Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cbadef

Dieta lecznicza warzywno-owocowa

Polecane posty

Gość cbadef

Posłuchajcie wykładu dr n. med. Ewy Dąbrowskiej na temat leczenia dietą około 50 chorób (często nieuleczalnych) www.dieta-dabrowska.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alergiczka76
Potwierdzam skuteczność diety oczyszczającej w-o dr E.Dąbrowskiej, otóż 3 lata temu w ciągu tylko 2-ch tygodni wyleczyłam się z alergii i astmy i do tej pory nie używam żadnych leków. Zdrowia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
Organizm wszystko potrafi - JAN NIEBUDEK Dr med. Ewa Dąbrowska w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym w Radawie przedstawiła zarejestrowane na slajdach (dokumentuje również na taśmie wideo) dowody nieprawdopodobnych uzdrowień po zastosowaniu kuracji warzywno-owocowej. Zdjęcie chorej, której miała być amputowana jedyna noga. Dr Dąbrowska, wówczas jako konsultant na oddziale chirurgii, znajdowała się w trudnym położeniu, bowiem lekarze nie znają metody leczenia dietą, albo często z niej kpią. Zaproponowała jednak kobiecie, że weźmie ją na internę i zastosuję dietę. - Będzie pani jadła surówki, marchewkę - powiedziała do chorej. A ta spojrzała na lekarkę takim wzrokiem, jakby się zastanawiała, czy pani doktor ma dobrze w głowie. Jutro mają jej obciąć jedyną nogę, a ta proponuje jej marchewkę. Odpowiedz też była zaskakująca: ja nie lubię marchewki, nie lubię jarzyn. Kierując się nakazem sumienia dr Ewa wydała służbowe polecenie przeniesienia pacjentki na inny oddział i zastosowania diety. Pomyślała, że jak chora nie będzie jeść, to jeszcze lepiej, grunt, żeby piła. I "marchewka" pomogła, kobieta ma nogę, może chodzić. Do Gołubia, gdzie dr Dąbrowska prowadzi ośrodek leczniczy, przyjechała zakonnica, bardzo chora, otyła, miała zwyrodniałe biodro, skręcone do środka. Wcześniej chirurg powiedział tylko tyle, że może przepiłować kość, tak że siedzieć nie będzie mogła, ale klęczeć może. "Jest zakonnicą, będzie tylko klęczeć", dodał sarkastycznie. Nie zgodziła się, chciała uratować nogę. - Miała chorób "od metra" - opowiada dr Dąbrowska - owrzodzenie jelit, krew w stolcu, guz od 25 lat, migrena od 25 lat, gościec - jako malarka pędzla nie mogła utrzymać. Po siedmiu tygodniach kuracji wyzdrowiała zupełnie, biega po schodach, nie ma śladu guza, gośćca. Wyzdrowienie paralityków Mężczyzna od 10 miesięcy sparaliżowany (leczony na cukrzycę), przywieziono go nieprzytomnego, głębokie odleżyny, spuchnięty, nawet nie mógł łykać, przez sondę dostawał dietę w postaci soku z marchwi. Na drugi dzień odzyskał przytomność, rozpoczął kurację dietą. Kiedy pani Ewa przyszła na obchód w dziewiątym dniu jego pobytu, ten człowiek poruszył ręką i nogą sparaliżowaną. Wtedy kupiła kamerę i postanowiła sfilmować. W Radawie oglądaliśmy zdjęcia, na których widać efekt leczenia po 6 tygodniach. Nie tylko cofnięcie paraliżu, ale i odmłodzenie - żona przy nim wygląda prawie jak mamusia. - Dlatego namawiam, aby małżonkowie poddawali się tej kuracji jednocześnie - zażartowała dr Ewa. Po wyleczeniu tego paralityka powiedziano jej, że ma jakieś uzdrowicielskie prądy. Zaprzecza - nie ma żadnych bioprądów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
