Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy są tu mamy których dzieci w ogóle nie chodziły do przedszkola?

Polecane posty

Gość gość

tylko poszły od razu do szkoły?odnalazły się póżniej w grupie czy było im ciężko?nie wiem ,nie znam się na tym ale czy przedszkole jest w ogóle obowiązkowe od jakiegoś wieku np. od 5 lat?Moja córka ma trzy lata,do przedszkola planuje ją zapisać za rok z tego względu że za trzy miesiące przeprowadzamy się do innego miasta i nie chciałam żeby najpierw przyzwyczaiła się do tego gdzie mieszkamy obecnie a za rok jej znowu zmieniać.Ja nie pracuje i myślę że przez kolejne trzy lata się to nie zmieni,mamy jeszcze młodsze dziecko w wieku paru miesięcy a mąż dobrze zarabia więc nie muszę.Poza tym lubię spędzać czas z dziećmi i nie mam potrzeby wysyłania jej po to tylko żeby się jej pozbyć na kilka godzin i płacić słoną kasę za to...Ja do przedszkola nie chodziłam i nie pamiętam żebym była z tego powodu jakaś skrzywdzona,koleżanki miałam a do szkoły poszłam i przeżyłam więc się zastanawiam czy to w ogóle potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 latek musi juz chodzic do przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak w obecnych czasach, ale dawniej do przedszkola chodzily dzieci ktore musialy, bo rodzice np pracowali. Znam bardzo wiele osob, ktore poszly dopiero do zerowki i mimo to maja swietne rekacje miedzyludzkie. Ja chodzila do przedszkola od 3 lat, a mimo to jestem odludkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie,ja nie chodziłam bo moja mama nie pracowała.Inne dzieci poznawałam na podwórku chociaż fakt,kiedyś były inne czasy i jakoś nie było takiego strachu jak teraz.Ja biegałam po dworze sama albo z młodszym bratem a teraz co chwile słyszy się o jakiś zwyrodnialcach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn nie chodził do przedszkola. Poszedł rok temu do szkolnej zerówki w wieku 5 lat. Z początku był nieśmiały ale po miesiącu juz nie. Nie było płaczu itp. Nie chodził do przedszkola bo bardzo często chorował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie pracuję a mimo to wyślę dziecko w przyszłym roku do przedszkola. Nie jest dla mnie problemem siedzienie z nim w domu ale syn uwielbia dzieci lubi także chodzic na zajecia zorganizowane podobne do przedszkola. Jak sie dostanie to pójdzie. w domu na matke sie juz na patrzył :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko nie chodzilo do przedszkola-do szkoly za to majac 5lat i pol.Syn chodzil na zajecia i duzo podrozowal.Zadnego problemu w szkole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka nie chodziła do przedszkola, w wieku 6 lat poszła do zerówki i bardzo dobrze sobie poradziła,mało tego teraz ma 11 lat i jest bardzo dobrą uczennicą :) moim zdaniem odpowiednio poświęcony czas dla dziecka jest dobrym startem w jego zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój młodszy syn NIE będzie chodził do przedszkola bo taki mam kaprys .Starszy chodził ok było on był spokojnym dzieckiem do tego mega niejadkiem przedszkole wyszło mu na dobre ale młodszego nie daje ,zaraz będzie miał 4 lata jest z opiekunką ,opiekunka z wnuczkiem również 4 letnim tak mi się podoba jak jest ,dziecko jest komunikatywne nie ma problemu z nim jest otwarty i śmiały ,a co będzie w szkole zobaczymy ja wiem że do przedszkola nie idzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka też nie chodziła do przedszkola. Poszła do zerówki w wieku 5 lat i nie była z tego powodu do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja pójdzie do zerówki za rok jako 5latek. Mam nadzeje, że się przystosuje, z resztą będą tam tylko dzieci które wcześniej nie chodziły. Znam dużo dzieci które poszły dopiero obowiązkowo do zerówki i dają rade, bo niby dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsadsa
Mój poszedł w tym roku od razu do zerówki. Wcześniej miał problemy zdrowotne. Płakał pierwsze dwa dni a teraz bardzo lubi chodzić :) Dziś np.jadą na wycieczkę i bardzo się cieszył z tego powodu. Ma już swoich kumpli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dzieci nie chodzily do przedszkola . gdy poszly od razu do szkoły-zerówki bylam w szoku jak super sobie poradzily :) może dlatego ze u mnie dom zawsze bym pelen dzieci. kuzynostwo zawsze się zjezdzalo i dzieciaki nie baly się dzieci :) ale widziałam ze roznie to bywalo był chłopczyk który nigdy nie chodzil do przedszkola i przez 2 dni nic tylko plakal i wolal do mamy ... :/ ...także .. roznie to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dokładnie różnie to bywa i zależy od wychowania, ja nie chodziłam do przedszkola i miałam i do dziś czuję dyskomfort z tego powodu, nie znałam wierszyków, zabaw, nie umiałam wejść w grupę dzieci itd., moje dzieci chodzą do przedszkola, teraz już do szkoły, ale w zerówce pojawiły się dzieci które nigdy w przedszkolu nie były, nie są one jakieś do tyłu, aczkolwiek pierwszy mc był ciężki, dzieci się wszystkiego bały np wyjścia do toalety, wciąż u pani spódnicy itd.. co nie znaczy ze wszystkie takie same:) moim zdaniem matka musi mierzyć siły na zamiary, fajnie jak jest z dzieckiem w domu ale to powinno pociągać za sobą edukację dziecka, uspołecznianie w inny sposób niż grupa przedszkolna to jest wtedy ok, gorzej jak matka hoduje odludka i tumana który jedyną wiedzę chłonie z tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak samo nie chodziłam do przedszkola ale kiedyś to całe podwórku dzieci było prawie jak w przedszkolu ,wszystkie w podobnym wieku ,więc ja jakoś nigdy zagubiona i dzika nie byłam i nie jestem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×