Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to infekcja?

Polecane posty

Gość gość

Zauważyłam wczoraj, że w śluzie pojawiły się białe zbite grudki. Nie jest ich dużo, nie mam upławów, nie ma żadnego zapachu. Jutro idę do lekarza na kontrolę i przy okazji wspomnę o tym. Myślicie że to może być początek infekcji? Poza tym nic się u mnie ostatnio nie działo, co mogłoby ją spowodować - nie uprawiałam seksu, w czasie okresu nie było nic nieprawidłowego, nie byłam chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Białe grudki w śluzie świadczą o grzybicy, jednak powinnaś odczuwać pieczenie, swędzenie. Powiedz o tym lekarzowi, jeśli stwierdzi że to nie infekcja, zawsze możesz profilaktycznie zaaplikować sobie probiotyk najlepiej dopochwowy invag bo działa od razu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Niestety białe grudki to pierwsze oznaki grzybicy, swędzenie i pieczenie może pojawic się w kolejnych dniach, w miarę rozwoju infekcji. Wspomnij o tym ginekologowi, niech zdecyduje czy zawalczyc czy już lekami czy jeszcze łagodniejszymi metodami. Probiotyk jak najbardziej wskazany, zawsze przy pierwszych oznakach osłabienia flory czy infekcji. Lactovaginal czy wspomniany Invag są bardzo skuteczne i szybko odbudowują florę bakteryjna pochwy, czasem to wystarcza by zablokowac proces chorobowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Objaw drożdżycy. Z czasem białych grudek będzie więcej. Wizyta u ginekologa konieczna. Probiotyk dopochwowy. A lekarz przepisze pewnie globulki przeciwgrzybicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koniecznie trzeba iść do lekarza, im szybciej tym szybciej się wyleczysz, czasem lekarz przepisuje środki przeciwgrzybicze dopochwowe, coś do smarowania na wypadek świądu np. provag żel, ale wcześniej wykona badanie, nie wiem czy pobierze cytologię, jak grudkowatej wydzieliny będzie dużo pewnie nie(raczej wymaz), ale po leczeniu zazwyczaj robi się badania, żeby wiedzieć czy się wyleczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gość
żeby złapać grzybicę wcale nie potrzeba basenu, współżycia czy choroby, wystarczy nawet lekkie osłabienie.Nie ma się co doszukiwać przyczyny-trzeba działać. U mnie na pierwszy ogień idzie invag dopochwowo i clotrimazolum krem. Jeśli po tygodniu nie ma poprawy umawiam się do lekarza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×