Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tak się zastanawiamaaa

czy na zmywarce mogę zamontować płytę gazową?

Polecane posty

Gość tak się zastanawiamaaa

mam bardzo małą kuchnię, a koniecznie muszę wcisnąć do niej zmywarkę,no i tak kombinuję co tu zrobić no i wymyśliłam, że zlikwiduję kuchnię gazową z piekarnikiem,na jej miejsce postawię zmywarkę, na zmywarce zamontuję płytę grzewczą gazową lub elektryczną, a piekarnik powieszę nad zmywarką czy to dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siabadabaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytaj prosucenta zmywarki
i producenta płyty grzejnej a nie przypadkowych osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siabadabaaaaaaaaaaaaa
forum jest od tego, żeby pytać:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytaj prosucenta zmywarki
i jeden Ci powie że zamontuj, drugi powie że nie, a Ty np stracisz gwarancję na któreś z tych urządzeń albo nawet na oba i po co ci to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siabadabaaaaaaaaaaaa
no może źle zapytałam...możę po prostu ktoś w swoim domu zastosował takie rozwiązanie dlatego pytam w sumie masz rację-najlepiej zapytać u źródła dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
A jak wysoko chcesz zamontować ten piekarnik? Między kuchenką gazową a szfkami wiszącymi musi być zachowana odpowiednia odległość ok. 60 cm. czyli do piekarnika będziesz się wspinać po stołku. Postawienie płyty na zmywarce jeśli nawet możliwe ze wzgłędów technicznych może być trudne, bo przecież wszystkie rury zarówno do zmywarki jak i gazowe muszą iść w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabbbbkoooo
Moze lepiej zlikwiduj jedna z szafek, technicznie to ja tego nie widze zeby zamontowac plyte kuchenne na zmywarce, jak to zrobisz, przeciez ta plyta ma jakas swoja grubosc, a zmywarka ma wysokosc szafek, bedziesz musiala wtedy podwyzszyc blat. Moja znajoma miala zmywarke postawiona na blacie jak nie miala miejsca w kuchni, nie wiem jak to wygladalo bo wtedy sie jeszcze nie znalysmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepszym rozwiązaniem byłoby kupić 3w1, czyli: płyta gaz lub elektryczna, piekarnik i zmywarka, a wszystko razem wielkości kuchenki (Candy takie coś ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siabadabaaaaaaaaa
ARA...a Ty do swoich wiszących szafek wspinasz się po stołku? ja tam swobodnie sięgam do nich bez pomocy drabiny-nie jestem kudruplem:-P , a piekarnik do zabudowy byłby mniej więcej na wysokości wiszących szafek co do podłączenia rur, to nie byłoby problemu a kuchenka stoi osobno na krótkiej ściance, więc nie tworzy jakiejś tam całości z meblami kuchennymi, więc wysokość blatu to też nie problem kakinada.....czy Ty mnie wkręcasz?prima aprylis był wczoraj...jakoś nie chce mi się wierzyć, że jest takie combo telewizor w lodówce widziałam, ale żeby zmywarka w piekarniku?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siabadabaaaaaaaaaaa
kakinada...........jesteś wielka:-D!!!! nie wpadło by mi do głowy, że jest takie cudo!!!! super, wielkie dzięki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Ja do szafek na stołku nie muszę szafki się otwierają na boki. Jak chcę wyjąć jednak coś z górnej szafki z najwyższej półki to jednak biorę stołek/kurduplem nie jestem 169 cm./. Już sobie wyobrażam jak wkładasz na górę do tego piekarnika coś ciężkiego . Piekarniki oddzielne montuje się na wysokości blatów szafek. Chyba, że to pytanie miało na celu zareklamowanie tego urządzenia Candy, które musi być wyjątkowym badziewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siabadabaaaaaaaaaa
A ja mam 180:-P wyjątkowym badziewiem, bo.........? zero argumentów, tylko stwierdzenie, że coś jest do bani, bo tak haha dobre:-D uważam, że to dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy mają malutkie kuchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Wyjątkowe badziewie bo; cena ok.4000 zł. klasa zmywania B klasa suszenia B pojemność zmywarki czyli koszty eksploatacji wysokie. I jeszcze jedno przy awarii jakiegoś urządzenia z tej kombinacji i konieczności odstawienia do serwisu nie masz wszystkiego. Czyli badziewie i to wysokiej klasy cenowej. Nie zmieniłam zdania uważam, że ten temat powstał tylko po to, żeby zareklamować sprzęt, który u trzeżwo myślących ludzi nie wzbudza zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiipusssia
Ja tez uwazam ze takie combo to bezsens, co sie w tej zmywarce zmiesci, kilka kubkow i talerzy, ja mam zmywarke 45 i czasami cos zostaje na nastepny, niestety nie moglam kupic 60 bo nie mialam tyle miejsca w kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madib
Candy trio- gdzie znajduje się płyta grzewcza, zmywarka i piekarnik badziewiem nie jest. Mam taką od kilku lat i wszystko działa bardzo dobrze. Ku mojemu zdziwieniu nie płacę również astronomicznych rachunków za prąd. Piekarnik piecze jak złoto, zmywarka domywa naczynia jak należy a kuchenka jest energooszczędna- wyłącza się po osiągnięciu odpowiedniej temperatury i załącza ponownie jak się trochę wystudzi, zresztą tak jest pewnie z innymi płytami elektrycznymi. Dla mnie problemem stała się po pewnym czasie zmywarka, mieści się w niej tyle naczyń co w 45- chociaż ma szerokość 60cm ale ma tylko 1 kosz, jest jednopoziomowa- a dla mnie niestety to za mało, muszę kupić 60 z dwoma koszami. i tu pojawił się problem. Ja tez mam małą kuchnię i tez chciałabym zamontować płytę grzewczą nad zmywarką bo mam miejsce na piekarnik - jedna z szafek stojących jest otwarta i tam upcham piekarnik. Nie wiem tylko jakiej grubości jest płyta razem z \"bebechami\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gibuaaaa
Płyta ma wysokość?grubośc chyba ok 10cm. jeśli chcesz pstawić normalną zmywarkę, musiałabyć na niej zamontować coś jakby szafkę o wys . około 10cm., na to położyć blat, wyciąć w nim otwór i położyć płytę do zabudowy. Lepiej byłoby, tzn. wygodniej bo gorzej z estetyką, postawić zmywarkę, na niej normalnie blat a na nim postawić płytę ale taka przenośną jak np. kuchenki 2palnikowe, tyle że 4palnikową. Możesz ją w każdej chwili przestawić, tyle że niezbyt to wygląda. O, prosze na allegro: http://www.allegro.pl/item601106402_kuchenka_kuchnia_gazowa_4_palnikowa_nowa_gwaranc.html a jej wysokość to tylko 8cm. Może udałoby się dorwać taką tylko0 w inoxie??? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gibuaaaa
Taka opcja byłąby oczywiście najtańsza, bo zmywarkę możesz kupić już za 1200zł, do 1500kupisz dobrą a ta płyta kosztuje niewiele. No ale zostajesz bez piekarnika:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madib
Dzięki za informacje. Chyba jednak pozbędę się po prostu tej otwartej szafki i w jej miejsce wstawię zmywarkę a tam gdzie mam teraz Candy trio dokupię blat i zamontuję płytę a pod nią piekarnik. Niestety trzeba będzie zmniejszyć szafkę pod zlew-na szczęście się da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojler
zmywarka to dobre rozwiązanie polecam płytę grzwczą ind. amica piekarnik też piekarnk mozna powiescic nad tylko musi sie zmiescic tam okap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odnawiam
Odnawiam temat - ja bym nawet zainwestowała w Candy Trio, ale niestety mam tylko 50 cm, a to ma szerokość 60 :( Wygląda na to, że żaden inny producent nie sprzedaje takiego sprzętu, a szkoda. Może jednak ktoś ma płytę gazową/elektryczną na zmywarce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imka40
Mozesz!!! Zrobilam tak 20 lat temu i wszystko doskonale dzialalo. MUsisz tylko dobrze odizolowac plyte gazowa od zmywarki, najlepiej dolozyc plyte ok5cm grubosci , w ktora wpuscisz plyte kuchenna a pod spod dasz izolacje. Powodzenia;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imka40 czy możesz napisać jaką izolację zastosowałaś??? Też próbuję takiego montażu. W sklepach mówią różnie - jedni, że można zaś inni, że się nie powinno. Jak zapytałam jednego gazownika to powiedział, że osobiście mi to zamontuje i podłączy oraz oczywiście podbije gwarancję. Według niego też można. Jestem w rozterce bo teraz już całkowicie nie wiem o co kaman??? Napisz proszę coś więcej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze wiesz co trudne pytanie zadałeś . Myślę że możesz ale powinienes skontaktować się z ekspertem by potem nie wyszły z tego nieprzyjemności . Jeżeli poszukujesz zmywarki to wejdz tutaj http://pozmywani.pl . W serwisie prezentowane są opisy i recenzje zmywarek, serwis cały czas aktualizowany o nowe testy i opisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×