Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy mozna wstawic 4 i 5 zeba na dole nie majac zadnej podpory z tylu?

Polecane posty

Gość gość

Witajcie. Mam problem. Strasznie zaniedbalam moje zeby. Troche ciaza mi je zniszczyla. Troche brak kasy no i oczywiscie strach przed bolem. Udalam sie do dnetysty ale raczej jest juz za pozno. Trzeba je wyrwac. Najgorsze jest to, ze nie wyrosl mi jeszcze zab madrosci. Jest w dziasle, ale jeszcze nie wyszedl. Czy jesli w koncu wyjdzie a bede musiala wyrwac te chore, to czy istnieje wstawienie jakiejs czesciowej protezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostek raczej odpada ze względu na brak podpory właśnie , pozostaje implant ale to droga zabawa powyżej 2 tys za jeden minimum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Implanty sa jedynym sensownym rozwiązaniem. Proteza to tylko maskowanie luki, a nie rozwiazanie zdrowotne. Kość pod nią nadal zanika, także jak jeszcze trochę poczekasz to o na implant będzie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz 6 i 7 ? Z tej strony . A u góry masz wszystkie zęby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyby autorka miala kase na implanty to by nie pytala o protezke a masz 6 i 7 czy tez trzeba wyrwac , czy juz nie masz ... jesli wyjdzie na 8 to mozna wstawic protezke wtedy bedzie miec oparcie na 8 i na 3 lepszym rozwiazaniem było by mostek ale wtedy trza by pilowac tę 8 i 3 wtedy masz w buzi na stale taki mostek bo dentysta to cementuje na stale , a protezke trzeba wyjmowac i czyscic , wiadomo mostek bedzie drozszy ,i przy malych funduszach protezka wyjdzie taniej , nfz tez placi za protezki ale warto doplacic i wtedy protetyk wykona o wiele ladniejsza protezke i bardzo malo widoczna jak te na nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to że zaniedbałaś to trudno, po to sa dentyści by między innymi zaniedbane żeby ratować. Ciężko powiedzieć, jak można to teraz rozwiązać, myślę, że dentysta powinien indywidualnie dobrać metodę. Protezę czy mostek zawsze wstawić można, nie zawsze musza to przecież być implanty. Mąż ma mostek wstawiany przez dentystę w Tychach tu http://www.esdentica.pl/stomatologia-elastyczna więc może sobie zobacz co można jeszcze zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam tez zaniedbane zeby , ale powoli lecze, jak poszlam do dentysty to masakra jakas byla , poszlam bo juz wytrzymac z bolu nie moglam, i wtedy usunal mi 6 na dole , \ wiec na dole nie mam 6 i 7 po jednej stronie po drugiej 6 tez . a u gory nie mam obu 7 . no i 5 jedna mmam ukruszona . a tak to dziury , do kanalowek albo juz po . zaluje ze kiedys pozwolilam sobie tak pousuwac te 7 i 6 . ale glupia bylam , jak mialam z 22 lata i trafilam do dentysty z bolem i mowil ze trzeba usuwac to usuwal , a teraz mam 30 lat i problemy same z zebami , ciagle cos mnie boli , albo sie ukruszy, plus teraz dochodza problemy ze serio jak mam cos duzego do pogryzienia to nie jest tak latwo . a z przodu 1 i 2 mialam po kanalowym w 3 mam wklad i tez jak mam cos ugyzc to sie boje ze polamie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz to już nie ma z tym problemu, czasem mam wrażenie,że są w stanie niemal wszystko zrobić. Sasiadka miała ostatnio implant wstawiany w Multimedzie www.bezbolesnie.pl i tak jej zrobili,że na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. a siostra mostek miała wstawiany, też u nich i tez dobrze, także myślę,że nawet "najgorsze" przypadki nie maja się o co matwrić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też tak myślę. Mojej mamie wstawiali mostek w http://www.as-dent.pl i tez ponoć nie była najłatwiejszym przypadkiem, ale wszystko poszło sprawnie i bez problemu. Teraz to technika medyczna zasuwa do przodu, raczej o sposoby się martwić nie trzeba, tylko o kompetencje i o to, by trafić na jak najlepszego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę,że brak podpory to nie problem, jesli masz dobrego dentystę, wszystko ci wytłumaczy. Moja mama tez ma mostki wstawiane, miał być implant ale w końcu uznała,że implant będzie trwalszy i zakładali jej tutaj - http://www.sawdent.pl/uslugi.html i cały czas jej mówili co robią, także nie ma strsu, i to ponoc nie boli jak mi opowiadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, też wydaje mi się,że nie ma się co martwić, tylko odwiedzić dobrego specjalistę protetyka w Białymstoku u nas jest taki, który ma doświadczenie i jest sprawdzony - www.popkoadam.pl - jesli to Twoje okolice to tam bym się wybrała własnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, bo na forum to znajdzie się masa lekarzy, która bez zajrzenia i oceny sytuacji w rzeczywistości na pewno powiedzą co i jak. Postaraj się znaleźć dobrego lekarza w realu, tak jak radzą. Popytaj znajomych, rodzinę, na pewno jest ktos taki zaufany. Ja tak znalazłam swojego dentystę w Tychach - http://www.esdentica.pl i wiem, że nie ma problemu ani z leczeniem, ani z konsultacją u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troche racja, ale najlepiej do lekarza, bo tylko on będzie wiedział co i jak zrobić. Osobiście miałam okazję doświadczyć kilku zabiegów z zakresu protetyki ( tu byłam www.sawdent.pl/uslugi.html ) i na pocieszenie powiem, że nie ma się co bac, bo wcale tak źle nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej będzie iść do dentysty, który oceni, co jest do zrobienia, poda ogólne koszta i najlepiej, jak zacznie leczenie. U mnie siostra miała podobnie, takze po ciąży i leczyła zęby tutaj - http://www.as-dent.pl/zabiegi/stomatologia-ogolna-i-estetyczna - fakt, trochę pracy było nad nimi ale powolutku udało się na prostą wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, to chyba najlepsze wyjście, jeśli o stomatologię estetyczną i protetykę chodzi, tutaj tez możesz zobaczyć jakie mają rozwiązania - www.przychodniadental.pl/uslugi-2/leczenie-protetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ażeby was pos...ło z tą reklamą!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Możesz wstawić implanty jeśli nie bedą miały zadnej podpory można bez problemu przeszczepić kość. taki zabieg można wykonać m.in tutaj http://www.declinic.pl/ Sama chciałabym się czemuś takiemu poddać bo moje zęby też nie wyglądają najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym się zastanowiła nad implantem. U mnie było podobnie i na szczęście teraz jest znacznie lepiej. Idź do sprawdzonej kliniki (np. Unident Union we Wrocławiu) i dowiedz się co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×