Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bambooszek

Czy zdejmowanie aparatu ortodontycznego boli??

Polecane posty

Za miesiac bede miec sciagany aparat. Boje sie masakrycznie, że babka sciagnie mi z zamkami kawalki zebow! Wiem, wiem nic takiego sie pewnie nie zdazy ale normalnie spac nie moge po nocach ze strachu! :( Jak wyglada sciaganie aparatu? Boli? Co dokladnie bedzie mi babka robic i jak u licha odczepi zamki? HELP! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche boli
zamki sie na chama odrywa niestety :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche boli
nie, nie rozpuszcza się kleju, odrywa się zamki takimi szczypcami, niektóre odskakują bez problemu a z niektórymi orto sie musi nasiłować. Ja bardzo niemiło to wspominam, szkliwo mam trochę uszkodzone, takie kreski się porobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja otro do delikatnych nie nalezy :( juz nie raz mi dziaslo rozwalila bo jej sie reka zesmykla......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzita
wcale nie boli :P mialam dwa razy zakładany i dwa razy zdejmowany xD po prostu naciska to jakimis kleszczami i tak odstrzelaja;P wiec nie ma sie czym martwic i zadne kawalki zębów nie odpadaja xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przypominam sobie by
cokolwiek bolalo. trwalo chwile i tylko na jednym zebie mam delikatny slad po zamku(moze naruszone szkliwo?) natomiast najgorzej wspominam pierwsze chwile po zdjeciu. mialam wrazenie ze mi zeby wypadną przy jedzeniu bulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kara17
Ja miałam aparat. Troszeczkę bolało samo zdejmowanie nie było takie straszne. Ciągnęła na chama ale jak już na prawdę nie dało się to ten klej od boku wierciła. Tylko jak zdjęła to szlifowała mi je wiertłem żeby ten klej nie został i nie odstawał. No i to z tego wszystkiego najbardziej bolało. Jedyne źle co wspominam to takie kreski białe na zębach i zżółknięte te części zębów które były odkryte. Minimalnie było to widać ale po jakimś czasie wyglądają normalnie. Trochę widać te białe kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgg
zdejmowanie aparatu nie boli! zamki odchodzą tak łatwo, jakby były przyczepione na plastelinie, czyszczenie kleju też nie boli (boli tylko w tym miejscu gdzie zrobił się ubytek, oczywiście nie jest powiedziane, że tak będzie) Także w porównaniu z bólem w trakcie noszenia aparatu, zdejmowanie jest przyjemnością, relaksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam inne pytanie
czy dużo Wam sie zrobiło ubytków pod aparatem?Niedawno założyłam druciaka,wydałam mnóstwo kasy na leczenie i teraz sie boję,że jak go zdejmę,to okaże sie,ze znowu mam kilka zębów do leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia;]
Duzo slyszalam o ubytkach na zebach ale jestem 2 tyg po zdjeciu aparatu i nic takiego nie mam na zebach. Oczywiscie nalezy dbac o zeby i oplacaly sie te 2 lata a usmiech jest rewelacyjny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rita15
Ile sie płaci za sciągnięcie aparatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia:*
Prawdopodobnie będę miała aparat za jakiś czas i bardzo się boję... Byłam ostatnio u babki od zębów, ale sama nie wiem, czy będę miała założony u niej, bo to jakaś stara baba, która wygląda, jakby zamiast zębów miała kawałki drewna (poważnie!). Od tego co tu przeczytałam kolana mi drżą. Mój kolega ma druty, ale od czasu założenia się nie pokazywał, a ja nie wiem, czy mam się bać... :( POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena0123443210
o masakra ale glupoty gadacie :/ albo jesteście jakies strasznie wrazliwe. Zdejmowanie aparatu wogole nie boli i to wcale nie zalezy od ortodonty bo kazdy ściaga szczypcami :/ Łapie za klamerke, jakby odcina od zęba i po aparacie :/ "Cyk" i juz. Potem spiłuje klej i jest elegancko. Za zdjęcie aparatu nic nie placiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ewci*
