Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy szkoly policealne licza sie na rynku pracy podczas gdy kazdy ma studia

Polecane posty

Gość gość

czy warto miec tez dyplom szkoly policealnej? co to daje?? ja mam dyplom technik ekonomista ale co z tego? skoro mam tez studia i jestem magistrem psychologii wiec w tym momencie moj dyplom technika sie juz nie liczy bo z zawodu jestem psychologiem bo licza sie tylko studia. tak czytalam to na kafe kiedys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej się nie liczą bo na co komuś szkoła policealna roczna czy dwuletnia. Studia policealne są dla osób, które nie mają matury i potrzebują mieć status osoby uczącej się, by dostać pracę a to i tak tylko do 26 roku życia. Ja tak miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żabkkaaaa344
Oczywiście, że się liczą i wcale nie każdy ma studia! W lepszej sytuacji są jednak osoby, które nie nie uczą się w szkole policealnej jakiegoś bardzo popularnego zawodu, który wiele osób ma po studiach. Ja np. zrobiłam dwie szkoły policealne i studia, ale to właśnie dzięki dyplomom ze szkół policealnych znalazłam fajną pracę. Studium policealne zrobiłam w zawodzie technik archiwista i technik bhp i w obu zawodach w jednej firmie znalazłam zatrudnienie (bez żadnych znajomości). Teraz przepisy się zmieniły i żeby być bhpowcem trzeba mieć studia (pracując musiałam zrobić podyplomówkę), ale własnie dzięki szkole pomaturalnej dostałam kiedyś pracę i mam ją do dziś. Studiowałam socjologię i w tym zawodzie nie mam pracy. Moim zdaniem wybierając szkołę policealną trzeba kierować się tym, czy przypadkiem w tym zawodzie nie ma wielu osób z wyższym wykształceniem, chyba, że ktoś chce kontynuować naukę na studiach, wtedy można robić ten sam kierunek, ale nie jeśli liczy się na zatrudnienie. Zamiast wybierać w szkołach policealnych zawody typu rachunkowość, lepiej pomyśleć np. o poligrafii czy techniku dentystycznym, wtedy jest szansa na pracę. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem zdania że jak najbardziej są potrzebne szkoły policealne :) w kilku szkołach można uczyć się za darmo (więc możemy nabyć darmowe doświadczenie ) ja też się uczyłam w policealce i równocześnie studiowałam. Wyszło mi to na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a do jakiej szkoły chodziłaś bo właśnie się rozglądam a chciałam zapisać się na technika weterynarii? gdzie są wgl te kierunki darmowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć! powiem tak.. szkoły policealne w dużym stopniu przygotowują do zawodu pod kątem praktycznym. Sama uczyłam się w darmowej szkole policealnej - Omega, w której miałam więcej zajęć praktycznych niż na studiach! Fach w ręku to zdecydowanie dobra sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabcia123456
Potwierdzam... Szkoła policealna jak najbardziej przyda się w zyciu!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatavi34
Teraz te studia to jest śmiech na sali. Każdy może tam pójść. Moja kolezanka, co ledwo podstawówkę przechodziła na 2, skończyła licencjata na... 5! Poza tym z kilku relacji wiem, że przepuszczają studentów z jednego ważnego powodu- dotacji i bezpiecznego profesorskiego stołka. Więc studia mogą powoli spadać na psy. Szkoły policealne obecnie się rozwijają, śmię twierdzić, że kadrę nauczycielską też mają lepszą, która nie jest zatruta uniwersyteckim kolesiostwem, rywalizacją, itp. Ja idę na technika weterynarii, który jest za darmo w takiej szkole jak Delta Edukacja. Zapisałam się w Bytomiu, no i z niecierpliwością czekam, co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura2777777
Raczej nie, szkoły policealne mają sens ,ale w takim fachu jak kometyczka, fryzjerka, fotograf itd, jakieś studium z zarządzania , gdzie większość osob jest po studiach z tego kierunku jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura2777777
09:51- może i nieraz jest tam lepsza kadra, no ale jednak teraz w czasach kiedy co 2 osoba jest po studiach to ten papierek stał się jakimś wymogiem, a na szkole policealna patrza gorzej, tak mi sie wydaje. No chyba,ze jak pisałam w konkretnym fachu jak fryzjer np to ma sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się wydaje, że to wszystko się zmieniło i dalej się zmienia. Dla osób które robią szkołę policealną lepiej i przychylniej patrzą pracodawcy bo liczy się papierek. Polecam zrobić jakiś kierunek np. technik usług kosmetycznych. Jest bardzo dużo szkół które oferują ten kierunek :) Omega, Delta itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoła Delta jest bardzo fajna :) Chodzę tam razem z moją koleżanką co zjazd. Zawsze można się dogadać z nauczycielami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem tak :) Teraz jest bardzo dużo tego typu szkół,a kierunków od koloru do wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że robiąc jakiś nietypowy kierunek w szkole policealnej może być tak, że szybciej znajdzie pracę taka osoba z takim papierkiem niż ze studiami. To wszystko zależy m.in. od miejsca zamieszkania, od kierunku i potrzeb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×