Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lajsojsp

czy księgowa to dobry zawód?? Da się z tego jakoś ...

Polecane posty

Gość lajsojsp

da się z tego jakoś wyżyć?? MAm zamiar podejść właśnie do egzaminu na samodzielną księgową ale cały czas się zastanawiam (już w trakcie studiów nawet) czy to jest to- zawsze wolałam prace z ludzmi ale chłodno wykalkulowałam że np pracując jako nauczyciel w szkole to raczej ciężko mi będzie się jakoś samodzielnie utrzymać- ale sama już ie wiem- poświęciłam sporo studiom teraz ten egzamin a w przyszłości może biegły rewident ale zastanawiam się czy ten zawód(księgowej) daje jakieś szanse na w miarę normalne życie , jakieś jakiekolwiek finansowe zabezpieczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajsojsp
heh kant- nie wiem czy pociąga myślę że w tyj czasach nie ma miejsca na takie sentymenty czy to praca marzeń czy nie- trzeba z czegoś wyżyć- chodziłam do technikum ekonomicznego, zdałam egzamin praktyczny , potem studia rachunkowość, niedługo decyzja o magisterce i właśnie teraz mnie dopadły wątpliwości....ogólnie jakiegoś doła mam i nie chce mi się pracy licencjackiej kończyć a mam już tylko ostatni rozdział praktyczny do napisania, generalnie nic mi się nie chce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam zawód nie daje nic, papier (świadectwo kwalifikacji czy jak tam to się teraz zwie) też nic nie daje. Mając jednak kwit i łeb na karku oraz zapał do samodoskonalenia (przepisy podatkowe zmieniają się nawet codziennie) można poszaleć na rynku ;) Znam temat z bardzo bliska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pracujesz w tym zawodzie czy masz tylko szkołę?? O ile egzamin na certyfikat jest ciężki, to przy egzaminie na biegłego to pikuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdcehhjuyfbchjbwefchweba
dobra księgowa bardzo dobrze zarabia, najgorzej jest na poczatku jak wszędzie - musisz sie nauczyc pracy jestes poczatkująca to wiadomo niezbyt duże zarobki. Po 3 latach w ksiegowosci plus dyplom z rachunkowosci i masz uprawnienia do prowadzenia ksiag, mozesz otwierac własna działalnośc. Ja jestem inzynierem bo to mnie interesowało, ale pracę miałam po tym tak nędzna, że poszłam na magisterke juz na ekonomie ze specjalizacja rachunkowość, chodziłam na korepetycje do ksiegowej która pracuje 4 lata zarabia juz ponad 4 tys. a kiedys nie chciałam bo własnie to mi sie wydawało nudne ale jako inzynier praca okazała sie za ciezka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdcehhjuyfbchjbwefchweba
nie trzeba zdawać egzaminu zeby dostac certyfikat z ministerstwa finans,ow, wystarczy dyplom z rachunkowosci plus 3 lata praktyki w ksiegowosci wy tu od razu o rewidencie....najpierw trzena pare lat popracowac zeby sie pracy nauczyc no ludzie, studia daja papier ale to za małol niemniej ksiegowa to zawod który zawsze był dobrze opłacany moze nie od razu ale w miare nabywania doswiadczenia na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdcehhjuyfbchjbwefchweba
cóż jesli chcesz miec zarobki to wiadomo, ze pomyslisz o własnej działalnosci - to jedyna szansa w naszym kraju na normalne zarobki chyba ze masz plecy i w jakiejs firmie bedziesz zarabiac kokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywa jak bywa
Do rewidenta to szeeeroka droga, ksiegowe i to zdolne zdawaja egzaminy na rewidenta kilka lat! Praca w biurze rachunk. nie opłaca sie, ale dobre na poczatek dla zdobycia dośw. i nauki, no w i razie czego to biuro odpowiada przede wszystkim. Natomiast co innego księgowa, w dodatku główna w dobrej dużej firmie, tam można zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biniekx
