Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to może być czerniak?

Polecane posty

Gość gość

Witam. Jestem młodą dziewczyną z dużą ilością różnych znamion, pieprzyków itp., niektórymi od urodzenia, niektóre dopiero się pojawiały. Zastanawia mnie jedno moje "znamię", które pojawiło się jakoś... z rok, półtora roku temu? Nie pamiętam dokładnie, w każdym razie był to malutki, dość płaski pieprzyk na biuście, blisko sutka. Jakiś czas potem miałam intensywny wzrost piersi to pieprzyk trochę się powiększył, ale myślałam że to wina tego, że piersi mi urosły, więc jeśli pieprzyk był na jednej to dlatego też urósł. Teraz ma średnicę ok. 6-7 mm i jak na razie nie rośnie, jest owalny, trochę wypukły, brązowy, nie boli, nie krwawi, ale mimo to boję się, że może być coś nie tak, bo czytałam że właśnie czerniaki się powiększają i często mają średnicę ponad 6 mm. I nie wiem co myśleć, przecież każde znamię na początku jest małe, a poza tym nie chcę wpadać w panikę i latać z każdą kropką do lekarza. Powinnam się martwić? Co wy sądzicie, czy to może być czerniak? Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc, bo naprawdę jestem bezradna i nie wiem co powinnam zrobić :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znamiona rosną . Raz do roku mogla byś pójść do dermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinnaś się martwić! Mój brat się nie martwił,chociaż go uprzedzałam.Zmarł na czerniaka wielkości ziarna grochu(przed rozpoznaniem)- w wieku 25lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agh
http://www.akademiaczerniaka.pl/czerniak/poznaj-abcde-czerniaka/ przeczytaj sobie to. Moim zdaniem nie ma się czym martwić (z opisu, bo tak naprawdę musiałabym to zobaczyć na własne oczy). Jeśli nie daje Ci to spokoju, to radykalnym rozwiązaniem jest usunięcie znamienia u chirurga i przesłanie go do badania hist-pat- wtedy będziesz miała 100% pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mam jakies dziwne znamie w tej chwili okolo 7 mm na brzuchu . zrobilo sie jakies rok poltora roku temu . nawet chcialam isc to zbadac ale moj maz mnie wysmial , ze to zwykla plamka ze na starosc takie sie pojawiaja ( mam 38 lat wtedy mialam 36) i zebym nie panikowala . wczoraj pod prysznicem znowu spojzalam na to cholerstwo wydaje mi sie ze powinnam pojsc , dodam ze znamie niby jest okragle ale nie bardzo tak jak by dziecko rysowalo kolo ( nie wiem czy to ma znaczenie) ktos napisal ze od czerniaka mozna umrzec :( myslalam ze wycinasz kawal skory i po klopocie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego zamiast się martwić nie przejdziecie się z tymi pieprzykami do lekarza? Ja byłam w poprzednim tygodniu. Zapłaciłam 80 zł, Pani poprzeglądała mi wszystkie pieprzyki i od razu jestem spokojniejsza. Ale dowiedziałam się od niej, że czerniaki są najczęściej nie z pieprzyków, tylko pojawiają się nagle, właśnie np. po opalaniu, i potem rosną. (co nie znaczy, że każdy rosnący pieprzyk jest czerniakiem, powiedziała że jeden z moich pieprzyków będzie na pewno rósł, że na 99,9% nigdy się z niego nic złego nie zrobi ale że lepiej żebym go wycieła bo będzie mnie denerwował)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do dermatologa !!!!!!!!!!!!! ..mnie tez sie pojawił pieprzyk rosnał i zgłosiłam sie do dermatologa ..Jak sie okazało na szczescie nieszczescie czerniak ale wczesny stadium . Kazdy mowił przeciez to zwykły pieprzyk ale on mnie draznił bo był na udzie i swedział i przeczucie mnie nie zawiodło ...... mineło juz 5 lat od 1 zabiegu bo pozniej to miałą jeszcze 8 ale oni juz zapobiegawczo kazali usuwac bo jestem w grupie ryzyka .Nie zastanawiaj sie idz do dermatologa dobrego nawet skierowania nie musisz miec ... Ja jak bym to zbagatelizowałą to pewnie by mnie tutaj nie było i nie pisałabym tutaj do ciebie ...A to ze sie nie mozna opalac do konca zycia jest do przezycia i smarowanie kremami drogimi +50 kupowanymi tylko w aptece ...do wszytkiego mozna sie przyzwyczaic ..zycie najwazniejsze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja z ja tam o opalanie sie nie martwie , nigdy nie bylam maniaczka opalania , jako mloda dziewczyna chodzilam od czasu do czasu na solarium ale nigdy zeby sie spalic a raczej aby blado