Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość roxa252

Czy Warto wykonać USG 4D

Polecane posty

Gość roxa252

Witam serdecznie , zastanawiam się nad tym czy warto wykonać Usg4d ? Czy mozecie coś doradzić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa..
posnoszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba masz na mysli 3D
3D to usg trojwymiarowe i zawsze warto je wykonac, bo jest to wspaniale przezycie dla rodzicow zobaczyc swoje dziecko, jego twarzyczke itd. 4D to jest po prostu film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy czego oczekujesz od usg.jesli chcesz sprawdzi tylko stan zdrowia malucha to zwykle wystarczy.jesli chcesz miec piekny filmik z Twoim dzieckiem w roli glownej to mysle ze warto.ja robilam to usg 2 razy i gdybym zdazyla zrobilabym 3 raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxa252
No właśnie nie zależy mi na filmie , tylko na tym by wiedzieć czy Maluch prawidłowo się rozwija ,a na zwykłym usg mój lekarz ostanio "nic nie widział" stwierdził ze jest tak ułożony ze nie może nic zobaczyć , po takiej wizycie wyszłam jeszcze bardziej podenerwowana niż przyszłam -Dlatego teraz zastanawiam się czy to usg jest faktycznie takie dobre jak je reklamują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj gin mówił, że 3d to takie do oglądania dla przyjemności, a lepiej widać organy na zwykłym tylko to zależy od jakości sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jesli zależy Tobie tylko na badaniu to 3d nic Ci nie da.jak sie zle ulozy dziecko to 3d nic nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To kiepski ten lekarz skoro nic nie widzial na zwyklym usg. Prawie wszytko co dotyczy zdrowia dziecka mozna zobaczyc na zwyklym usg. Przede wszystkim organy wewnetrzne np. serce, mozg, zoladek, nerki - czy sa odpowiedniej wielkosci, budowy itp. Mozna zobaczyc caly uklad kostny. Najwyzej plci nie da sie stwierdzic, bo dziecko sie odwroci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie takie USG ma wygladac tak ze lekarz sobie sprawdza i robi pomiary na normalnym ( to nam nagrywa na plyte) a pozniej przelacza sie na USG 4D i robi filmik i pokazuje jak wyglada dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka przyjemnosc
ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxa252
Wkrakowie- 270zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w 31 tc
Usg 3D to jest super sprawa. Przezycie jest niezapomniane kiedy po raz pierwszy widzi sie buzke swoje dzieciatka, widac jak ziewa, otwiera albo pociera oczka, dokladnie widac raczki, nozki, wiec ja tam bardzo sie ciesze, ze mialam to usg wykonane (ja robilam pod koniec 28 tc). Nasz synus robil takie grymasy podczas usg, ze wygladalo na to, ze sie do nas 2 razy usmiechnal, na co polozna tez zwrocila uwage :) (oczywiscie wiemy, ze to niemozliwe, zeby taki maluszek swiadomie sie usmiechal, ale nam i tak serducha skakaly z radosci :) ) I to wcale nie jest tak, jak mowicie, ze na usg 3D nic nie widac. Przynajmniej u mnie bylo tak, ze normalny obraz na usg byl zrobiony tradycyjnie w 2D i kobieta zaznczala co chcemy zobaczyc w 3D i obok obrazu 2D pojawial sie obraz 3D, takze aparatura, na ktorej my mielismy te usg pokazywala wszystko, lacznie z nerkami, zoladkiem, pecherzem itd. To nie jest tak, ze do usg 3D potrzeby jest specjalny aparat. To jest ten sam, ktorym wykonuja przeziernosc karkowa czy tez badanie polowkowe (tylko chyba nowoczesniejszy), ale samo badanie 3D nie jest oczywiscie usg medycznym, wiec lekarz nie skupia sie na dokladnie budowie anatomicznej tak jak jest to na badaniu polowkowym, a raczej ogolnej (u nas patrzyl oczywiscie na twarzyczke pozniej czy sa raczki, nozki, jak dluga jest stopka, jak bije serduszko, jaki jest obwod glowy, czy zoladek i pecherze jest pelny) Ja naprawde uwazam, ze byla to super decyzja, bo teraz mamy pamiatke do konca zycia. Poza tym czesciowo jest to tez "medyczne" usg kiedy mozna wyklucz np. obecnosc zajeczej wargi. Dodam jeszcze, ze film z takiego usg to tez rewelacja. Ja juz swoj ogladalam 4 razy :D , do tego rodzinka tez chetnie go obejrzala. U nas trwa on pol godziny, a wiec tyle, ile cale usg, bo jest od poczatku do konca nagrane i polozna, ktora nam robila te usg miala mikrofon, wiec wszystko wyjasniala co i jak widac na ekranie, takze naprawde ja goraco polecam usg 3D. Sama osobiscie nie wyobrazam sobie go nie zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadzczenie jako