no właśnie to jest tak że szkoleń z zakresu księgowości jest pełno - msr, mssf, vat, podatki... ważne też aby po wykwalifikowaniu się na księgową zdobyć jakieś tam doświadczenie w biurze rachunkowym, a najlepiej żeby współfinansowali lub sfinansowali oni szkolenie w jakiejś firmie szkoleniowej [Akademia Biznesu MDDP, FRR czy SKWP] Firm jest od groma można przebierać, ja polecam tę pierwszą bo jest mi doskonale znana. Można też podyplomówki ale to będzie nadal teoria jak na studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaSK
Zdecydowanie dobry :) Uwielbiam to, co robię i mam nadzieję, że moi Klienci czują, że księgową jestem nie tylko z zawodu, ale i z pasji. Pozdrawiam, Katarzyna Super Księgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Da się. Moja księgowa prowadzi własną firmę (sylpio.com) i zarabia całkiem nieźle, ale ona dba o swoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jesteś dobrą i prawdziwie znającą sie na rzeczy księgową to można dobrze zrobić. Z tym że wszystko zmierza do tego żeby księgowych zastąpić programem komputerowym, więc młodym osobom odradzałabym wybór tego zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wydaje mi sie, ze po ksiegowosci mozna nawet pracowac w biurze rachunkowym (np. www.biuro-duet.pl ) i tam tez dobrze zarobic, bo teraz jest duzy popyt na dzialanie biur niz etat dla ksiegowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest dobry zawód. Znam kobietę, która założyła swoje biuro, jest wyjątkowo sumienna i pracowita, jej klienci ją wychwalają. Dla chcącego nic trudnego - http://sylpio.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcecie się przekonać jakie są plusy i minusy niektórych zawodów to warto zapoznać się z nowym cyklem Talk Not Show: odkryj swoją pasję, poznaj kulisy zawodów http://youtu.be/jbBcKD-XPBw. Szerzej o każdym z nich wkrótce na kanale Kurka TV. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama jest ksiegowa od jakiś dobrych 20 lat i po latach wchodzenia wyżej i wyżej zarabia ok 15 tys zł miesięcznie w ogromnej międzynarodowej firmie. Ale nie od razu zaczynała zaraz po komunie za grosze w trakcie pracy poszła na studian i o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fert
Fachowo potrafią się zająć księgowością w biurze VLC (www.ksiegowawawer.pl). Ja prowadzę małą firmę jednoosobową, ale z prowadzeniem całej tej papierkologii, nie dałbym sobie samemu rady. Tutaj mam wszystko obliczone na czas i zgodnie z przepisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grty66
Można się skontaktować z biurem VLC z Wawra -www.ksiegowawawer.pl. Zajmują się praktycznie wszystkim co związane z księgowością. Dla mnie prowadzą całe kadry i płace. Rzetelnie, solidnie, wszystko mam zrobione na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm... Teoretycznie księgowa to dobry zawód, jednakże musisz wziąć pod uwagę fakt, że coraz więcej firm korzysta z outsourcingu. Jednym z najbardziej popularnych tego typu systemów jest teta hr cloud od unit4bs. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na http://www.unit4bs.pl/oferta/cloud-solutions czyli jednej z największych europejskich firm oferujących oprogramowania dla firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dante44
Dobrą opinię mogę wystawić ekipie z biura KDS. Tutaj pieczę nad całym zespołem trzyma pani Krystyna Siewiorek, która ma ogromne doświadczenie, pracuje dla dużych polskich firm od lat. Zespół orientuje się świetnie w przepisach, trzymają rękę na pulsie jeśli chodzi o wszelkie zmiany w ustawach, nowelizacje i całą resztę. Na stronie www.ksiegowosc-dla-spolek.pl jest do nich tel i adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jako księgowa w mieście wojewódzkim po fin. i rach. pracowałam dwa lata za 1000zł w biurze rach. na zlecenie, także zarobki kiepskie a pracy dużo. Później przeniosłam się do innego biura za 1800 ale widocznie byłam za droga bo na moje miejsce po skończeniu umowy szefowa wzięła sobie praktykantki, może i taniej, ale