Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy poród naturalny jest obowiązkowy czy mam prawo wyboru

Polecane posty

Gość gość

Prosze o nie ublizanie świętych matek. Zadaje pytanie i proszę o odpowiedź za którą Dziękuję. Czy mam prawo wybory: naturalny a cesarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teoretycznie jesli nie ma wskazan medycznych to nie masz wyboru. Pozostaje na lewo kombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zalatwisz w prywatnej klinice ponad 2 tysie to mozesz miec cc na życzenie,jeśli w szpitalu to bez wskazan ci nie zrobia.Jesli nie ma przeciwwskazań rodzisz sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W prywatnch klinikach nieraz nawet 6-7 tysiecy za cc wolaja. Lepiej dorwac gina ktory taniej zrobi w swoim szpitalu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kraków, Ujastek, na zyczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz dostęp do ginekologa, który jest w porządku to załatwisz to raz dwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodnie z prawem nie masz wyboru, a praktyce często wybór zależy od zasobności portfela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam kumpele co zapacila za cc 6 tysiecy i na nia nie zdarzyla bo jak dojechala dziecko bylo juz prawie na zewnatrz hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest wybór w Polsce ale nie w szpitalu! Bo szpital bierze kase za naturalny. !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś W prywatnch klinikach nieraz nawet 6-7 tysiecy za cc wolaja. Lepiej dorwac gina ktory taniej zrobi w swoim szpitalu jezyk.gif ....... I zabrać cc rodzącej, która tego potrzebuj***ardziej. Potem się dziwić, że tyle komplikacji przy sn, jak trzymają do ostatniego momentu nieotwierające się szyjki, dzieci o wadze ponad 4200g itd. bo takie delikatne księżniczki płacą na lewo. Chce jedna z drugą cc, bo się boi bólu, luźnej pochwy, czy w ich mniemaniu chcą dobra dziecka, to do prywatnej kliniki. Komfort księżniczki jest chyba wart tych kilku tysięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam cc na zyczenie w panstwowym szpitalu bo maja w razie czego lepszy sprzet do ratowania zycia. I nikomu ginekologa nie zabralam, bo ginekolog w dniu cesarki mial miec wolne, takze cmoknij sie w swoj rozerwany tylek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 tysiace? to chyba było kiedys albo na wsiach. generalnie: normalnie bezpłatnie na fundusz-nie mozna sobie wybrac,musisz urodzić naturalnie,chyba ze się zacznie cos złego dziac na porodówce to bez łaski robią cięcie. a jak chcesz koniecznie cc to w prywatnej klinice koszt.(zarówno poród naturalny jak i cc ta sama cena) min. 6,5 tys.przynajmniej taka cena gdy ja rodziłam 1,5 roku temu. w tej cenie masz zapewnioną super opieke,pokoj dla osoby towarzyszącej oczywiscie dla was jedynkę no i wogole super luksusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie masz wyboru, wybór masz jedynie wtedy kiedy to twoja druga ciąża a pierwszy poród to było cesarskie cięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, Bądź Sobą naprawdę:-) ?? Rodzilam pierwszy raz CC i właśnie cos mi się obilo o uszy ze za drugim razem będę miała wybór. A co do samego pytania, z mojej wiedzy za CC na życzenie najczęściej trzeba zapłacić. Ale nie wiem, czy wszędzie. Ja miałam CC nieplanowane, juz SN zaczelam, ale los chciał inaczej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto takie glupoty opowiada ze niby w panstwowym szpitalu zabiera sie komus cc? Moje drogir jezeli naprawde ale tp naprawde pilnie ktos musi miec cc to mu ja zrobia nawet na bloku operacyjnym dla chirurgow aby sterylnie bylo. Wiem co mowie - mialam wypadek w ciazy pilnie cc sala ciec cesarskich zajeta bo bylo w polowie planowe ciecie zrobione i nikt mnie konajocej jakos nie zostawil. Zrobili mi na ogolnym bloku i tyle po prostu. Inne pietro jechalam sobie winda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodziłam w tychach miesiąc temu,wskazań do cesarki nie miałam 2 x oct , i nie poszło .nie męczyli mnie więcei i cc zrobili.ale wszędzie trabia o sn - w d***e mam tą gadke żeszybciej sie wstaje itd.dupa rozwalona siąsć nie można,rodzi sie po 24h .dziecko przynoszą odrazu i nikt nie pomaga. teraz wiem że wystarczy od okulisty zaswiadczenie i nikt tego nie podważa, 150 zł zapłacic i cc mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w wielu szpitalach takie "prywatne" zaświadczenia od okulisty, ortopedy czy neurologa się podważa. Poza tym, nie każdy prywatny lekarz chce takie zaświadczenie wystawić, większość mi znanych raczej odmawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że prawem każdej kobiety w XXI wieku powinna być możliwość wyboru między porodem naturalnym a cesarką. Ja od początku ciąży bardzo bałam się porodu siłami natury, wynikało to głównie z barku zaufania do lekarzy, położnych... Strach przed uszkodzeniem dziecka przez sn nasilał się, w konsekwencji zdecydowałam się na cesarskie cięcie na życzenie. Mam już umówiony termin cesarki. Nie twierdzę, iż sn jest zły, tylko nasz kraj nie zapewnia nam, należytej opieki, informacji, dlatego odsetek cc tak szybko rośnie. To jest hipokryzja lekarzy, którzy na kasę chorych nie wydają wskazań do cc, natomiast po zapłaceniu wizyty rozmowa jest zupełnie inna... wiem to z własnego doświadczenia. Dziewczyny macie prawo wyboru! Skoro przeszło 30% porodów w Polsce to cc, to każda ma do tego prawo.... Jeśli czujecie niepokój, lęk o zdrowie dziecka to walczcie o wskazanie do cc. Osobiście polecam udać się na prywatną wizytę do dobrego psychiatry i szczerze porozmawiać o swoich obawach, na pewno takie zaświadczenie otrzymacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do powyżej: uważasz, że podczas cesarki komplikacje nie mają prawa wystąpić? :O Głupota ludzi mnie poraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że zdaje sobie sprawę z ryzyka jakie niesie za sobą cc, zostałam o tym poinformowana przez swoją ginekolog, jednakże obawa o komplikacje podczas porodu siłami natury, które mogą skończyć się dla mojego dziecka kalectwem jest silniejsza. Każda kobieta najlepiej zna siebie i swoje ciałom swoje możliwości i powinna mieć możliwość wyboru. Nie popadajmy w skrajności, są kraje np. Niemcy gdzie istnieje cc na życzenie, a odsetek cc jest o połowę mniejszy niż u nas. Głupotą nie jest świadome dokonanie wyboru porodu, ale niedoinformowanie i ślepe zawierzenie lekarzom. Nie twierdze, że poród sn jest gorszy od cc tylko każda kobieta jest inna i NIKT nie ma prawa mówić nam, ze musimy rodzić naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwygodnicka
Masz kasę - masz wybór;) Ja tak wybrałam ponad rok temu i było pięknie. Jestem już w drugiej ciąży i też zapłacę. Dla jasności, nie dawałam "w łape "lecz pojechałam do prywatnej kliniki w Bielsko Białek, 2300zł ,nie aż tak dużo a wszystko wspaniale, bez stresu, zmęczenia i zbędnego bólu a komfort psychiczny bezcenny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na zachodzie masz wybor, ale u nas to jeszcze daaaaaaaaaleko do takiej obslugi medycznej:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
natura tak to wymyśliła ze jest obowiązkowy.... Nie chcesz rodzic to sie nie bzykaj i w ciążę nie zachodz a nie kombinuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×