Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa333333

Czy ktoś kupił szybkowar Jadaru z biedronki?

Polecane posty

To mój pierwszy w życiu szybkowar. Oprócz lakonicznej instrukcji obsługi nic więcej tu nie ma. Może ktoś ma doświadczenie z podobnym szybkowarem (2 stopnie ciśnienia, 0,6 i 1,0 bar) i może mi podać orientacyjne czasy gotowania kilku potraw (np. gulasz wieprzowy, wywar mięsno-warzywny, bigos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
testu ewka cala zabawa polega na tym zeby sie ze sprzetem zaprzyjasnic :P stopka: moj piekarnik piecze dobrze tylko jak ma cegle w piekarniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mówiąc też chętnie is dowiem czegoś na temat szybkowaru . Bo " dojrzałam " do niego . Ale ja planuje kupić w Ikei . Mam dobre skojarzenia z tą marką i ich naczyniami ale fakt faktem ,ze o samym szybkowarze i życiu z nim nie wiem nic :) Może ktoś isę wypowie i ułatwi nam życie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szybkowary gotuja roznie. ja mam np. firmy Fagor i jak gotuje ziemniaki np., to jak zasyczy, musze natychmiast wylaczyc, jesli nie chce jesc pure zamiast ziemniakow... gulasz gotuje 5 min. od zasyczenia, a przepisy mowia, zeby 15. musisz go wyprobowac, ze tak powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli nauka gotowania od początku :) cóż, człowiek uczy się całe życie, ale skoro ma mi to życie ułatwić, to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa333333
dzięki za info, notuję sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i pierwsza zupka, rozgotowało się na zupkę dla niemowlaka, kosteczki kurczaka miękkie jak... na ciśnieniu 1 bar wywar z kurczaka i warzyw nastawiłam na 20 minut, 10 by wystarczyło, bo nim się garnek otworzy, to jeszcze to sie przecież dalej gotuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem po co sie pytasz dziewczyn o czas gotowania,skoro i tak nastawiasz po swojemu:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam szybkowar z Biedronki... 6l. zawsze ustawiam na 2 poziom. od momentu kiedy zaczyna sie gotowac cokolwiek gaz daje na minimum i od tego momentu mierzę czas gotowania testowałam już bigos :podsmażyłam najpierw w szybkowarze mieso dodałam kapuste kiszona i białą pieczarki koncentrat doprawiłam orzyprawami i bez grama wody zakręciłam -Od zagotowania dałam na minimum gaz i po 20 minutach bigos gotowy . Gulasz wieprzowy 17minut-podsmażam dodaję szklanke wody ...ziemniaki w cwiartkach albo na parze (na koszyczku)na dno garnka+ 2 szklanki wody albo w wodzie gotowac ni dłużej niż 5 minut. ... Czerwoną namoczoną wczesniej fasole gotuję 15 minut.... kapuste kiszoną 8-10 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayris
Wydaje mi się, że z tym urządzeniem trzeba się po prostu zaprzyjaźnić :) Za mną "chodzi" od dłuższego czasu szybkowar z http://www.cookstore.pl/szybkowary,c69.html i chyba go zamówię. Na biedronkową promocję się nie załapałam niestety. Uwielbiam gotować ale nie mam na to za dużo czasu i wydaje mi sie, że szybkowar bardzo ułatwi mi życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj ułatwi Ci życie i to bardzo.... ; ) ja czatuję na jeszcze jeden-dla rodziców,bo jestem bardzo zadowolona- nie wiem jak długo przyjdzie mi czekać...bo szybkowary i w Biedronce i w Lidlu były tuż przed Bożym Narodzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwazam ze sprzet kuchenny,jezeli ma nam dlugo i dobrze sluzyc , kupuje sie najwyzszej jakosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram MMarta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uważam, że bezsensowne jest przepłacanie tylko za to, żeby mieć znaną markę wytłoczoną na denku mam wiele sprzętu gorszych marek albo w ogóle noname'y i sprawują się bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki szybkowar z biedronki jest bardzo dobry i nie wciskaj mi tu swojej reklamy, badziewiarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szybkowar z biedronki...też ma gwarancję 2 lata więc nie widzę powodu żeby przepłacać....jego wykonanie jest zupełnie inne od szybkowarów z "niższej półki" z supermarketów . Znajoma z kolei ma szybkowar z lidla już kilka lat -każdemu poleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrQ
Ja mam ten szybkowar i jestem zachwycony jest to klon Tescoma President za przynajmniej 500zł. Kolega ma tescoma i porównywaliśmy to różnią się kolorem guzika, i rysunkami na zaworze no i ceną! chętnie kupiłbym drugi bo jeden to za mało, człowiek szybko przyzwyczaja sie do dobrego)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kota
jedzenie z szybkowaru jest mniej zdrowe niz naturalnie gotowane. to ogromne cisnienie i temperatura niszcza niszcza czesc skladnikow odzywczych, a innych nie pozbawiaja toksyn (np. naturalnie wystepujacych pestycydow) tak, jak czyni to powolne gotowania. tu koronnym przykladem sa straczkowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×