na pewno niebezpiecznie dla klienta. Chytry dwa razy traci, wiadomo. Teraz szukam pracy jako księgowa na etacie w jakiejś firmie, bo w biurach rachunkowych nie opłaca się moim zdaniem, chociaż najlepsze doświadczenie zdobędziesz właśnie w biurze rach. Księgowe z wieloletnim doświadczeniem w dużych firmach zarabiają nieźle- ale to są LATA doświadczenia, szkoleń i dokształcania, wspinania się po szczeblach kariery. To nie jest tak, jak ktoś pisał wyżej, że 3-4 lata popracujesz, zrobisz certyfikat i kasa z nieba będzie spadać. Księgowa też całe życie musi się uczyć, przepisy ciągle się zmieniają, ministerstwo finansów nie pozwoli nam spocząć na laurach ;) Moim zdaniem jest to ciężki, ale ciekawy zawód, chociaż stresujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andyd
moja koleżanka pracuje w biurze księgowym w Wawrze: www.ksiegowawawer.pl i szczerze: a) ma bardzo dużo pracy b) musi być wciąż na bieżąco, bo przepisy wciąż się zmieniają c) musi być bardzo konkurencyjna- sama cena dzisiaj nie wystarczy, więc ma tzw. wartości dodane dla swoich klientów d) ma wciąż kontakt z ludźmi:) e) lubi swoją pracę i tak, jest w stanie się z niej utrzymać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polocka
Wyjątkowo niewdzięczny zawód, ciągle zmieniające sie przepisy. Bywa , że jak trafisz do dobrej korporacji to zarobisz kasę ale przeciętnie księgowa zarabia od 2500 do 4000 miesiecznie netto. Księgowe dorabiaja praca w domu . Są często przemęczone. Ciągle myślisz w domu o tym czy nie zrobiłas błędu. Na dodatek nie możesz wziąc urlopu wtedy kiedy chcesz , ponieważ terminy rozliczeń podatkowych na to nie pozwalają. Nie mówiąc o tym, że możesz zapomnieć o L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry tylko trzeba się znać na rzeczy - rzepisy akty prawne. Dobre biuro biegłego rewidenta znajdziecie tu http://zkco.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może księgowość online? Teraz dostępne rozwiązania pozwalają na obsługę księgowości za pomocą smartfona. Polecam biuro rachunkowe e-dyt. Łatwo można znaleźć na facebooku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawód fajny - trzeba cały czas się uczyć i nie można osiąść na laurach, bo to w tej pracy bywa zgubne. Praca w dziale księgowym firmy super sprawa, w biurze rachunkowym katastrofa, aczkolwiek można się wielu rzeczy nauczyć. Jeżeli chodzi o kasę - na samym początku kiepsko, wraz z doświadczeniem można ugrać więcej. Ogólnie życie od 20 do 25 każdego miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś prowadzi malutką firmę, to nawet nie zawsze potrzebuje jakoś specjalnie księgowej, ale w większych firmach zapotrzebowanie na takie stanowiska jest spore. Ja pracuję jako księgowa od kilku lat i początki może nie były łatwe, ale na chwilę obecną zarabiam już powyżej średniej. W tym zawodzie można tez sobie czasem dorobić, a jak macie doświadczenie, to można pomyśleć o swojej firmie. W tym artykule http://praca-wielkopolskie.pl/rynek-pracy-w-woj-wielkopolskim/ twierdzą, że specjaliści ds. księgowości nalezą do zawodów deficytowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za pytanie. Każdy zawód jest dobry, jeśli wykonuje się go profesjonanie i z oddaniem. Dobra księgowa to osoba z pasją, która wątpliwości, problemy swoich Klientów traktuje jako wyzwania a nie trudności do pokonania. Z pewnością musi to być osoba (znająca się na podatkach, rachunkowości to oczywiste) komunikatywna. Polecam biuro www.rachunkowosc-czopik.pl (obsługuje firmy z woj.śląskiego i małopolskiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość tom132
Pomocnym w biurze rachunkowym może okazać się system eSZOK BR, który zdigitalizuje faktury, oszczędzając nam "wklepywania danych", a my możemy zająć się robotą stricte księgową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×