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja gin nie nagrala mi filmiku 4D:( tylko zrobila zdjecia a tak bardzo chcialam pokazac naszego synka mojemu mezowi jak sie porusza i jak serduszko mu bije bo nie byl ze mna na zadnej wizycie bo byl w wojsku jestem zla bo place tak duzo a mi nawet filmu nie zrobila:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w Warszawie place 200, a normalne USG 180 wiec nie ma prawie roznicy w cenie, a za to jaka radosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj synus.....
ale to tez zalezy od ulozenia dziecka ...Moj synus w 26 tyg byl glowka do dolu i twarzyczke mial w strone mojego kregoslupa,wiec nic nie bylo widac :( al e spoko,zrobilabym to drugi raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę być malkontentką ale
przecież usg 4d nie jest po to żeby sobie dziecko pooglądać a przynajmniej nie jest to główny powód. Przecież podczas tego usg lekarz bada narządy, przepływy, czy dziecko nie ma chorób genetycznych i czy jest prawidłowo zbudowane a co najważniejsze czy prawidłowo się rozwija. Podczas tego badania można wykryć wady serca i zoperować je jeszcze w łonie matki lub zaraz po porodzie, a co najważniejsze jeśli stwierdzi się taką wadę to od razu wiadomo jaki poród jest wskaany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaa
3D czy 4D nie jest w niczym lepsze od zwykłego USG jesli chodzi o badanie i pomiary.Dla dobrego lekarza nie ma róznicy.Co do zdjec to tez róznie, zalezy od połozenia dziecka, moze byc ze zasłoni sie ręką albo wlepi twarzą w ściane łozyska i kupa zimna.A zapłacic trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamola
Na pewno warto! nie tylko dla siebie, chociaż nie tyllko jest to wzruszające, ale i bardzo uspokaja, że dziecinka jest zdrowa, ale też warto jako prezent dla rodziny. My podarowaliśmy przyszłym dziadkom nagranie i byli niesamowicie szczęśliwi! Niestety, koszt jest spory, ja akurat miałam szczęście, bo załapałam się na darmowe pokazy sprzętu na targach (firma ok medical systems jakby ktoś chciał też znaleźć okazję), ale w gabinecie też bym się zdecydowała!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogę w 100% polecić, mogliśmy pokazać najbliższym, którzy wiecznie czekali na kolejne zdjęcie usg, w końcu mogli zobaczyć to tak, jak by byli z Nami. Pamiątka super, no i baaaardzo mnie uspokoiło, miałam większą pewność, że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłamamazzpoznania
Mi również się udało tak jak "Mamola" skorzystać z bezpłatnych badań USG 3D/4D podczas akcji promocyjnej OK Medical Systems w Poznaniu na półwiejskiej. Fajna inicjatywa. Jestem szczerze bardzo zadowolona. Fachowa kadra jak i rzetelne badanie. Liczę, że jeszcze nie raz się powtórzy ta inicjatywa. No chyba, że macie informację, ze planują kolejne przedsięwzięcia w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem warto, tyle ze nie ma gwarancji ze dziecko bedzie ustawione tak ze dobrze bedzie je widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaJasiazlubonia
Dziewczyny warto szukać informacji o konferencjach i prowadzonych szkoleniach w internecie. W zeszłym roku na zjeździe ginekologów OK Medical Systems poszukiwał kobiet do badań całkowicie za free. Badania i nagranie na płytę całkowicie gratis. Jedyny wkład to Mój poświęcony czas. Myślę, że warto szukać. Mąż był zadowolony z filmiku:) Dziś Jasio kończy 5 mc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szcześliwaEwa
mamaJasiazPoznania zaintrygowałaś mnie tym tematem bezpłatnych badań USG 3D. Czy informacji o bezpłatnych badaniach mam szukać na stronie OK Medical Systems , czy gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedstawiciel środowiska gine
Szanowne Panie, w ten weekend odbędzie się konferencja ginekologiczna, co prawda nie w Poznaniu, ale Krakowie. Z tego co mi mąż mówił będzie szerg warsztatów dla lekarzy. I możliwe, że będą przeprowadzać darmowe badania. Z tego co wiem OK Medical Systems tez będzie jednym z wystawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska mama
"przedstawicielko środowiska gin" ja jestem z okolic Krakowa i chętnie bym skorzystała z takich bezpłatnych badań. Wiesz coś więcej na stronie www.okmed.pl i nic nie ma na ich stronie. Podpowiesz gdzie mam zajrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedstawiciel środowiska gin
Szerze to nie mam żadnej informacji gdzie i jak się zapisać. Może zadzwoń i po prostu zapytaj? Na stronie OK Medical na pewno jest jakiś numer kontaktowy. Ja to wiem od męża, który jest ginekologiem i wybiera się na ten zjazd. Więc stąd ta informacja. Sama dwa lata temu byłam w ciąży i warto zrobić badanie USG 3D, zawsze jest to wielka radość dla serca jak się widzi małego ruszającego się aniołka w naszym brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak fajna pamiatka chociaz ja nie cieszylam sie tylko plakalam z narzeczonym. nasze malenstwo mialo urodzic sie chore nie mialo miec oka wiec to badanie 4d nie najlepiej wspominam.... dziecko urodzilam zdrowe dziekujac Bogu i to badanie nie nalerzy do tanich cena w granicach 200-300zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynaszczecin
O co dokładnie chodzi z badaniami przeprowadzanymi w firmie OK Medical Systems? Czy to tylko w Poznaniu? Jestem w 12 tyg. i chętnie skorzystam z bezpłatnych badań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sądze że wiem
Z tymi badaniami jest chyba tak, że podczas konferencji czy też warsztatów ginekologiczny organizatorzy potrzebują mamy w ciąży aby lekarze mogli zobaczyć jakość obrazu na konkretnym sprzęcie i że warto inwestować w nowości. I w zamian za "udostępnię brzucha" mamy otrzymują zdjęcie i film w wymiarze 3d za darmo. Tak mi się wydaje, no chyba, ze źle myślę to proszę sprostujcie. A tak nawiasem jest to chyba uczciwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×