Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Błękitna 27

Czy to brak kultury wrzucać używane ubranie do kontenera na ubrania bez wyprania

Polecane posty

Gość Błękitna 27

Ostatnio robiłam porządki w ubraniach, był bałagan, marzyłam o tym, żeby je wrzucić do pojemnika na ubrania (chyba Czerwonego Krzyża, taki żółty) i już mieć z głowy ten nieporządek. Myślę, sobie, że i tak każdy pierze używane ubrania przed ubraniem, np. ja piorę gdy kupię coś w lumpeksie, nawet gdy wydaje się wyprane. Po trzecie najzwyczajniej w świecie nie chce mi się ich prać. Czy to coś niewłaściwego i brak kultury wrzucać bez wyprania? One nie są jakoś specjalnie brudne czy poplamione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestan, wszystkie ciuchy trafią do zbiorowego prania a potem do sh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy tak będzie, jak piszesz. Kiedyś słuchałam o ubraniach dla potrzebujących i ktoś powiedział, że ludzie powinni się wstydzić dawać ubrania w złym stanie czy brudne, że powinni wcześniej wyprać ubrania czy maskotki. W złym stanie rozumiem, ale myślę, że nawet maskotkę niewiadomego pochodzenia, zanim się da dziecku, to się pieprze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli wrzucam uzywane, normalnie ubrudzone ubranie do kontenera, to nie mam z tym zadnego problemu. Jest to rodzaj dobrowolnego, anonimowego daru dla potrzebujacych. Ten kto to otrzyma moze przeciez zadac sobie trudu i wyprac, a takze zaszyc mala dziurke czy przyszyc guzik. To nie moje zadanie i nie moj problem. Oczywiscie mowie o normalnym ubrudzeniu podczas normalnego uzywania. Rzeczy bardzo zabrudzone, jak rowniez bielizne osobista ktorej chce sie pozbyc wyrzucam po prostu do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitna 27
Dzięki, myślę jak Ty, gościu wyżej, tylko chciałam się upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no przepoconej bluzki nie wrzucę - ale specjalnie nie piorę jak lęzy w szafie rok żeby odświeżyć - druga sprawa to te kontenrety karitasu działają troszke inaczej - te ciuchy idą na sprzedaż i na szmaty gorsze a z ich sprzedaży jakiś % jest przekazywany na carists przorszę Państwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyściwo
niech pierze ten co zarabia na tych łachacz,ciągle wierzycie,że ubrania z kontenerów idą na pomoc jakąkolwiek? prasy trochę czytajcie,dowiecie się, jak nazywa się król szmaciarskiego biznesu,gdzie i za ile jedzie to wszystko,jak zaczynał od małej komórki,a teraz ma hale na hektarowych dzialkach,w pakistanie czy w indiach,potrafi nawet buty nie od tej pary sprzedać,czysty zysk,przecież towar ma za darmo z kontenera,i jeszcze jedno,każdy widzi,że lumpki są na każdym rogu,towar brytyjski,niemiecki itd,a jednak wywóz ciuchów używanych z polski jest większy niż Wwóz,mówi wam to coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że raczej ktoś sobie wypierze, ale to jest właśnie dokładnie jak w tytule-BRAK KULTURY oddać coś niewypranego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitna 27
Gościu wyżej, dlaczego uważasz, że brak kultury, skoro sam przyznajesz, że nowy użytkownik sobie wypierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja juz wole wyrzucic ciuchy na smieci niz do tych kontenerow, one nie ida dla potrzebujacych!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tymi ubraniami pochodzącymi z tych kontenerów palę w piecu całą zimę, mam już przywiezione 3 tony:), nie ma dla mnie znaczenia, czy są czyste czy brudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitna 27
Ja swoje obsrane majtki oczywiście piore przed wyrzuceniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam w szafkach i polkach rzeczy brudnych i nie wypranych, takie rzeczy są w koszu Wszystkie ubrania które pakuje do worków sa czyste ,bo wcześniej uprane. W przeciwnym razie do mojej garderoby, ani dzieci szafek,pólek by nie trafily . Tak wiec je wyjmuje i do worków wrzucam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Menele jak wyciągają ciuchy z kontenerów to nie patrzą czy są czyste. Jak im się znudzą to rzucą je na rogu ulicy albo jak u mnie ostatnio księdzu pod drzwi plebanii he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez nie dawno robilam porzadki u corki w szafie. zebral mi sie taki wielki wor. chcialam wrzucic to do kontenera pck. ale nigdzie go u mnie w miescie nie ma. niewiem co sie z nimi stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie masz w poblizu domu samotnej matki czy innego domu opieki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitna 27
Ja też nie trzymam w szafie brudnych i przepoconych, ale bywają np.raz czy dwa noszone bluzki czy spodnie, no jednak pierwszej świeżości to nie jest. Pytam dlatego, że kiedyś słyszałam taki komentarz, że wypada wyprać przed wrzuceniem z szacunku do nowych użytkowników. Ja w lumpie jak kupię coś nie pierwszej świeżości, to nie odbieram tego jako braku szacunku i tak zawsze piorę przed założeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co zużywać wodę i proszek na ich pranie? Jak po sortowaniu uznają, że nadają się do sprzedaży w lumpeksie to wypiorą i odkażą. Jak uznają, że nie nadają się do sprzedaży to zostaną pocięte i zrobione z nich czyściwo (np. szmaty do podłóg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo 3 opcja: Prezes firmy, albo pracownicy wezmą na opał do domu, więc tam też nie ma znaczenia czy czyste czy brudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha i jeszcze jedno: Kontenerów Caritasu/PCK nie ma już od kilka lat. Zostały sprzedane/wydzierżawione prywatnym firmom typu: WtórPol W zamian te firmy jakiś tam procent od tych ubrań (a raczej promil przekazują na cele charytatywne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niewzucaj ak rovaki po tych szmatach chodza. Pamietaj z jak kos po tobie jakas szate ubierze io niechcial by wesz ani łonowych a ni odzizowych. Chcesz dzada wsomoc to czysta duszą a z wlasnego brudu? Ech. Z kad sie tacy ludzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi sie, ze tak, tzn. zgodnie z pytaniem kazdy wydaje sam swiadectwo swojej higieny osobistej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×