Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to były pierwsze ruchy dziecka?

Polecane posty

Gość gość

jestem w 17. tygodniu ciąży, nie spodziewałam się jeszcze pierwszych ruchów, bo jestem sporą kobietą i mam trochę tłuszczyku na brzuchu. To moja pierwsza ciąża, łożysko ułożone na tylnej ścianie macicy. Dziś położyłam się na chwilkę i poczułam coś jakby dwie pękające bańki w moim podbrzuszu. Nie było to żadne konkretne odczucie, żadna motylki i inne opisywane przez Was doznania. Tylko właśnie jakby pęknięcie bańki mydlanej poczułam to raczej wewnątrz. Minęły już 3 h i cisza, nic się nie powtórzyło. Czy to mogły być pierwsze ruchy dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haloo... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie pierwsze ruchy ciąży u pierwiastki pojawiają się gdzie dopiero około 20 tygodnia ciąży, ale to przyśpieszenie może wynikać z błędnie wyliczonego terminu porodu. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kalendarza ciąży : http://dumnamama.pl/category/ciaza/kalendarz-ciazy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termin wyliczony jest na pewno dobrze, od zawsze miałam książkowe 28. dniowe cykle. Data z usg zgadza się co do dnia z datą obliczoną na podstawie ostatniej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja teraz nie jestem w ciazy ale jak leze czasami i mam wzdecia ( gazy mi sie przemieszczaja w jelitach ) to mam wrazenie ze znowu jestem w ciazy i czuje ruchy takie okolo 20 tyg ciazy.. - AUTORKO moze to wlasnie to ? ja tez tak myslalam w 17 tyg c , ale sie pomyslilam bo nastepne ruchy poczulam w 20 tyg ciazy i byly o wiele bardziej wyczuwalne i powtarzaly sie co kilka godzin :) a nie co kilka tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mysle ze to mogly byc ruchy dziecka. mialam podobnie. takie bardziej regularne ruchy zauwazylam ok 18 tygodnia. a wczesniej tez czulam tylko nie wiedzialam ze to wlasnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w pierwszej ciazy pierwsze ruchy czulam juz w 16 tygodniu i od samego poczatku byly to wyrazne kopniaki nie zadne banki smyranie czy trzepotanie skrzydelkami motyla;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajcie spokoj,wchodzilam na tamta strone i jest tak mega nieprofesjonalna i przekazuje wiadomosci wprowadzajace w blad,ze glowa mala, rady tez urwane z sufitu. Osoba ktora ja tworzy jest strasznie niekompetentna. Co do ruchow,ja poczulam rowniez w 16 tyg.ibylam pierwiastka. Nie spodziewalam sie i dopiero jak to cos dziwnego czulam,to zrobilam rozeznanie i okazalo sie ze to jednak ruchy. Ja to odczuwalam jakby takie "glaskanie"od srodka.jakby miesien drgal mimowolnie,jakis gleboko ulozony. Ciezko to opisac.jak bym miala porownac do banki mydlanej to tak jakby mnie dotknela od srodka po czym przeniosla sie w miejsce odrobine dalej.i pierwszy ruch poczulam jak sie oparlam brzuchem o fotel,jak cos z za niego bralam i po prostu brzuch ucisnelam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze to były ruchy tez poczułam w 17 tyg pierwsze ruchy a lekarz o mnie ze to nie możliwe. a ja wiedziałam swoje i wiem ze się nie myliłam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×