Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy siatki centylowe są aktualne ? Mam wrażenie, że nie...

Polecane posty

Gość gość

że to dane sprzed lat, przeciez teraz dzieci są znacznie wieksze niz my w ich wieku... Pracuje ktos z was w sluzbie zdrowia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niestety dzieci nie da sie przylozyc do szablonu, czym wedlug mnie sa wlasnie te siatki centylowe. ja szczegolnie sie tym nie przejmuje, kazde dziecko to indywidualnosc, geny, predyspozycje. chyba ze ewidentnie sa jakies odchylenia od "normy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siatki sa dobre, tylko spasionych dzieciakow jakby wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie:P jak dziecko rozwija sie harmonijnie to siatka wzrostu i wagi sie pokrywa.. Ale teraz rodzice tak pasą dzieci , że szok że dziecko jest poza siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź nie mów takich rzeczy bo się załamię :D Moje dziecko wiecznie na granicy 3 centyla się buja :D To jeśli podwyższą standardy siatek to nie wiem gdzie wypadnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady! Granice na siatkach ustalone są bardzo szeroko, a ludzie owszem są wyżsi, ale o klika centymetrów na przestrzeni 100 lat, na pewno nie kilka centymetrów na przestrzeni ok 20-30 lat, które dzieli nas od dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tylko kafeteryjne niemowlęta maja 86 cm wzrostu w wieku 9 miesięcy. W rzeczywistości takich wielkoludów nie widuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dla mnie siatki są ustalone źle. Sprawdziłam na przykładzie swojego syna - ma 162 cm i waży 39 kg. Jest chudy, owszem, ale nie jakoś skrajnie wychudzony. Jeżeli chodzi o wzrost to jest na 90 centylu, wagowo między 25 i 50. Gdyby miał mieć wagę równiez na 90 centylu, to musiałby ważyć 60kg czyli o 20 kg więcej niż obecnie. uważam, że wtedy byłby otyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siatki centylowe obejmuja 95% populacji dizeci. Niestety juz nie sa aktualne bo polskie dzieci tyja na potege. zerknij na siatki miedzynarodowe najlepiej krajow w ktocyh ludzi sa szczupli: Francji, Japonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×