Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Inkaa33

Czy są tu mamy mające nadczynność tarczycy i będące w ciązy?

Polecane posty

Gość Inkaa33

Jakie leki bierzecie w ciąży? i czy brałyście je od początku czy od drugiego trymestru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inkaa33
nie ma żadnej mamy, albo ogólnie z chorą tarczycą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inkaa33
może dzisiaj ktoś będzie jakaś mam która choruje na tarczycę i jest w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam Ja przed ciążą leczyłam niedoczynnośc tarczycy w ciązy co 2 m-ce wizyta u endokrynologa - brałam eutyrox w róznych dawkach. Czułam sie super w ciązy ale córka urodziła sie z lekka niedoczynnośćią tarczycy teraz ma 2 lata i 3 m-ce od urodzenia brała eutyrox ale od roku już jest bez tabletek ale kontrolujemy jej co 3 -4 m-ce tsh i ft4. Ja natomiast po ciązy z niedoczynności przeszłam w nadczynnośc i biorę tyrosan. Słuchaj lekarza, kontroluj wyniki a wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inkaa33
słyszałam że podobno gorzej jak kobieta ma niedoczynność tarczycy niż nadczynność, nie mogę witaminek z jodem, mam przepisane lekarstwo tyle ze się boję brać , b=wiem że jak brać go nie bedie tez będzie źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O to pytaj lekarza, czy masz brać. Nie branie leku grozi poronieniem lub uposledzeniem płodu. Zrobisz jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inkaa33
wiem że mam barć lekarstwa , ale jednak obawa jest dlatego założyłam ten wątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wcześniej Ci pisałam , normy masz do 4 tsh , moja córka miała po urodzeniu ponad 5 niby u noworodków jest norma do 10 , ale endo kazał włączyc mojej małej lek po to żeby rozwijała sie prawidłowo. Po 12 m-ch miałą juz ustabilizowaną tarczycę. Natomiast ja bym na Twoim miejscu nie ryzykowała -lek trzeba brać bo jesteś w ciązy i żeby nie doszło do tragedii w ciązy lub po porodzie. każdy mądry lekarz to ci powie. Tarczyca w ciązy odgrywa bardzo ważną rolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×