Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama roczniakaa

Czy tylko te mamy które miały lekki poród bez komplikacji mają więcej dzieci??

Polecane posty

Gość mama roczniakaa

A te mamy (m.in ja) które miały jakies ryzyko komlikacji/komplikacje już się boją ? Znajde tu jakąś mame.która miala nie lekki poród /ciąże a jednak zdecydowała się na drugie/trzecie dziecko ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwszy poród 16 godzin wywoływany za pomocą oksytocyny dziecko owiniętę pępowiną, na porodówce zakazili je bakteriami i ogólnie pobyt w szpitalu po urodzeniu 3 miesiące. Mam 4 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooolaaaa,
Miałam poród lekki ale drugiego nie planuję ze względów finansowych i mieszkaniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekko poszło
i bez bólu.pierwszy 1godz.,drugi 20minut.dwójka dzieci,więcej nie planuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialam ciężki porod, a drugie bylo wpadka i porod kompletnie leciutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekko poszło
oczywiście siłami natury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do-------lekko poszlo
i co sie chwalisz.......:/ tu pytanie do mam ktore mialy ciężki porod a nnie do ciebie :/ pfuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja miałam trudną ciąże i waham się do tej pory.. (to juz 5 lat w sumie zaraz będzie). Miałam zatrucie ciążowe i zagrażającą rzucawkę. CC na cito w 34tc. Bardzo chcę kolejne dziecko, ale boje się jednocześnie czy to się powtórzy. Ryzyko jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwszy porod lekki ale z komplikacjami , wiele dni bolu i blizny do dzisiaj w drodze drugie dziecko, nie boje sie porodu. Nic dwa razy sie ne zdaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam koszmarny pierwszy poród. 36 godzin (2 noce bez zmrużenia oka). Kilkukrotne zatrzymanie rozwarcia, oksytocyna, dziecko wyciągano przyssawką + pęknięcia, zakażenie, antybiotyki, depresja poporodowa... uffff 2 lata i 8 miesięcy później drugi poród. Pestka :-) Czysta przyjemność. Skurcze zaczęły się o 23 poszłam spać. Obudziłam się o 4 bo się nasilały. Były co 3 minuty, wzięłam jeszcze prysznic i zostałam w domu do siódmej rano. W szpitalu w pół godziny miałam 7 cm. O 10 rano pełne rozwarcie. Musiałam bez skurczy czekać jeszcze 2 godziny na parte bo dziecko było za wysoko. Po 12 w kilku parciach urodził sie syn. 4200!!! Połóg trwał kilka dni. Wszystko było super. Planujemy trzecie. Pierwszy poród bywa najdłuższy i najgorszy. Ale prawda jest też taka że wszystko zaczyna się i kończy w naszej głowie. Przy pierwszym niepewność, strach, oczekiwanie, panika gdy odeszły wody, trochę wstydu, brak współpracy z mojej strony, baaaardzo głupi pomysł żeby nie przespać się choć trochę na początku skurczy, zbyt wczesny wyjazd do szpitala.... wiele wiele błędów. Za drugim razem zupełnie inaczej. Spokój, opanowanie, oddychanie i współpraca z położną :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam stan przedrzucawkowy-od razu po porodzie bylo ze nie ma opcji na drugie urodzilam w 35tc w sumie nas ratowali. minelo prawie 6 mcy i gdyby byly warunki to za 2-3 lata staralabym sie o nastepne :) poki co-czas pokaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mia ta cara
ja tez mialam ciezki porod,wywolywany i bardzo bolesny.Potem niewyczuwalne tetno u dziecka ,ktore calkowicie zanikalo (przyczepili cos do glowki dziecka ,by lepiej widziec tetno) W koncu klesczowy porod.Jak juz bylo po wszystkim mialam tak kiepskie wyniki krwi ,ze szok .Skoczyly mi leukocyty,przekraczaly norme 3 razy.Podejrzenie ,ze w kazdej chwili moge dostac krwotoku.Masakra mialm takie leki po urodzeniu dziecka,snily mi sie koszmary w nocy ,ze jestem w ciazy budzilam sie z placzem.teraz juz bedzie 6 lat i jestem kolejny raz w ciazy,boje sie ,ale mam nadzieje ,ze nic dwa razy sie nie zdarza.Najgorsze jest to ,ze juz mi wskoczyly leukocyty powyzej normy i juz sie martwie jak to bedzie.Ale bardzo pragnelam tego dziecka ,wiec zdecydowalam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że nie tylko te :) ja sama miałam raczej ciężki poród i nie planuję więcej dzieci, ale kierują mną inne powody...Gdybym chciała mieć więcej dzieci strach na pewno by mnie nie powstrzymał :) w końcu zawsze można sobie kupić cc i po kłopocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaaa
Co do pytania w temacie: nieprawda - miałam ciężki poród, trwał ponad 24 h, omal nie zakończył się cesarką, bolało cholernie, miałam nacinane krocze, goił się ten syf przez ok 2 miesiące i przez ten cały czas bolało..... A mimo to nadal, tak jak i przed porodem podtrzymuje swoją decyzję, że chcę mieć trójkę dzieci :) Tylko, że następnym razem nie wiem, czy nie wolałabym mieć cesarkę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama roczniaka
Ja już zadałam pytanie mojej gin na temat cesarki i wiecie co mi powiedziała?? Ze nie daje mi 100 pewności,że przy cc nic sie nie wya\darz ze nie bedzie komplikacji -bo to jest operacja....:/ No i jestem w kropce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to znaczy że przy porodzie sn twoja lekarka daje taką gwarancję???? Jeśli tak to powiem Ci że powinnaś się jej trzymać bo to cudotwórca nie lekarz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama roczniaka
Nie..źle zrozumiałaś.. Zapytała się mnie dlaczego nie chcę rodzić sn -no to jej mówię że mogą wyniknąć komplikacje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×