają w tej kwestii nic do powiedzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz ci shug,dowcipnym tez kazdy sie nie rodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście,że ma prawo odmówić bo to banda debili:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze a ty mozesz ochrzcic dziecko SAMA i wyslac do kurri informacje ze to zrobilas poniewaz osoba do takich rzeczy powolana odmowila ci... jak jestes zlosliwa mozesz dodac zapytanie czy utrzymywanie tegoz ksiedza jest nadal twoim obowiazkiem jako parafianki ( danina diecezjalna) czy tez kuria bedzie laskawa pomniejszyc te danine o 2 zlote bo ty z pewnoscia zmienisz parafie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po kiego c***a pchać dziecko czarnej mafii !!! Będzie miało 18 lat to samo zadecyduje do jakiej wiary che należeć !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz do kapucynkow i oni udziela sakramentu chrztu dziecku. a ten ksiadz to cos nie teges.cos na bakier z nauka papieza franciszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedyna mądra odpowiedź i bardzo na temat to ta z 16:12.... reszta - banda frustratów........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta odp. jest po prostu wlasciwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas tez tak jest idź do innego kościoła i tyle . Nie wszyscy widzą w tym problem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jeśli zaś chodzi o chrzest dzieci Kodeks Prawa Kościelnego podkreśla: Rodzice mają obowiązek troszczyć się, ażeby ich dzieci zostały ochrzczone w pierwszych tygodniach; możliwie najszybciej po urodzeniu (...). Do godziwego ochrzczenia dziecka wymaga się, aby zgodzili się rodzice lub przynajmniej jedno z nich, lub ci którzy prawnie ich zastępują; aby istniała uzasadniona nadzieja, ze dziecko będzie wychowane po katolicku; jeśli jej zupełnie nie ma chrzest należy odłożyć zgodnie z postanowieniami prawa partykularnego, powiadamiając rodziców o przyczynie; "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Problem udzielenia chrztu dziecku, pojawia się więc wówczas, kiedy rodzice dziecka nie są praktykującymi katolikami, a konkretnie nie mają ślubu kościelnego, świadomie zeń rezygnując. W takim przypadku duszpasterz, jak to wcześnie zauważyliśmy, ma prawo odłożyć chrzest dziecka, do czasu uregulowania przez rodziców swojego małżeństwa w Kościele, aby mogli autentycznie prosić Kościół o wiarę dla dziecka. Do obowiązku duszpasterskiego Proboszcza, i to w sumieniu, należy zatroszczyć się nie tylko o chrzest dziecka, lecz również o jego rodziców, żyjących w związku małżeńskim niesakramentalnym. W takiej sytuacji Ksiądz Proboszcz nie odmawia chrztu dziecku, tylko odkłada chrzest, jak zaleca Kodeks Prawa Kościelnego. Udzielenie chrztu dziecku rodziców żyjących bez przeszkód w konkubinacie byłoby legalizacją ich zaniedbania, lub co gorsze lekceważenia wiary."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze, ze ja nie jestem w tej katolowej sekcie :o ale pewnie klecha przyjdzie po kolędzie i nie będzie miał oporów aby wziąć kopertę od cudzołożnicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więcej tu: www.archidiecezja.wroc.pl/pliki/wd-chrzest.pdf Polecam poczytać ZE ZROZUMIENIEM i przestać się pienić, bo ksiądz robi prawidłowo. Dziecko zostanie ochrzczone kiedy jego rodzice będą się zachowywać jak prawdziwi katolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam ksiądz odmówił chrztu. Ja jestem niewierząca, mąż jest wierzący i zadeklarował wychowanie dziecka w wierze, ja mialam podpisac dokumenty. Konsultowalismy to wcześniej ze znajomym księdzem i jest w takiej sytuacji możliwość ochrzczenia dziecka. Poszliśmy do parafii. A tam ksiądz zrobił wykład jak to my żyjemy w grzechu i nieczystości, bo nie mamy ślubu kościelnego ( ja jestem po rozwodzie wiec mamy ślub cywilny). Mąż w takim wypadku poprosił o zaświadczenie żeby dziecko mogło być ochrzczone w innej parafii ale ksiądz go nie wydał. Po tej wizycie oboje doszliśmy do wniosku, że po zostawimy dziecku wybór ( oj jaki był lament w rodzinie) wiec koniec końców córka ma 2 lata i nie jest ochrzczona. 2 miesiące po wizycie w parafii była kolęda. Otwarlam drzwi i grzecznie powiedziałam " Niemoralnym grzesznikom nie wypada przyjmować ksiedza" i zamknęła drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa lata temu chrzcilismy corke nie bylo z tym problemu a nie mamy slubu tylko ksiadz powiedzial nam zebysmy nie szli do komuni bo przecież nie mozemy. Bardziej nakladal nacisk.na chrzestnych zeby byli bierzmowani i chrzestna.musiala dac ze swojej parafii zgode zeby byla. Pytal sie czy rodzice chrzestni maja slub koscielny a jak nie maja taka.jak wtedy w przypadku chrzestnej to powiedzielismy ze jest panna i mieszka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a drugie dziecko? pierwsze ksiądz nam ochrzcił teraz jestem w ciązy w drugim dzieckiem mąż jest rozwodnikiem, starał się o unieważnienie kościelnego ale nic z tego nie ywszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TaWredna wczoraj a widzisz moglas go zaprosic o na dyskusje o cytacie: 15 Lecz jeśliby strona niewierząca chciała odejść, niech odejdzie! Nie jest skrępowany ani "brat", ani "siostra" w tym wypadku4. Albowiem do życia w pokoju powołał nas Bóg. 16 A skądże zresztą możesz wiedzieć, żono, że zbawisz twego męża? Albo czy jesteś pewien, mężu, że zbawisz twoją żonę?5 tak robi prawdziwie wredna osoba :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj dzizes naprawde nie wiecie takich prostych rzeczy ze ksiadz ma prawo odmowic chrztu ???...wedlug kosciola zyjesz w zwiazku nieskramentalnym czyli cudzolozysz, a na chrzcie przysiegasz wychowac dziecko w wierze katolickiej wiec jak chcesz wychowywac to dziecko w wierze skoro sama tej wiary nie przestrzegasz... czy gluchoniemym rodzicom nalezy zabrac dziecko bo nie naucza go mowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko w du/pie miej te szopki i cuda zwane sakramentami, Jeżeli bóg jest to nie ma znaczenia jakie zabobony odprawiasz. Ważne jakim jesteś człowiekiem, jak żyjesz, co robisz dla innych. Olej te oburzone mohery. Księża to dzi/wkarze, ochlejusy i złodzieje, a nas mają czelność umoralniać i wielce prawa kanonicznego przestrzegają hahaha dobre sobie, a co drugi stado bachorów ma na które płaci kuria z pieniędzy parafian! Ciemne dewoty na kafe jeszcze bronią tu tych czarnych debili. I tak jak tu już ktoś powiedział jak przyjdzie do was po kopertę na kolędę to je/bnij mu drzwiami przed nosem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze, tez nie mamy slubu i bylismy u dwoch ksiezy, ktorzy odmowili. dopiero trzeci sie zgodzil. wedlug mnie wszystkie malenstwa powinny byc chrzczone bez wzgledu na wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×