Nie ma co się bać tylko raz dwa zakładać. Zakładanie i zdejmowanie nie boli.Jest dokładnie tak jak napisała koleżanka powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambosza
No jasne, że nie boli. Nie ma się czym stresować. Ja nawet nie pomyślałam, że to może boleć i szłam bez stresu, zadowolona, że wreszcie pozbędę się tego cholernego aparatu:) Pan Tarabuła, który już pojawił się na kilku wątkach, bardzo szybko zdjął mi aparat, obyło się bez bólu, bez nerwów. I teraz mam ładne ząbki, a co najważniejsze, nie wstydzę się szeroko uśmiechać:] Nie stresujcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe11
hej, mam pytanie. za okolo miesiąca będę miała ściągany aparat. niedawno zdjeto aparat tez mojej kolezance i wizytę przed tym planowanym zdjeciem jej ortodontka zażądała przygotować 900 zł za zdjęcie... oczywiście przy omawianiu wczesniej kosztow leczenia nie wspominala nic jej o tym. Teraz ja sie boje, ze moja orto rowniez bedzie chciala ode mnie tyle kasy, ale mi sie wydaje ze to duzo za duzo... szczegolnie ze wczesniej nic nie bylo o tym mowy ;/ stad pytanie: jak z tymi kosztami było u was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulka:)
Ja tez za niedlugo bd miala ściągany aparat i ona cos mi mowila ze 100zl za ściąganie jednego łuku +odciski i aparat retencyjnyi to bd okolo 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulka:)
Ile trwa ściąganie aparatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krecetylkiem
ha ha ha to i tak nie dużo u mnie zazadano 2000zl za zdjecie aparatu stalego dodam ze zeby mialam proste o aparat prosilam sie oczywiscie nosilam tak dlugo jak sie dalo przeciez nikt rybki z haczyka nie spusci poki sie nie nacieszy no i teraz na swieta zaplanowano zdjecie aparatu do tego czyszczenie zabkow, plytka retencyjna ruchoma na gore i jakas niewidoczna od wewnatrz na dol (ktora moge miec nawet na 10 lat zalozona), odciski, zdjecia w sumie 2050zl do tego nadal wizyty kontrolne ale juz nie tak czeste tj. co 3 - 6 miesiecy dodam ze mam naprawde najlepszego ortodonte w miescie i chyba najdrozszego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASKA ZBULWERSOWANA:(
Mam pytanie. Nosilam aparat przez 3 lata, wlasnie nadszedl ten oczekiwany dzien(tj środa- za 4 dni) kiedy go zdejmuje. Oczywiscie wyposuilam od ortodonktki to gdyz za kazdym razem mi "przedluzala" jego noszenie. Generalnie chodzilo o kase.. W sorde zdejmuje a patrzac w lusterku...widze ze moje zeby nie są proste.. Osoby ktore chodzily do tej Pani mają HOLLYWODZKIE usmiechy, Pani zapewniala mnie ze u mnnie bedzie tak samo..a mi wydaje sie ze cala ta naprawa zgryzu to jest warta tyle co nic.. Nie mialam krzywych (jeden odstajacy, drugi wglebiony itp). Cala szczeska lecia ami w bok przez co mialam wszystkie zeby pod skosem. Czy przez te 4 dni te zeby mi sie naprostuja? NIE CHCE MI SIE W TO WIERZYC... ;( NAPISZCIE CO MYSLICIE;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza153987
Opowiedz Maniekk jak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ściąganie aparatu nie boli. Odrywa się te zameczki od zębów za pomocą takich specjalnych szczypiec. Zęby już po zdjęciu takiego aparatu mogą się wydawać trochę rozklekotane, ale to tylko takie pierwsze wrażenie. Nosiłam druty przed dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emiluutka
Własnie jestem po ściągnięciu aparatu. ;) Czuje taką "pustkę" w buzi. Ale było znakomicie. Może jak mi czyściła to trochę odczuwałam. Ale było ok. :) ząbki są prześliczne. Jutro odbieram aparat retencyjny :). Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×