Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czym

czym się zajmuje audytor?

Polecane posty

Gość czym

j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwwwwwwwwwww
Definicja Audytor to w znaczeniu pierwotnym ten, kto ocenia, przeprowadza kontrolę i dokonuje przeglądu. Zwykle nazwą tą określa się wyspecjalizowanego księgowego, rewidenta, który, będąc zatrudnionym w firmie lub działając jako fachowiec zewnętrzny, kontroluje finanse firmy i doradza jej w kwestiach rachunkowo-księgowych. Wyróżnia się tym, że ma nieco szersze spojrzenie na perspektywy finansowe firmy niż księgowy. Analizuje i rozlicza koszty, ale nie na bieżąco, lecz z perspektywy czasu. Swoje opinie udostępnia firmie lub instytucji, na której zlecenie tę firmę kontroluje. Jest więc często niezależnym biegłym, ekspertem, któremu powierza się kontrolę i sporządzanie raportów. Ale audytor to także kontroler, odpowiedzialny za sporządzanie raportów w każdej innej branży, np. energetycznej, informatycznej czy transportowej. Ze względu na wąskie specjalizacje, w których poruszają się audytorzy branżowi, powinni być fachowcami w swoich dziedzinach i jednocześnie znać dogłębnie zasady księgowości. TAK CIĘŻKO GOOGLE URUCHOMIĆ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czym
tak, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stukałem całą noc
audytor zajmuje się sprawdzeniem zgodności. Może być audyt finansowy sprawdzający jak i na co były wydane pieniądze i czy się wszystko zgadza. Może być audyt bezpieczeństwa informacji według normy ISO 27001 sprawdzający zabezpieczenie danych osobowych, dokumentacji i stu kilku punktów zawartych w normie. Może być audyt według normy ISO 9001 - czy firma utrzymuje jakość usług i umów z klientami. Może być audyt norm ochrony środowiska 14 tys. coś tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiony w nocy
Ten audytor to zawód? Czy co to jest? Trzeba mieć studia konkretne pod to czy robi się jedną z wielu podyplomówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salladynd
To bardzo pożyteczna funkcja w każdej firmie, jest ważna gdy mamy kryzys i chcemy zdiagnozować przyczynę, można w tym kierunku pracownika przeszkolić np. poprzez szkolenie z ISO http://www.incert.pl/szkolenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
audytor też sprawdza sklepy i stacje benzynowe czy wszystko jest na swoim miejscu, czy znamy uwagę o ostrożności na dany miesiąc, czy świeże jedzenie mamy w miseczkach, czy kanapki zrobione świeże, czystość, sprawdzanie hacapu itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to trochę tak jak cieć w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o audycie wiem tyle, że firma TQMC http://www.tqmc.pl/ się tym zajmuje, bo w mojej firmie gdzie pracuje wdrażali ISO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może ktoś jeszcze korzystał z tej firmy TQMC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam sprawdzoną firmę Rödl & Partner z której korzystam w zakresie doradztwa podatkowego. Jestem bardzo z nich zadowolony jakby ktoś szukał to polecam serdecznie http://www.roedl.com/pl/pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

 W zeszłym roku w ramach awansu zostałam audytorem wewnętrznym. Nawał nowych obowiązków sprawił, że nie było kiedy wysłać mnie na szkolenie z zakresu audytowania ale szef wykupił mi pakiet e-learningów w warszawskiej firmie Meritum.   Nie spodziewałam się, że będzie to aż tak wygodne rozwiązanie. Dostęp do szkoleń miałam przez 30 dni od rozpoczęcia i mogłam wracać do wszystkiego po kilkakroć!  Jedynym minusem jest to, że materiału nie można skopiować więc musiałam robić zdjęcia slajdów żeby nie musieć przepisywać ważnych zagadnień. Forma łatwa, miła i przyjemna. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Od dłuższego czasu chciałam dostać awans, a przy tym podwyżkę, w pracy. Wiedziałam, że nie przyjdzie to samo od siebie, i że nie mogę siedzieć w miejscu. Nie ukrywałam też moich chęci przed szefostwem. Na początku obawiałam się, że wyjdę na zarozumiałą, ale sytuacja okazała się odwrotna. Przełożony zapewnił mi szkolenie e-learningowe na auditora wewnętrznego ISO 9001:2015. Było przygotowane w bardzo czytelny, a przy tym rzetelny, sposób – dzięki niemu udało mi się zyskać swoje, wszystkim polecam szkolenia od firmy Meritum 😊 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na poznanie zakresu kompetencji oraz zdobycie uprawnień jest wzięcie udziału w kursie na Certyfikowanego Audytora Bezpieczeństwa, które prowadzi Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony w Warszawie. Ten konkretny kurs to jeden weekendowy zjazd prowadzony przez praktyków w swoim fachu. To porcja solidnej wiedzy potwierdzona naukowym certyfikatem uczelni. Kurs warto uzupełnić 140 godzinami szkolenia z zakresu Cyberbezpieczeństwa i zarządzania bezpieczeństwem informacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×