"W czasie kuracji leczniczej oczyszczającej zaleca się spożywać warzywa ubogie w substancje odżywcze, takie jak: - korzeniowe (marchew, burak, seler, rzodkiew, pietruszka, chrzan) - kapustne (kapusta biała, włoska, kalafior) - cebulowe (cebula, czosnek, por) - dyniowate (ogórki, zwłaszcza kiszone, kabaczek, dynia) - psiankowate (pomidory, papryka) - liściaste (sałata, seler naciowy, zioła przyprawowe) - owoce (jabłka, grapefruity, cytryny). Nie należy spożywać wtedy zbóż, orzechów, ziemniaków, strączkowych, chleba, mięsa, mleka, oleju ani słodkich owoców - są zbyt odżywcze i hamują spalanie wewnętrzne. Dodanie ich do diety przestawia odżywianie na tor spalania zewnętrznego, co może spowodować szereg niedoborów pokarmowych wynikających z niewystarczającego dowozu składników pokarmowych w proponowanej diecie warzywno-owocowej. Nie należy pić mocnej herbaty, kawy, alkoholu ani palić papierosów. Warzywa zaleca się spożywać w postaci soków, surówek, warzyw duszonych i zup gotowanych na wodzie bez tłuszczu. Ilość pokarmu jest dowolna. Kolejność jego spożywania - nie. Najpierw (20 minut przed posiłkiem) pijemy świeży sok (roślinne enzymy trawienne w nim zawarte ułatwiają trawienie), potem owoce, surówki i warzywa gotowane lub duszone. Po kilku dniach uczucie głodu znika, co sprzyja ograniczeniu ilości pokarmów. Szczególnie zaleca się spożywać pokarmy zawierające bakterie kwasu mlekowego np. kiszone ogórki, kapustę, sok z kiszonych buraków oraz czosnek i chrzan (zabójczy w stosunku do bakterii gnilnych), co sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej w jelicie grubym. Rośliny zielone (pietruszka, sałata, koper, pokrzywa, kapusta) są źródłem m.in. dobrze przyswajalnego wapnia, co zapobiega odwapnieniu organizmu, a także zawierają cenny magnez i żelazo. Zaleca się również picie wysoko-zmineralizowanej wody (np. Muszynianka). Wolno używać soli z mikroelementami." Chcąc samemu przeprowadzić dietę w domu, należy kupić w księgarni książkę dr Ewy Dąbrowskiej pt. "Ciało i ducha ratować żywieniem" - koszt około 12 - 13,00 zł. Książka zawiera jadłospis na 2 tygodnie oraz przepisy na potrawy i sałatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Też potwierdzam :-) Odżywianie ma bezpośredni wpływ na naszą kondycję i zdrowie. Wiedzieli o tym nasi przodkowie, my często zdajemy się o tym nie pamiętać. Czy można odżywiać się zdrowo i smacznie? Dlaczego są takie miejsca na Ziemi gdzie nie jedna osoba dożywa 120 lat w dobrym zdrowiu? Co jeść i jak jeść, żeby zachować na długie lata zdrowie, szczupłą sylwetkę, piękny, młody wygląd? Czy Ty również chcesz cieszyć się długim życiem w zdrowiu? Zaparz dobrą herbatę, usiądź wygodnie i zobacz film "Jedzenie ma znaczenie"! :-) UWAGA!!! Obejrzenie tego filmu może wywołać trwałe, pozytywne i nieodwracalne zmiany w Twojej świadomości i sposobie odżywiania. Czy liczysz się z tymi konsekwencjami? Na pewno? ;-) http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykuly/jedzenie_ma_znaczenie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaardzo ciekawe
nie zaszkodzi spróbować w przypadku choroby - zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
MAX - ta dieta to może i jest podróbą metody Gersona jak to nazwałeś, ale jest przystosowana do polskich warunków, jest prosta do stosowania w domu oraz jest tania, natomiast metoda Gersona jest popularna o ile się orientuje w Kalifornii, Meksyku i na Węgrzech oraz wymaga zakupu drogiej wyciskarki do soku i robienia uciążliwych lewatyw z kawy. "Cudze chwalicie swego nie znacie" - aczkolwiek dzięki za odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy gotowane pożywienie jest dla nas dobre? W naturalnym środowisku wszystkie zwierzęta jedzą żywy pokarm, taki jakiego dostarcza im natura. Tylko ludzie gotują pożywienie i tylko ludzie cierpią na szeroko rozpowszechnione choroby i dolegliwości. Te osoby, które odżywiają się głównie żywym pożywieniem, są bardziej czujne, myślą jaśniej i bardziej logicznie i stają się bardziej aktywne. A co najbardziej istotne, osoby odżywiające się żywym pożywieniem stają się rzeczywiście wolne od chorób! więcej informacji: http://www.surawka.republika.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
