Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jolczix

czy posiadnie jednego dziecka to naprwade taka tragedi?????

Polecane posty

Gość jolczix

wszycy wokół mnie uważaja ze majac jedno dziecko robie mu wielka krzywde,czy wy tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiele jedynaków ma protem problem z kontaktem z innymi ludźmi, często są mało samodzielni i samolubni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serenissimaaa
Wiele osob posiadajacych rodzenstwo tez jest samolubnych i ma problem z kontaktami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żadna krzywda być jedynakiem, przynajmniej nikt się z tobą nie kłóci i cię nie bije ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolczix
czesto słysze od rodziny że jak kiedys nas zabraknie ona będzie zupełnie sama i ze to ja jestem egoistka poniewaz sama mam siostry a ja tego pozbawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to twoja decyzja ile będziesz miała dzieci, a rodzeństwo nie zawsze żyje w zgodzie, zawsze można mieć przyjaciół, ja nie mam rodzeństwa i jakoś nie narzekam, a to że jedynacy są samolubni to bzdura - wszystko zależy od wychowania i charakteru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem jedynaczką
prawda jest taka że jak obserwuję w dalszej rodzinie jakie są relacje między rodzeństwem, albo jak rodzina walczy o podział majątku po rodzicach...to jakoś nie żałuję że nie mam ukochanych siótr i braci... często też jest tak że gdy rodzice są schorowani i potrzebują pomocy, opieki to im więcej dzieci mają tym większe awantury o to kto ma rodzicami się zaopiekować jakoś mnie te obrazki nie podbudowują jedyne plusy posiadania rodzeństwa to to że w dzieciństwie łatwiej się nawiązuje kontakty z rówieśnikami, jest się bardziej śmiałym, towarzyskim, ma się więcej znajomych, bo nie tylko swoich ale także tych znajomych rodzeństwa, pod warunkiem że różnica wieku między rodzeństwem nie jest zbyt duża.... potem w życiu relacje mogą układać się różnie, nie każde rodzeństwo jest zżyte i kochające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam czworo rodzeństwa,
prawdziwe kłopoty, a nikt się tym nie przejmuje, ba! Żadnego słowa pocieszenia nie dostanę. Ot, na święta sms-y sobie ślemy z życzeniami, czy ewentualnie na urodziny i tyle!:o Mam jedno dziecko i wychowuję je tak, by nie było egoistą. Dzisiaj ma prawie 13 lat i podzieli się z biedniejszym wszystkim, co ma, a co sprawiłoby drugiej osobie radość. Nie chcę mieć więcej dzieci:o A tak w ogóle, to znam troje jedynaków, ludzi już dorosłych, posiadający swoje rodziny. To wspaniali przyjaciele! Zawsze mogę na nich liczyć, tak więc bajka o tym, jak to jedynacy są egoistami, źli i niedobrzy, już dawno straciła na ważności;)🖐️))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khkji
Ja planuje miec tylko jedno dziecko. Sama mam starszego brata, a cale zycie czulam sie jak jedynaczka, a rodzice tez mnie rozpuszczali, dawali co chcialam i nie mialam duzego kontaktu z innymi dziecmi w moim wieku. Zrobili mi takim wychowaniem tylko krzywde, teraz wiem jakich bledow nie wolno mi popelniac z moim dzieckiem, a posiadanie rodzenstwa moim zdaniem niewiele zmienia, u mnie brat mial swoje zycie a ja swoje i obydwoje bylismy rozpuszczeni i na wszystko nam pozwalano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×