Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dawca komórek macierzystych

Polecane posty

Gość gość

witam czy ktoś z was zarejestrował się jako potencjalny dawca komorek macierzystych? widzialam reklame w tv i zastanawiam sie nad tym prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rukola niezalogowana
Ja sie zarejestrowalam. Jesli jestes zdrowa, spelniasz warunki - nad czym tu sie zastanawiac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy możesz mi przybliżyć mniej więcej jak to wyglada i czy sie placi? czytalam na internecie duzo o dawcach. chcialabym komós pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wchodzisz sobie np. na tę stronę: http://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca i się rejestrujesz. Wszystko odbywa się bezpłatnie. Na wskazany przez Ciebie adres wysyłają Ci zestaw, który musisz do nich odesłać. Znajdują się w nim ulotki, broszury, papiery do wypełnienia (Twoje dane personalne, kontaktowe, musisz wpisać tam wzrost i wagę oraz ew. przewlekłe choroby, na które cierpisz). Do zestawu dołączone są dwie pałeczki, którymi pobierasz sobie wymaz z buzi (jeździsz nimi po dziąsłach, aby namoczyć je swoją śliną). Odsyłasz to wszystko do DKMsu i już :) Ja po 2 miesiącach dostałam informację (na e-mail, jesli nie podasz go w karcie rejestracyjnej, będziesz dostawała wiadomości pocztą) , że jestem już w bazie i jeśli okaże się, że mogę komuś pomóc, będą kontaktować się ze mną osobiście. Nic nie boli, nic nie kosztuje, może komuś uratować życie. Nie ma nad czym się zastanawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki wielkie już się zarejestrowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też jestem zarejestrowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam. ja tez mysle nad tym żeby się zarejestrować, ale czytałam ze komórki macierzyste sa pobierane na ogol z krwi, a ja niestety nie mogę krwi oddawać ponieważ ma za cienkie zyly. czy jako potencjalny dawca mogłabym oddac tylko szpik? proszę o odpowiedz bo szczerze mowiac jestem zielona w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roukola
Pobieranie z krwi obwodowej to 80% przypadków, jeśli nie będziesz miała możliwości oddania kom. mac. w taki sposób, zostaną one pobrane z talerza kości biodrowej. Najważniejsze, że znajdzie się bliźniak genetyczny - sposób, w jaki zostanie pobrany szpik zostaw już lekarzom, to ich robota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jezeli moj szpik pasowalby do osoby chorej, wtedy lekarze kontaktuja sie ze mna tak? I gdzie ja mam sie wtedy zglosic? Do najblizszego szpitala, czy gdzies do wiekszego miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×