Dieta warzywno-owocowa - to profilaktyka w leczeniu raka - jest skuteczna i tania, lepiej zapobiegać niż leczyć się, a często jest zbyt późno :-) Z ukrytą kamerą w Centrum Onkologii w Warszawie http://www.tvn24.pl/0,1666101,0,1,to-jest-kwestia-zlej-organizacji-pracy,wiadomosc.html Cytuję fragment reportażu "Polska na dnie 23 lipca zapytaliśmy w Ministerstwie Zdrowia o wyniki inspekcji w Centrum Onkologii, która została przeprowadzona po pierwszej publikacji. Pytaliśmy też m.in. o plany poprawy sytuacji w COI i kwestię przestrzegania unijnych norm w hospitalizacji. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Wykrywalność nowotworów w Polsce wciąż wynosi 40 proc. W 2009 roku fachowy periodyk „European Journal of Cancer sporządził ranking skuteczności walki z rakiem. Wśród badanych 23 państw europejskich Polska zajęła ostatnie miejsce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam w GOŁUBIU
kilka lat temu, to był wspaniały pobyt, ale tylko w sensie wakacyjno-ciekawostkowym, zadnej choroby mi nie wyleczył, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
byłam w GOŁUBIU a byłaś na coś chora, że tak twierdzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam w Gołubiu
cbadaf miałam poważne problemy z zołądkiem, co troche zatrucia pokamowe, wymioty itp.niestety dieta ta okazała się być nie dla mnie, bo moje dolegliwości od tej surowizny tylko się wtedy zaostrzyły.w końcu doszło do tego, że musiałam przejśc na gotowane, musieli specjalnie dla mnie gotować warzywa...więc niewypał. cały turnus przetrwałam, nie złamałam się, ale u mnie nie wydarzyło się nic niezwykłego.a słyszy się o tej diecie niezwykłe historie, np,ze kiedy po kilku dniach występuje kryzys ozdrowieńczy pojawiają się na chwilę choroby dawno zażegnane, lub zaleczone, które czają sie gdzieś w naszym organizmie.Ja wiele lat jako b młoda osoba chorowałam na łuszczycę, ale żadnego kryzysu ozdrowienczego nie miałam.Z pewnością warto czasem popościć dla zdrowia, warto również tam pojechać, bo atmosfera jest cudowna, ja się jednak tam nie wyleczyłam z niczego:)pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
byłam w Gołubiu - nie poddawaj się, może tylko wtedy twój organizm tak zareagował, a teraz być może lepiej byś to zniosła - spróbuj. Surowa Dieta leczy i podbija świat. Co raz większa grupa ludzi dochodzi do wniosku, że świeża, surowa, ekologiczna żywność, to coś, czego brakuje nam każdego dnia. W świecie przetwarzanej, modyfikowanej, ulepszanej chemikaliami żywności, nasze organizmy nie wytrzymują. Człowiek nareszcie się budzi i wraca do NATURY. http://www.youtube.com/watch?v=tuhGOh_pbMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taką podróbę sam bym mógł stworzyć:P. "Wśród badanych 23 państw europejskich Polska zajęła ostatnie miejsce"." Bzdura:P.U nich mają lepszą propagandę:P.Tu więcej o propagandzie w USA: http://www.faceci.com.pl/r_rak_metody_konwencjonalne.html :P.Przypuszczalnie w innych krajach uE jest podobnie jak w USA-skuteczniej tuszują błędy:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
