Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nelka97

Czy tabletki antykoncepcyjne są skuteczne?

Polecane posty

Gość Nelka97

Od niedawna współżyję ze swoim chłopakiem. Zabezpieczamy się za pomocą tabletek antykoncepcyjnych Yasmin, które łykam już blisko 2 lata. Zaczęłam je brać tak wcześnie, bo miałam spore problemy hormonalne (z miesiączką), a poza tym walczyłam z problemami skórnymi. Dzięki Yasmin mój cykl się uregulował a cera bardzo poprawiła. Ogólnie tabletki łykam regularnie, zawsze o tej samej godzinie. Nie zapominam, raczej nie zdarzają mi się wymioty czy biegunki. Nie biorę też innych leków, które mogą osłabiać działanie antykoncepcji. Tylko codziennie rano piję "kleik" z siemienia lnianego na szybszy porost włosów :) Ale myślę, że to nie ma większego znaczenia, tym bardziej że siemię lniane piję ok 7 rano, a pigułkę zażywam zawsze ok 14. Myślicie, że poza tabletkami ja i mój chłopak powinniśmy się jakoś dodatkowo zabezpieczać? Próbowaliśmy używać prezerwatyw, ale to zabezpieczenie nie przypadło nam do gustu, trochę jak "lizanie cukierka przez papierek" ;) Poza tym stwierdziłam, że skoro już "truję" swój organizm tabletkami to chyba powinny one wystarczyć jako zabezpieczenie. Odkąd biorę Yasmin ani razu nie widziałam u siebie śluzu owulacyjnego ani nic takiego, więc myślę że są raczej skuteczne... Problem w tym, że mi "raczej skuteczne" nie wystarczy, bo mam 17 lat (za 4 miesiące 18) i ewentualna ciąża była by w tym wypadku tragedią. Myślicie, że powinniśmy dodatkowo używać prezerwatyw dla 100 procentowej pewności? Czy może tabletki Yasmin wystarczą? Znacie jakieś przypadki ciąż przy PRAWIDŁOWYM braniu tabletek? I jeszcze jedno, nie osądzajcie mnie i nie piszcie że jedyną skuteczną metodą jest nie uprawianie seksu, bo wiadomo że w każdym związku który trwa przez dłuższy czas pojawia się potrzeba bliskości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez biore yasmin od pol roku i jeszcze mnie nie zawiodly :D tyle ze mam 24 lata i u mnie to by juznie bylo takiej tragedii. a tobie niewiem co poradzić bo zawsze jakiestam ryzyko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, nie ma 100% środka anty... I przy każdym sexie trzeba się liczyć, że ciąża może być. Więc jeśli nie możesz teraz mieć dziecka, to dodatkowo używajcie gumki - coś za coś niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg wskaźnika Pearla pigułki anty są najskuteczniejszą antykoncepcją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słyszałam o przypadkach że dziewczyna zaszła w ciąże biorac tabsy ale to nie były historie z mojego otoczenia tylko z internetow :) i myślę że to takie pojedyncze przypadki gdy np.zdarzyło się zwymiotowac tabletke czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja biorę tabletki w sumie od 6 lat, oczywiście robiłam jakieś tam przerwy, żeby organizm odpoczął i póki co mnie nie zawiodły, zaczęłam kiedy miałam 18 lat i tak jak Ty wtedy bardzo sie bałam ciąży i bardzo uważałam na antybiotyki i regularne przyjmowanie itd. a kiedy było jakieś ryzyko stosowałam dodatkowo prezerwatywy. Teraz zdarza mi się o kilka godzin zapomnieć, albo w ogóle zapomnieć i też działają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 18 lat i biorę pigułki od marca, na początku miałam takie same wątpliwości, jak Ty. Jak pewnie już wiesz, żadna metoda stosowania antykoncepcji nie daje nam 100% pewności, że nie zajdziemy w ciążę, jednak jest to najskuteczniejsza metoda i jest to ok 98 - 99% (?) skuteczności, o ile pilnujesz, aby zażywać je sumiennie. Odkąd biorę tabletki, nie boję się, że mogę zajść w ciążę i myślę, że Ty również nie musisz się tego obawiać. Przy tabletkach nie jest potrzebne dodatkowe zabezpieczenie, chociaż niektórzy lekarze, czy na niektórych ulotkach jest napisane, że powinno się stosować coś dodatkowo (np. prezerwatywę) w 7dniowej przerwie, w której ma pojawić się krwawienie. Myślę, że pomogłam ;) 3maj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najskuteczniejsza jest wkładka hormonalna wewnątrzmaciczna, ale biorąc tabletki regularnie o tej samej porze nie masz powodu się martwić. Dodatkowe zabezpieczenie nie jest potrzebne, chyba, że dla Twojego lepszego samopoczucia i pewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biore yasmin od 8 lat! nie raz zapominalam, bralam po paru godzinach i nic sie nie stalo, a sex zawsze do konca takze...no malo pradopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelka97
Dziękuje Wam za odpowiedzi! :) Muszę przyznać, że mnie pocieszyłyście :) Do tej pory obawiałam się o skuteczność tabletek, a jednocześnie nie chciałam psuć sobie i chłopakowi satysfakcji z seksu dodatkowymi zabezpieczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic sie nie martw! skoro jestes tak ostrozna to raczej ciąża ci nie grozi :) różne rzeczy się zdarzają ale pomyśl sobie o małolatach które uprawiają bezmyślny seks bez zabezpieczen (oczywiscie nie pochwalam tego xdd) albo już w ogóle omałżeństwach które latami starają sie o dziecko i im nie wychodzi :) może mało o tym wiem ale ciąza to nie jest takie pyk i o :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to już w ogóle dmucham na zimne. Kiedy przyjmuje antybiotyk lub leki przeciwbólowe (paracetamol) albo cierpię na grypę żołądkową, dla bezpieczeństwa dodatkowo zabezpieczamy się prezerwatywą. Przyjmując pigułki pamiętam o zdrowiu serca i wątroby dlatego osłonowo stosuje harmonellę, która również korzystnie wpływa na cerę, włosy i paznokcie, nie potrzebuje już nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Myślę, że nie potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia. Oczywiście przypadki wpadki na tabletkach sie zdarzają ale myślę, że trzeba mieć wyjątkowego pecha by być tym ułamkiem procenta. Przy tabletkach, zwłaszcza jak sie je stosuje tak długo, dobrze jest stosowac osłone do antykoncepcji, np Harmonella, nie wpływa na skuteczność tabletek ale chroni przed np zakrzepica, problemami z sercem czy watrobą. Myśl tez przyszłościowo, by za pare lat nie leczyć skutków ubocznych antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×