trupio nie wygladac latem potem jak weszly dobre samoopalacze to w ogole sie nie opalalam ewentualnie mimochodem od chodzenia a ten znak zrobil mi sie na brzuchu w miejscu ktore slonca "na oczy nie widzialo" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wiesz od czego w uproszczeniu robią się czerniaki, i w ogóle raki? Komorki się cały czas odtwarzają, a komórka rakowa to taka w której zakodował się błąd. Każdy pieprzyk to takie skupisko źle zakodowanych komórek, ale nie zawsze groźnych. Kiedy spotkają się komórki źle zakodowane, zaczynają się namnażać, i to jest rak złośliwy (m.in czerniak). Dlatego właśnie nie wolno np. uszkadzać pieprzyków ani opalać, bo każde takie uszkodzenie skóry wmusza jej odtwarzanie i stwarza szansę na spotkanie się tych złych komórek. To jest takie ultra uproszczenie, ale warto to wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak czy inaczej ide do lekarza w poniedzialek i mam w nosie co powie moj maz! mam dzieci i dla nich chce byc zdrowa kazdy czerniak prowadzi do smierci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy prowadzi, ale nie oznacza śmieci. Prowadzi, bo jeżeli szybko się go nie wykryje to rak przejdzie po prostu na inne narządy, a nie każdy narząd da się wyleczyć. Skórę można po prostu w danym miejscu wyciąć jeżeli jeszcze nie poszło dalej i jest spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie martw sie. moj chlopak tez mial duze pieprzyki i niestety to trzeba wyciąć bo one moga byc niebezpieczne. a jezeli nie chcesz wycinac, to i tak udaj sie do dermatologa na sprawdzenie, aby nie martwic sie i upewnic czy to czerniak czy jednak nie . sama nic nie zdziałasz , trzeba udac sie po porade do specjalisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wolno ruszac takich znamion,jak sobie sa niech beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś żaden czerniak nie prowadzi do smierci,trzeba go tylko szybko wyleczyc i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale czerniak daje szybko przerzuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo nawet zwykła grypa nie leczona prowadzi do śmierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli ta dziwna plamka u mnie na brzuchu to czerniak i biorac pod uwage fakt ze siedzi tam juz okolo poltora- dwoch lat to na banka mam juz przerzuty. zawcze czulam ze mlodo umre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobieto nie histeryzuj , tylko zapisuj sie do dermatologa obejrzy dermatoskopem i zaraz powie co masz robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nieeee,gdzie tam do dermatologa,tylko sobie pogorszy sprawe,nikt nie umrze młodo chyba ze na grype :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czy endokrynolog jest dobrym specjalista???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A stosowałas juz ,Naltroxon-Adepend w małych dawkach od 1-4mg na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie,przedmówca dobrym tropem idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie ,Naltroxon-Adepend i wizyta u znachora Adama z Podkarpacia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znachora Adasia jakiegos to nieeee,ciagle tu go reklamuja,ale znachorów raz ze nie ma w polsce a dwa zaden znachor nie pomoze dopóki ktos sam sobie nie chce pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Agnieszko ortograficzna nie buntuj nie pluj jadem!Znachor Adam Naltroxon-Adepend w kubku magnetycznym w małych dawkach od 1-4mg na dobe jest najleprzy na swiecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie czytasz logicznie,bo juz ktos wyzej napisał,ze znachorów w polsce nie ma to juz jest kłamstwo,a dwa co tu ,ma reklama Adasia do Adependu-Naltroxonu w małych dawkach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Agnieszko ortograficzna nie buntuj kazdy sadzi po sobie!Próbowałas Adependu-Naltroxon w kubku magnetycznym lub leczenia znachora Adama?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie istnieje ktos taki jak znachot Adam ,wiec nikt nie mógł tego próbować,co ty pleciesz sama do siebie i o sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ortograficzna zobaczysz ze medycyna natóralna górą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×