Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*Agula85*

Czy pracodawca może mnie zwolnić do trzeciego m-ca ciąży?

Polecane posty

Słyszałam że pracodawca może mnie zwolnić do trzeciego miesiąca ciąży. Może ktoś wie coś na ten temat bo nie wiem czy już mogę oznajmić w pracy ze spodziewam się dziecka czy lepiej jeszcze poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyznaję że wspólczuję
To akurat jaka ma umowe raczej nie ma znaczenia:) Nie moze cie zwolnic do porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ma zlecenie to może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyznaję że wspólczuję
Jezeli masz umowe na stale, badz okres dluzszy niz do porodu, nalezy Ci sie maciezynski, a moze nawet wychowawczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelkaO
do trzeciego moze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelkaO
powyzej 3 nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyznaję że wspólczuję
Zapomnialam o zleceniach, dzielach i innych glupotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelkaO
ale dyscyplinarnie moze to zrobic ZAWSZE!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyznaję że wspólczuję
Szczególna ochrona ciężarnych pracownic obejmuje nie tylko ich zdrowie, ale też trwałość stosunku pracy. Przez okres ciąży – od pierwszego dnia ciąży - pracownica jest chroniona zarówno przed wypowiedzeniem, jak i rozwiązaniem umowy o pracę. Ustawodawca dopuszcza możliwość rozwiązania umowy w okresie ciąży jedynie w trzech przypadkach: gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z winy pracownicy i reprezentująca ją zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy, ogłoszenie upadłości pracodawcy, likwidacja pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam umowę o pracę do ważną do konca marca przyszłego roku. No to jak to wkońcu jest może mnie zwolnić do trzeciego miesiąca czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyznaję że wspólczuję
Zgodnie z art. 177 § 3 k.p. umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Należy zaznaczyć, że przepisu tego nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyznaję że wspólczuję
NIE MOZE! w poscie wyzej podalam przypadki, kiedy moglby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyznaję że wspólczuję
Warto byloby powiedziec, ze jestes w ciazy, bo w zwiazku z tym naleza Ci sie pewne przywileje, chociazby wolny dzien pracy na badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest inna
do tzreciego iesiaca ciaza nie jest chroniona mozba taka babe z brzuchem zwolnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mi też ktoś mówił że mogą mnie do trzeciego miesiąca zwolnić. Dlatego nie wiem czy mam powiadomić pracodawcę czy jeszcze poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula przecież ktoś wcześniej wkleił Ci dokładny przepis na ten temat. Pracodawca mógłby Cię zwolnić tylko wtedy jeśli Twoj umowa kończyłąby się przed 3 m-cem ciąży, w sumie to nawet nie zwolnić a jej nie przedłużyć po prostu. W Twoim wypadku tak nie jest. Nie wiem jak jest u Ciebie w pracy i jakie panują warunki czasem warto powiedzieć wcześniej. Ja nie chciałąm mówić za szybko i głupio wyszło bo pracodawca nie dowiedział się bezpośrednio ode mnie, w najmniej odpowiednim momencie, jak byłam naprawdę potrzebna wylądowałam w szpitalu i było mi strasznie głupio że nie powiedziaam wcześniej, drugiej strony była to jeszcze bardzo wczesna cążą, zagrożona więc nikt nie miał o to pretensjii na szczęście ale wiem, że przy nastęnej ciąży przyznam się od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tu zatrudniać młode kobiety, skoro zachodzą w ciążę i trzeba do tego interesu dokładać? Polityka prorodzinna polityką prorodzinną, ale gdzie w tym wszystkim dobro pracodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 3 mies. moze Cie zwolnic. Po uplywie 3 mies. jestes juz chroniona. I jesli mialas umowe na czas okreslony, ktory konczy sie przed porodem to pracowdawca ma obowiazek przedluzyc Ci ta umowe do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak dobrze myślałam że może mnie zwolnić? czekam jeszcze na jakieś opinie bo chce być pewna czy naprawde tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula po co to wałkowac dziesiątki razy, ludzie Ci głupoty wypisuja, masz wyżej wklejony dokładny paragraf. Nie mogą Cię zwolnić, chyba że dyscyplinarnie, a ku temu muszą być jakieś przesłanki, mam jeszcze raz to samno Ci wklejać co ktoś u góry????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie że nie mogą!!! Od momentu stwierdzenia ciąży przez lekarza pracodawca nie ma prawa Cię zwolnić, poza pewnymi wyjątkami podanymi powyżej. W poprzedniej pracy miałam przypadek kobiety, która została zwolniona dyscyplinarnie. Parę dni później przyniosła zaświadczenie od ginekologa, że w momencie zwolnienia była już w ciąży. I musiano ją przywrócić do pracy. :D Miała farta. ;) Inna z moich koleżanek zaszła w ciążę w okresie wypowiedzenia umowy i też została przywrócona do pracy, bez obowiązku jej świadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko dziwne że pare osób wyżej też powiedziało ze jest to możliwe. A ja się pytam bo też pare osób które są w ciąży ostrzegały mnie żebym nic nie mówiła do trzeciego miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo widzisz ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem, ktoś czyta, że umowa po 3 miesiącu ciąży automatycznie przedłuża się do dnia porodu i oczywiście interpretują to sobie , no tak a przed 3 mogą mnie zwolnić.......i tak właśnie potem wypisują bzdury....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o dziewczyny które cię ostrzegały to to ze ich pracodawca ma w d.... prawo to nie znaczy ze tak ma być, prawo jest prawem, i zdaje się o to pytałaś w tym watku, umowa kończy ci się w marcu 2008 a do tego czasu zdarzysz urodzić, nie moze ci pracodawca wypowiedziec ot tak umowy, inna sprawa ze wcale nie musisz informowac pracodawcy ze jestes w ciązy, nie ma takiego obowiązku, ale z drugiej strony nie oczekuj tez przywilejów z tego tytułu, no i nie zapomnij ze jakbyś chciała poinformowac o ciązy pracodawce to musisz dostarczyć zaświadczenie od lekarza prowadzącego(zgodnie z art.185 KP), i wtedy to juz cię mogą pocałować w ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja jestem w pierwszym miesiącu ciąży,a umowa kończy mi się z końcem grudnia,i niewiem co robić ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja jestem w pierwszym miesiącu ciąży,a umowa kończy mi się z końcem grudnia,i niewiem co robić ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×