Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dlaczegoo.....

czy to wstyd???

Polecane posty

Gość dlaczegoo.....

czy to wstyd że mieszkam z mężem i córką w 40 m2 wynajętym mieszkaniu. Pokój z kuchnią bez łazienki z WC na korytarzu, że moja córka ma używane ubranka a czasem nawet i buty przecież nie pije nie pale nie łajdacze się zajmuje się dzieckiem i domem. Dziecko chodzi do przeczkola ja pracowałam teraz jestem na zwolnieniu bo jestem w ciąży. Czy to naprawdę wstyd przecież niema u mnie jakiejś biedy z nędzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego niby wstyd? dla mnie z opisu normalna rodzina...a ze toaleta na korytarzu? no i co z tego wiele rodzin tak zyje, najwazniejsze jest czy jestescie szczesliwi i czy jestescie dobrymi rodzicami a nie czy macie soj dom z łazienką wielkości salonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczegoo.....
przecież mam męża który zarabia ja na zwolnieniu też dostaje pieniądze ja nie napisałam że brakuje mi na życie mamy co jeść dziecko też zawsze ma jakiś owoc czy serek wafelka itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie trochę przeyebane - bo jak dziecko bedzie starsze to przecież będą go odwiedzac znajomi - więc musi miec wlasny pokój - z kolei rodzice powinni miec własna sypialnię bo raczej pokój dzienny odpada (w nim powinien stac stół aby dziecko jadło tak jak się je). Z dwójką będzie jeszcze ciaśniej wiec raczej nie halo wg mnie i dla rodzicow i dla dzieci ... ale to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie dramatyzowała:) może tylko rozejrzałabym się za innym mieszkaniem- może trafi Wam się coś w podobnej cenie. bo jeden pokój to faktycznie uciążliwe. ja wynajmuję 43metry mam dwa pokoje i wychodzi mi nawet taniej niż za kawalerke- trafiło mi się nieźle. czasem można znaleźć fajną okazję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety ale to wstyd
Trudno, tak jest ten świat zbudowany - bieda to wstyd. Zróbcie coś, bo jak dzieci będą rosły, to będą się wstydzić coraz bardziej. Znienawidzą swoje życie, a może i was za to, co im zgotowaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no troche wstyd
zwlaszcza to wc na korytarzu, bezrobotna ty i ciaza:O uwazaj, aby was ktos do opieki spolecznej nie podkablowal. bo jeszcze wam dzieci pozabieraja. brak lazienki i wc na korytarzu to nie sa warunki na wychowywanie dzieci:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moim zdaniem dzieci
wychowane w skromnych warunkach sa duzo mądrzejsze- rozsądniejsze- niz te rozwydrzone bachory co im rodzice do dupy bez wazeliny włażą i myslą, że im się wszystko należy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale macie problem
ach przestan! na pewno nie wstyd... przeciez sie nie puszczasz i nie cpasz po katach... ja moze bym zaczekala z 2 gim dzieckiem az sytuacja sie troche poprawi, poszukalabym moze cos wiekszego... w sumie to my tak zrobilismy z mezem... mieszkalismy na 2 och maciupcich pokojach zmini kuchenka i lazienka.. maz sie troche porozgladal i trafila nam sie super okazja... 2 poziomowe, 2 sypialnie wielki salon, wielka kuchnia no i teraz sie staramy! :) o drugie tez... tyle ze my nie w pl tylko 'za granica' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety ale to wstyd
skrajności są fajne, nie? :O A może by tak zamiast "rozwydrzonych bachorów" wychowanych w luksusie versus dzieci wychowanych "skromnie" (czyt. w biedzie) wziąć normalne dzieci, z normalnych rodzin, które nie muszą się wstydzić, bo nie mają kibla w domu (!) i jako jedyne nie jadą na wycieczkę klasową, bo nie mają za co :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uważam że nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. to że dzieci wychowane sa w biedniejszych warunkach ie znaczy że będą z tego powodu głupsze ani mądrzejsze. często bogaci mówią ze dobre warunki finansowe dają dobry start, a biedni - ze bieda uszlachetnia. a prawda jest taka , ze wszystko zależy od wychowania. są wartościowi ludzie i z biednych i z bogatych srodowisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale macie problem
jak wychowane przez madrych rodzicow to nie beda sie wstydzic pustaku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale macie problem
alonuszka 🌻 tak wlasnie sadze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wasi rodzice to odrazu na 100metrach mieszkali, i wy tak samo!!! Zreszta 40 metrow to sporo. Moj brat teraz kupil se meieszkanie 40m2 i uwazam ze jest fajnutkie :) Ja wogole wyznaje zasade ciasne ale wlasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale macie problem
