Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

axxk

czym wyczyścić przypalone żelazko??

Polecane posty

Gość jako
a czy ono sie nie porysuje od tej siatki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprzątnisia
Ja wyczyściłam żelazko Filips`a szmatką nasączoną octem. Zeszło. Czyszczenie trwało kilka sekund. Wykonałam je przy lekko ciepłym żelazku. Ps. Niestety zanim zauważyłam "przypalenie" zdążyłam zrobić dziurkę w firanie :( Trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrospaczony
a czy możecie nauczyć tych wszystkich sztuczek moją żonę ?? Pytam, bo jedno żelazko nie dość że przypaliła to już je potłukła, kupiłem więc drugie, ale co z tego pokrętło już urwane !! żelazko przypalone w trzech miejscach, biała koszula którą sam sobie kupiłem bo mi się podobała przypalona na kołnierzyku i jak by tego było mało w nowiuśkich spodniach za którymi przeszedłem całe miasto okazuje się, że już jest dziura ! kur.. mać ! i to jeszcze tak nieudolnie zaszyła, że gdybym to zobaczył przed balem to na pewno bym nie poszedł. CO ROBIĆ ?????????????????? Aż się boje gdyby chciała coś poprawić ja byłbym w to już ubrany !!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sól pomogła :) nic sie nie porysowalo,zelazko dziala i czysciutkie jest,ocet,cif i inne preparaty nic nie daly.moze to zalezy od zelazka,albo od rodzaju przypalonego materialu,bo widze ze tu kazdemu co innego dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Wyrzucic stare żelazko i kupić porządne nowe. Kiedyś też miałam podobne problemy, co rusz to żelazko coś "łapało".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja użyłam soli!!!.....
I zadziałało.Huuuurrra!!!!:)Rozgrzałam żelazko na maksa,nasypałam dużo soli na karton papieru bo nie miałam pod ręką gazety pod karton podłożyłam ręcznik,żeby nie przypalić dywanu bo już kiedyś tak zrobiłam:( i kilka chwil prasowałam sól i karton.Myślałam,że nic nie zadziałało bo sól przykleiła się do zabrudzonych miejsc i nic.Potem wzięłam i zeskrobałam łyżką tą przywarłą sól i zdziwiłam się bo razem z solą zeszedł cały brud tzn.przypalenie.Nawet nie musiałam mocno skrobać prawie wszystko samo zeszło.I żelazko jest czyste i gładkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sól przede wszystkim może porysować powierzchnię żelazka i wtedy w zasadzie po żelazko. Co do tego, że przestało grzać, to nie chce źle wróżyć, ale chyba trzeba będzie w nowe zainwestować, bo naprawiać się raczej nie opłaci. A tak na przyszłość, to są specjalne płyny do czyszczenia żelazek i coś takiego najlepiej używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cif
ja wyczyściłam żelasko cifem i gombką do zmywana naczyn tą szorstką stroną i jest bardzo ładnie chociarz chwile trzeba było potrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiurunia
sposób z sola rewelacja:) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenkal
Kobitki dzięki waszym wspaniałym pomysłom moja współlokatorka nie zlinczowała mnie za przypalone żelazko, dzięki, że się udzielacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bil
sól ocet i żelazko nie dzieła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kat_91
Sól jest wybawieniem! Polecam wszystkim i dzięki za radę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gen
cif--działa super w sekundę--polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula77
super patent. sól na szmatkę - koniecznie gruba warstwa i prasuje średnio rozgrzanym żelazkiem - kilka sekund i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepowodzenie
probowalam sola - 3 na 4 przypalone slady powoli zeszly, z tym ostatnim postanowilam walczyc octem - szorowalam kolo 30 min i prawie juz wszystko zeszlo, ale okazalo sie, ze zelazko juz dzialac nie chce; tak wiec nie wiem co moge myslec o tych sposobach, wydawaly sie latwe i predkie, ale w moim wypadku bylo zupelnie inaczej, wiec na pewno bede sie bala ponownie ich uzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety ale tez wczoraj uzylam soli na przypalone zelazko i nie dziala. bylo odobre i zadko uzywane stad sie zdziwilam. ale widze ze nie tylko ja mialam takiego pecha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinka87
sól działa, ale trzeba przestrzegać zasady że wysypujemy ją na karton/tekturę. Na samej desce do prasowania czy jakimkolwiek materiale- sposób ten nie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namaste
Na przypalone żelazko najlepszy jest ocet - nie żadne specyfiki sklepowe tylko zwykły ocet ewentualnie jak plama nie schodzi to można go zmieszać z sodą oczyszczoną http://www.tipy.pl/artykul_3729,jak-czyscic-przypalone-zelazko.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frycula
zgadzam sie z wypowiedzia, ze metody i ich skutki czyszczenia zaleza od typu zelazka. w moim przypadku ocet, ciff, plyn do naczyn nie pomogly a po soli tez nie bylo widac zmian, na dodatek zelazko sie nie wlacza. wyglada na to, za czasami warto zaryzykowac bo w niektorych przypadkach cos dziala. wybor zalezy od ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaewa
Nic nie pomogło. ani proszek, ani sól, ani ocet. Pomogła pasta do zębów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaff-ka
ja używam środków do czyszczenia z chemii profesjonalnej - są dużo lepsze a cenowo nie bardzo się różnią - zamawiam je przez internet w hurtowni chemicznej to-ma http://www.to-ma.com.pl/chemia(...)nalna,k122.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dunbar
przeczytalem porady, wysypalem sol na papierowy recznik, zelazko marki philips typ elance bylo przypalonepo , nagrzalem zelazko,poprasowalem sol i ... jest czyste. a sol brudna,przejela brud. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mufcia
"Wyczyściłam" solą tak jak radziliście i... ? masakra nie dość, że nie zeszło to jeszcze żelazko mi sie zepsuło i nie działa... Dziś wigilia i co ja zrobię? Cóż zła jestem sama na siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsdcfvghnjm
ja tam tylko sztyftów specjalnych używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tarapatach
sól! genialne!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×