MAX - Taką podróbę sam bym mógł stworzyć a kto ci broni powodzenia - do roboty ale nie neguj tego co już jest i to jest dobre i działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wneeeeerwionaa
jak ja nie lubię tych szarlatanów!!! Jak nie pseudodoktor Kwaśniewski od tłuszczów to jakaś inna naciągaczka każąca żreć tylko warzywa. Prawda jest taka, że człowiek jest wszystkożerny i potrzebuje różnych składników pokarmowych z różnych źródeł, inaczej będą niedobory które odezwą się wcześniej Iłamiące się włosy, sucha skóra, zaburzenia hormonalne...) czy później (osteoporoza bo warzywka czy tłuszcze nie zawierają wapnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wneeeeerwionaa
"Nie należy spożywać wtedy zbóż, orzechów, ziemniaków, strączkowych, chleba, mięsa, mleka, oleju ani słodkich owoców - są zbyt odżywcze i hamują spalanie wewnętrzne. Dodanie ich do diety przestawia odżywianie na tor spalania zewnętrznego, co może spowodować szereg niedoborów pokarmowych wynikających z niewystarczającego dowozu składników pokarmowych w proponowanej diecie warzywno-owocowej." Bosz... co za bzdury!!! Jak wewnątrz organizmu ma się znajdować więcej składników odżywczych niż w pożywieniu, skoro większość witamin i minerałów nie może być magazynowana "na zapas". No wytłumaczcie mi to :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" 21:45 [zgłoś do usunięcia] wneeeeerwionaa jak ja nie lubię tych szarlatanów!!! Jak nie pseudodoktor Kwaśniewski od tłuszczów to jakaś inna naciągaczka każąca żreć tylko warzywa. Prawda jest taka, że człowiek jest wszystkożerny i potrzebuje różnych składników pokarmowych z różnych źródeł, inaczej będą niedobory które odezwą się wcześniej Iłamiące się włosy, sucha skóra, zaburzenia hormonalne...) czy później (osteoporoza bo warzywka czy tłuszcze nie zawierają wapnia)." Tylko ciekawe dlaczego ona miałaby zarobić na warzywach jak jest pełno konkurencji:P?Co innego piguły firmy bayer:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
wneeeeerwionaa - zdrowia życzę i aby ta dieta nie była ci potrzebna, bo dla ciężko chorych to ostatnia deska ratunku (czy słuchałaś wykładu dr Ewy ?) MAX - zaprzeczasz sam sobie, ale w sumie jesteś sympatyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
dieta wegetariańska i witariańska prowadzą do zdrowia - minimalne dzienne spożycie produktów surowych to 51% aby w organizmie była równowaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" [zgłoś do usunięcia] cbadef wneeeeerwionaa - zdrowia życzę i aby ta dieta nie była ci potrzebna, bo dla ciężko chorych to ostatnia deska ratunku (czy słuchałaś wykładu dr Ewy ?) MAX - zaprzeczasz sam sobie, ale w sumie jesteś sympatyczny" Bzdury piszesz o tym zaprzecZaniu:P.Niby jak to robię:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
Max - cytuję: "Raczej trudno nie negować tego że pomysł był oryginalny inaczej. A podróbkę bym mógł stworzyć tylko czy bym mógł wykonać to w praktyce ? Tylko ciekawe dlaczego ona miałaby zarobić na warzywach jak jest pełno konkurencji ? Co innego piguły firmy bayer." Raz krytykujesz dietę dr Dąbrowskiej (że to podróbka), a innym razem ją bronisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
Komuś nie spodobał się WYKŁAD dr Ewy Dąbrowskiej i został tydzień temu usunięty z podanej wyżej strony ..............:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
AXAX - dzięki za link, jednak wykład mp3 był lepszy, zrozumiały i bardziej trafiał do chorych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×