sama z dwojka rodzenstwa dorastalismy na 50 m2... w bliku, dzielilam pokoj z siostra (dodam mikrosopijny pokoj :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla ludzi, którzy są dorośli i rozumieją takie sytuacje to nie wstyd - problem w tym, że rówieśnicy waszych dzieci tego nie rouzmieją (wytłumaczyć im na pewno tego nie zdołacie) i przez to na pewno będą miały kompleksy i będą się wstydzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam nidawno razem z przyjaciółką u koleżanki z klasy dac jej lekcje, mieszka na jednym pokoju z rodzicami i siostrą, maskra... Nie wyobrażam sobie takiego życia nawet ze spokojem poromawiać nie szło... więcej tak mnie pójdziemy... A wc też mieli na korytarzu :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpie gotowania
zgadzam sie z kant dupy. i z wieloma innymi osobami, to wstyd. jak mozesz skazywac dzieci na takie warunki? dziecko za chwile pojdzie do szkoly, bedzie chcialo zapraszac kolegow - do czego ich zaprosi? kibel na korytarzu??? jeden pokoj????? i jeszcze w takich warunkach zaszlas w druga ciaze. moze teraz ciuchy z lumpeksu nie robia wrazenia na towim dziecku, ale za chwile ono bedzie przywiazywalo wage do tego jak wyglada i w co sie ubiera, bo swiat jest taki a nie inny, i nawet jak ty zechcesz chowac je skromnie, to jednak dzieciaki to dzieciaki, wytkna palcem, wysmieja i dziecko bedzie plakac. zamiast robic sobie kolejne dziecko na takich warunkach powinniscie najpierw pomyslec co zrobic, aby bylo lepiej, a ty jeszcze nie widzisz ze cos tu jest nie tak:Oobudz sie kobieto!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety ale to wstyd
"jak wychowane przez madrych rodzicow to nie beda sie wstydzic pustaku ..." Jasne, bo żyjemy na najlepszym ze światów :O I może byś tak zeszła na ziemię, bo chyba się za dużo Konopnickiej w dzieciństwie naczytałaś. W biedzie nie ma NIC szlachetnego, bieda upokarza, odbiera godność, czyni człowieka społecznym wyrzutkiem. Zasranym obowiązkiem rodziców jest zadbać, by ich dziecko nie zaznało biedy (czyt.: poniżenia, wzgardy, braku szans), a jak nie potrafią tego zrobić, to niech się nie biorą za płodzenie. I nie wyzywaj mnie od pustaków, bo nic o mnie nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cale zycie wychowalam sie na 4
na 48 metrach w cztery osoby, 40 metrow to ma byc malo to wy chyba malo nie widzieliscie, rok wynajmowalam mieszkanie na dobudowce poddasza, 25 osob calosc, dwie osoby dorosle i krolik a przede mna mieszkał tam facet z zona i dwojka nastoletnich dzieci cztery lata tam mieszkali, 40 metrów to są luksusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczegoo.....
ja miałam gorsze warunki mieszkałam z rodzicami do 10 roku życia na 15m2 potem u babci z siostrą bo nie było warunków Córka nie wygląda jak biedak ma używane ubranka ale znanych firm np hm re kids itd a buty kupiłam ostatnio używane ale firmy puma w super stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cale zycie wychowalam sie na 4 -> pracujesz w UK ?? 40 m2 to jest dobre dla ludzi bez dzieci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wspólczuje Twojej córce jak będzie miała 10 lat i więcej, ja uwielbiam jechać z przyjaciółką na zakupy (nie do lumpexu) do kina, do teatru czy na pizze z chłopakiem i jak zapraszam kogoś do domu to chce spędzić czas z tą osobą a nie że wszytscy słyszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 48 metrów
dwa pokoje - jeden nasz drugi dzieci - na szczęscie dwie dziewczyny. Nie jestem biedna i nie uważam się za taką, a że nie buduje domu? to co, nie każdy musi mieć domek. Ja wolę żyć, cieszyć się życiem, spełniać swoje marzenia niż wziąć kredyt na 30 lat na budowę lub kupno domu i całe życie go spłacać i nie mieć już pieniędzy na przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety ale to wstyd
Uczepiliście się tego metrażu. A przecież nie w tym sedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moim zdaniem dzieci
na wycieczkę szkolna to dostana kase od rady rodziców zapewne - przynajmniej tak jest w szkole mojego syna, że tym biedniejszym to sie dofinansowuje - moim zdaniem ok mieszkanie jest wynajmowane- więc zawsze można zmienić.... a że kibel na korytarzu? pamiętam miałam koleżankę w starym budownictwie mieszkała i tak było -to dla nas była atrakcja i specjalnie do niej chodziliśmy podadać na klatce i skorzystać z kibelka :D nota bene koleżanka skończyła później biotechnologie na politechnice wrocławskiej i ma dobrą pracę - jej brat szkołę główna pożarnicza i tez ma dobre stanowisko więc... a że chodzi w uzywanych ciuchach? ja uwielbiam second handy - mam sporo rzeczy i dla siebie i dla dziecka a pieniedzy mi nie brakuje- po prostu lubię rzeczy które mają charakter - a nie to w czym chodzi "pół" miasta i spotykam regularnie swoja dentysktę, pania notariusz też kiedyś widziałam, wiec na pewno nie tylko biedota sie tam ubiera:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaden nastolatek nie chce chodzić w ciuchach z lupexu. Żaden człowiek nie chce mieć wspólnej toalety. Żaden człowiek nie chce nosić używanych butów. Każdy człowiek chce trochę prywatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×