Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cebula tak czy nie

czy w pierogach ruskich w farszu jest procz ziemniakow i sera bialego CEBULA????

Polecane posty

Gość cebula tak czy nie

czy w pierogach ruskich w farszu jest procz ziemniakow i sera bialego CEBULA???? pytam bo moj chlopak nie jada cebuli i u niego w domu jak i wogole iles znajomych robi bez.. i stara mi sie wmowic, ze to wcale nie jest tak, ze ruskie to z cebula.. ze tak samo bez cebuli a ja mu mowie, ze bez cebuli mozna zrobic ale prawdziwe ruskie sa z cebula w farszu.. w kazdej restauracji mu tak podadza i kazdy kucharz mu to powie.. ale ale nie wiem jaka prawda :D Piszcie - dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkaaaaa
No jest cebula :) Ale i bez będą chyba zjadliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy sie nie daje zmielonego bialego sera mozna jakies skawrki czy cos dac;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście,że ruskie z cebulą. Nie wyobrażam sobie z samymi ziemniakami i serem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie do farszu zawsze dawało się przysmażoną cebulke-ja ją uwielbiam.ALe jeśli Twój chłopak nie to nic na śłe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebula tak czy nie
ufff ulzylo mi :D no bo luz jak dla mnie - nie lubi niech nie je z cebula ale niech nie wmawia mi, ze ruskie sa bez i to u mnie w domu cos sie je na sile z cebula :D mi to obojeten i takie i takie zjem ale chodzi o zasade :D a moze jest jakas inna nazwa dla tych bez cebuli ? ale z serem i ziemniorami?? bo moze tez sa takie ale na pewno orginalne ruskie sa z cebulka hura wygralam !!!!!! masaz stopek mi dzis robi :D bo sie zalozylismy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAAAA NIE zauwazylam ze w temacie juz ser bialy jest napisany:D to chyba juz nic nie trzeba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebula tak czy nie
dziekuje i zycze milego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc
czemu, u mnie się jada bez cebuli, tyle że wtedy dodaje się do twarogu cukru :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc
Matko kochana :D autorko topiku, z takimi zwrotami do mas :D poczułam się jakoś dziwnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wtedy nie są ruskie :) ziemniaki i słodzony ser? :o A jeśli chodzi o Twojego chłopaka, to tak jakbym słyszała swojego teścia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodaj ostryg-
ketchupu, musztary . i marele wedzoną...i tuńczyka z puszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc
Anula, skoro niektórzy słodzą placki ziemniaczane :o to pewnie można posłodzić i ziemniaki gotowane ;) chociaż osobiście nie praktykuję :p Kiedyś w gościach dostałam mocno odsmażone pierogi ruskie, soczyście polane tłuszczykiem z patelni i na to jeszcze góra śmietany, oka wielkie pływały jak w rosole, co rodzina to obyczaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ pewnie,że można posłodzić! ale to wtedy chyba nie są ruskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A spróbujcie dodać do farszu posiekanego ,świeżego koperku... A do popicia zsiadłe, chłodne mleko lub maślanka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulacebulacebula
Jest cebula, ze 2 patelnie takiej na złoto, chrupiącej muszą być!:-D ;) Myslę że samk podbijesz również malutkimi złotymi skwareczkami. Ja bym usmażyła na złoto cebulę z tłuszczem, posoloną lekko, a do farszu wlała sam ten tłuszczyk cebulowy. NO, niech będzie po połowie, kocha -zje, kochasz - darujesz cebulę:-D p.s. -nie wiem jak można nie lubić smażonej cebulki no ale sama znam ci takich ludzi, są normalni!!!;) Pozdrawiam cebulowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebula tak czy nie
moj facet nie lubi cebuli, nie nawidzi jej wrecz, tak samo czosnek, por, nie je kanapek na zimno, nie jada ogorka w plasterki tylko w calosci bo on sie ponoc rozni smakiem :/ pomidora nie zje w plasterki tylko w calosci.. salatek nie je bo denerwuja go takie kawalki wszystkiego - on lubi chrupac.. matko jak sie poznawalismy byl tylko czosnek i cebula a przy byciu razem wyszlo tysiace innych.. NO ALE COS KUCHNIA MA NAS POROZNIC??????? KOCHAM GO ;) Fakt wku..wia mnie czasami to strasznie.. wiecie jak ciezko jest cos razem zjesc, zrobic cos co mnie zadowoli, ze wiem, iz dobre mu zrobilam a jego, ze z checia zje.. nawet glupia kwestia ziemniakow i miesa.. ja klade mieso obok ziemniakow na talerz a on mieso na ziemniaki bo wtedy tluszcz splywa na ziemniaki a i jak je przykrywa owe mieso to ziemniaki sa cieplejsze dluzej.. tysiace takich ;) I co najdziwniejsze to nie sa przyzwyczajenia z domu rodzinnego.. poznalam jego mame i jada normalnie :D On tak ma :D I drazni mnie w nim nie to, ze tak ma a to, ze zachowuje sie tak jakby to u mnie cos bylo nie halo i u wszystkich co jedza normalnie.. bo przeciez to on normalnie je :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc
O widzisz, moja mama też nie uznaje plasterków, pomidora itp. w rękę i gryzie, to takie.. pierwotne :p prawda ? ;) U mnie w domu każdy lubi inaczej :o jak gotuję, to każdemu uwzględniam według potrzeb :p mama nie cierpi soli, tacie - ile by nie wsypać - to zawsze będzie za mało :p, brat najlepiej żeby na talerzu miał samo mięso, a ja tylko jarzyny bym jadła gotowane na parze :p Każdy obiad to spekulacja, temu to zdjąć z talerza, tamtemu dodać czegoś więcej i przyprawić inaczej :o Zgroza ;) Autorko topiku, a jak dzieci odziedziczą kubki smakowe po tatusiu, to będziesz musiała się całkiem poddać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no więc
a z tym krojeniem na plasterki, to niestety, ale Twój facet ma rację - podczas kontaktu warzywa z ostrzem noża ginie część cennych witamin, według naukowców najzdrowiej jest " kroić " własnymi ząbkami :p może On tak sobie nadrabia zaległości odżywcze powstałe z dziury po leczniczej cebuli i czosnku, których unika :p;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to już Ci współczuję:(Mój je sos wyłącznie OBOK ziemniaków.Jeśli kotlet,to SUCHE ziemniaki.Żadnych nowości,tylko tradycja.Sos,kotlet i kapusta kiszona.Mawia:Jeśli ryż to w gołąbkach(ale nie przepada)kasza w krupniku,makaron w rosole.Do drugiego dania TYLKO ziemniaki.A ruskie???Toż to ciasto z ciastem. No,mówię Ci,albo pójdziesz na ustępstwa,albo lecisz na dwa gary i niech ma jak lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowica
niw wyobrażam sobie ruskich pierogów baz podsmażonej cebulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez nie lubie cebuli
i ruskie pierogi jem z serem i ziemniakam tylko i wg mnie sa pyszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
podsmazam cebulke drobno posiekana i owszem dodaje do farszu a zeby nie byly bardzo ciezkie daje jeszcze majeranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×