Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chodzi o prawo

Czy rodzice mogą wyrzucić z domu pełnoletnie dziecko uczące sie w liceum?

Polecane posty

Gość chodzi o prawo

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o prawo
:) jeśli nie wpuszczą mnie do domu to wzywać policję i muszą mi pomóc? czy jakąś opiekę społeczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy na to powiecieeeeeeeeeee
no tak. ale musza cie utrzymywac wiec gita :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy na to powiecieeeeeeeeeee
Jeżeli Cię nie wpuszczą do domku to dzwoń po policję, oni się już wszyskim zajmą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyjaca na wlasny koszt
mnie rodzice wyrzucili z domu jak mialam 16 lat...ale wtedy pracowalam dorywczo mialam chlopaka ktory teraz jest moim mezem i zamieszkalam z nim i zyjemy tyle lat do tej pory...i wiesz co? nawet jestem im wdzieczna za to choc bardzo to przezylam....ale wyszlam na ludzi i wiem co to zycie...trudne i nieubłagane życie! jesli rodzice sa jacys faktycznie wredni badz masz w domu patologie jak ja mialam to radze Ci wyprowadz sie jesli masz tylko dokad...ja nie wierzylam ze dam rade...ale dalam....POWODZENIA! TRZYMAM KCIUKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o prawo
ja mam rencie po zmarłym ojcu-350zł... więc jakby było z alimentami? ale co? to w takim razie mogą wyrzucić? Czy po prostu odszedłeś za alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogą. Wg. prawa obowiązek nauki masz do 18 roku zycia i rodzice maja w tym okresie obowiazkowo zadbac o Twoje utrzymanie, wyksztalcenie, dach nad glową itp. Pozniej konczy sie tobie obowiazek nauki i maja prawo sie Ciebie pozbyc i nikt nawet palecem nie molze kiwnac. Moga Ci placic alimenty, ale wylacznie wtedy kiedy bedziesz kontynuwac nauke i nie miec mozliwosci pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy na to powiecieeeeeeeeeee
Jeżeli się uczysz rodzice MUSZĄ powtarzam MUSZA Cię utrzymywać do 26 roku. I jak slysze te historie ze 16 latka sama sie utrzymuje,itp to rzygac mi sie chce. Kto teraz zatrudni 16 latke i da jej tyle pieniedzy zeby wynajela mieszkanie,itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyjaca na wlasny koszt
aha a jesli Cie juz wyrzuca i wymelduja to dostaniesz mieszkanie socjalne ....idziesz do urzedu misata i mowisz jaka jest sytuacja i musisz pokazac dowod wymeldowania i wtedy powinnas dostac praktycznie od reki mieszkanie...powaznie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, mnie wyrzucili jak stałam, w środku nocy, w nocnej koszuli. Nie miałam gdzie iść, spałam po sąsiadkach, koleżankach. Poszłam do sądu, pozwałam najpierw ojca, dwa lata później matkę i jakoś sobie radzę. Ale rodziców nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o prawo
Justyna Stolarczyk skąd masz tę informację to pewne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rhovannion jesli mozna
wiedziec, za co Cie wyrzucili ? co zrobilas ? (o ile moge tak sformuowac pytanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o prawo
moj tata zmarl jak mialam 7 lat a matka to nie matka;/ razem z moją siostrą są swiadkami jehowy. wiecie o czym mowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o prawo
jeszcze mnie nie wyrzucila. w domu ciagle sie z nia kloce. w 3 klasie gimnazjum odeszlam od tej sekty i sie zaczelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka pizamka firanka
rhov ale matka chociaż mieszkanie ci tymczasowo udostępniła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rhovannion jesli mozna
a na jakiej podstawie stwierdzil cos takiego? wspolczuje.. miec kochajacych rodzicow to skarb, a jak sie ich nie ma , jest o wiele ciezej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty wyprawiasz ze rodzice
mają cię dosyć?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic minie udostępniła. To jest moje mieszkanie, ona jest tylko właścicielką części. Jak miałam 16lat to mi wynajęła mieszkanie na siebie, żeby nie spała pod mostem, na tym się jej pomoc skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o prawo
teraz ma problem o kota ogolnie bo sierść i kot jak są krzyki to zalatwia sie na podloge. A panele są drewniane i wsiąka. Co poradzę jak się tak drze ze kot na głowe dostal:/ a zgodzila się na niego a teraz mowi ze mam z nim wypierdalać. No wlasnie i klnie jak szewc...taki z niej swiadek jehowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rhovannion jesli można - a skąd ja mogę wiedzieć, co siebie w tej chorej głowie uroił. Pewnie usłyszał jak z kimś rozmawiam przez telefon i wychodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o prawo
mieszkanie jest mojej przyrodniej siostry ktora mieszka w anglii naciaga tam swojego meza na wszystko bo maja dziecko a przyjezdza tu na imprezy sama a ja sie musze jej dzieckiem zajmowac. Ogolnie wiecie taka dior,chanel itd. i chociaz w anglii ma tansze kosmetyki i ciuchy to musi tu się obkupic zebym widziala:/ dziwka pierdolona:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o prawo
mieszkanie jest mojej przyrodniej siostry ktora mieszka w anglii naciaga tam swojego meza na wszystko bo maja dziecko a przyjezdza tu na imprezy sama a ja sie musze jej dzieckiem zajmowac. Ogolnie wiecie taka dior,chanel itd. i chociaz w anglii ma tansze kosmetyki i ciuchy to musi tu się obkupic zebym widziala:/ dziwka pierdolona:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka pizamka firanka
rhovanion ale pisalas kiedys ze mieszkanie jest twojej matki a ty kupisz sobie inne, zbierasz kase na inne itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o prawo
i przyjeżdża 1 lipca i chce mnie wymeldować bo kot i oskarzyć o zniszczenie mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka pizamka firanka - nie jest mojej matki, jest nasze wspólne. A zbierałam na inne, niestety, musiałam przestać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcncnc
Jesli matka jest SJ to idz poskarz na jej zachowanie do starszych. Na pewno cos z tym zrobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o prawo
i tak mam pełno problemów. Raz nie zdałam klasy i teraz też wiszę na włosku. Jak się nauczę to piszę na te 3 i 4. Ale po prostu nie mam sił. Mam tyle zaleglosci bo zawsze unikalam szkoly. Nikt mi nie pomogl jak dzieci ze mna nie rozmawialy bo rodzice im nie pozwalalai bo nie chodzilam na religie,mieszkalam w malym miescie i wszyscy to wiedzieli. Przez cała 3 klase po wyprowadzce po smierci ojca wymiotowalam od rana po sniadaniu ale ona zaprowadzala mnie do szkoly bo sama sie leczyla psychicznie i brala jakies prochy. Nigdy nie moglam nadrobic juz matmy i ztym mam najwiekszy problem. Jak chce juz sie uczyc to i tak sie drze albo siostrzyczka slucha muzyki. mam z nia pokoj 2na 4 metry. Jak rozłozymy lozka to nie ma przejscia nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×