Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość olga17

czy ktos pracuje w PPP ?mam pytanie

Polecane posty

Gość olga17

Chodzi mi o odroczenie od obowiazku szkolnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale co dokładnie chcesz wiedzieć, jak odroczyć zdrowego sześciolatka? Jeśli dziecko nabyło odpowiednie umiejętności to możesz jedynie trzymać się tego, że nie osiągnęło dojrzałości emocjonalnej, a to trudniej udowodnić;) U nas (woj. śląskie) niestety jest niepisany przykaz, że nie można odraczać więcej sześciolatków niż do tej pory siedmiolatków. Jest trudno, bo pracownicy PPP boją się o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy mozna anulowac takie odroczenie,bylo zalatwiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Dziecko przez 2 miesiace zrobilo ogromne postepy...w zerowce jest z pieciolatkami i nie jestesmy z tego zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Jest kumatym szesciolatkiem z poczatku 2008.chyba podjelusmy decyzje zbyt pochopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Czy jest jakies wyjscie czy musi przerabiac material drugi rok to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem, ma obecnie 6 lat i jest w zerówce z 5 latkami? załatwiałaś odroczenie i teraz chcesz żeby poszło do szkoły? Jeśli tak, to w tej chwili jest to już niemożliwe. Moim zdaniem zrobisz mu krzywdę zabierając go z przedszkola. Inne matki robią wszystko żeby ich dzieci szły do szkoły jako 7 latki:) Wiem co mówię, bo moja siostra pracuje w PPP, a ja w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak cofnąć? Ma iść do szkoły dopiero od połowy roku, czy jak to sobie wyobrażasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie,odroczylam i jest w zerowce z szescio i pieciolatkami...jest najstarszy...nie wiem czy nie zrobie mu krzywdy go tam zostawiajac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj dziecku spokój. Powtórzy materiał i utrwali, pobawi się o rok dłużej. Nie żartuj nawet, że w przedszkolu się nudzi. Twoja decyzja nie była pochopna. Poza tym skoro teraz nadrobił w ciągu 2 miesiący to pomyśl, że dzieci w szkole mają już o wiele więcej materiału za sobą. I chciałabyś żeby robił tyły od samego początku, tylko dlatego, że (być może) wstydzisz się ludzi? Daj dziecku spokój i pozwól cieszyć mu się z osiągnięć i porządnie utrwalić wiadomości przedszkolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Chcialam zmienic grupe na szesciolatki ale nie bylo miejsc,zapchane zerowka jest w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieci w 1 klasie, pomimo tego, że reforma z założenia jest taka cudowna, a materiał dostosowany do młodszych dzieci, tak naprawdę siedzą w książkach i klepią literki tak jak za naszych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćolga17
Odroczenie bylo zalatwione ,gdyby nie znajoma nie dostalby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Kazdy mowi ze material sie zmienil,mlody liczy do 20,zna litery,gloskuje krotsze wyrazy i ogolnie w grupie jest starszy o rok-poltora od niektorych.Nie cierpi pisania i szlaczkow dlatego go odroczylam zeby pocwiczyl reke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Moze niepotrzebnie zamieszalam...nie myslalam ze w zerowce sa takie roznice...mam nadzieje ze sie tam nie uwsteczni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Ciezki temat...mam nadzieje ze go nie skrzywdzilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Mysle ze nadrobilby program...ale moze faktycznie nie ma co dziecka stresowac...tylko moze zmienic ta zerowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Mam tylko nadzieje ze za rok beda dobierac dzieci do klas rocznikowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Moja znajoma zdobyla odroczenie i maly chodzi do przedszkola z szesciolatkami calkiem inna sutuacja...jest zadowolona(syn z poczatku roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To, że umie liczyć do 20 i głoskowac proste wyrazy wcale nie znaczy, że jest do przodu z programem. U mojej córki w zerowce(przedszkolnej) cześć dzieci potrafi już czytać, ale część jest takich które nie potrafią nawet napisać swojego imienia i nazwiska. Tez jest to grupa 5 i 6 latków. Wydaje mi się ze zrobisz mu większą krzywdę przenosząc do szkoły bo tam może być w tyle z umiejętnościami które nabyły dzieci przez te 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Może masz racje...on tez juz czyta krótkie słowa i w ogóle zrobil ogromne postepy przez ten czas...wczesniej go to tak nie interesowało teraz zalapal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Nie widzę tych pięciolatków za rok w klasie 1 ,porazka...ale to juz problem rodziców dla mnie to przepaść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Ogólnie jestem w ciąży i balam sie ze nie będę mu mogla poświęcić tyle czasu ile trzeba (za miesiąc rodze)ze mogę cos przegapić i niedopilnowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćóga17
Nie ma nikogo kto obczaja te przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
Niektore pieciolatki nie umieja trzymac ołówka i nożyczek w ręku...co to za pomysl zeby wysylac takie maluch do szkolnej zerówki ...jestem poprostu w szoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to już wina rodziców, ewentualnie Pan w przedszkolu, że nie uczyły niczego wcześniej. U mojej córki w przedszkolnej zerowce są 5 i 6 latki, część dzieci która przyszła w tym roku nie potrafi się nawet podpisać, nie zna alfabetu i liczy do 20 wiec jest problem nawet przy odliczaniu(w grupie jest 25 osób). Panie mają teraz ogromny problem bo cześć dzieci które potrafi już np. czytać muszą czekać aż reszta trochę nadgoni materiał. I co smieszniejsze to wcale nie te młodsze mają problem ale 6 latki które chodziły wcześniej do innej grupy.Wiec jeśli już teraz jest widoczny ten problem to aż boję się co będzie w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga17
u mnie w szkolnej zerowce jest wiekszosc pieciolatkow i dzieci wyraznie odstaja...parodia poprostu...radze rodzicom pieciolatkow zbierac podpisy w przyszlym roku maja przesrane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×