Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rossman

dlaczego białe pieczywo jest gorsze niz ciemne?

Polecane posty

Gość rossman

przeciez to ciemne ma więcej kalorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam lepszy sposób
ale ma też dużo więcej wartości odżywczych, to tak samo jak z masłem i margaryną- margaryna ma kilka kalorii mniej i nie ma tyle cholesterolu ale masło ma masę witamin :P pozatym w białym pieczywie są te okropne spulchniache wytwarzane z kopyt bydła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płl12
Biale ma Wysoki index glikemiczyny i sie od tego tyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ...
Ciemne pieczywo ma mniej kcal ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgodzę się z tym
ciemne pieczywo wcale nie ma mniej kcal,w dodatku do jego wyrobu w celu uzyskania ciemnego koloru dodaje się karmel:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rossman
co lepiej jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam lepszy sposób
polecam wogóle nie jeść pieczywa :D :P a tak serio jedz te, które Ci bardziej smakuje :) takie moje zdanie- od samecho pieczywa nic się nikomu chyba jeszcze nie stało :P ja mam tylko czasem zgagę po białym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rossman
cooooo...od pieczywa nic sie nie dzieje? a dupa od czego rosnie/ kromka chleba to 100kcal.Zjesz 4 kanapki z czymkolwiek i juz 500kcal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocieszajcie sie ta kalorycznoscia czy co?jesli razowe to z pelnoziarnistej maki a nie te barwione-to mozna sprawdzic bo prawdziwie razowy chleb jest wilgotny i ma kwasnawy smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam lepszy sposób
o boże ale chyba można też ruszyć dupe i spalić te kalorie. prawie wszyscy ludzie jedzą pieczywo i jakoć nie wszyscy są grubi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewka ma dużo
ponieważ takie nam się czasy teraz trafiły, że lobby od pieczywa ciemnego jest większe niż to od białego. Za kilka lat sytuacja się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziutka 28
jasne lobby:P:P o ciemnym pieczywie zawsze sie mowilo w superlatywach-biale jest z oczyszczonej maki inie ma wartosci odzywczej zrob eksperyment i jedz miesiac tylko biale pieczywo to zobaczysz jak ci dupa urosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewka ma dużo
cały czas jem tylko białe :o Ciemne jest niedobre, ble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziutka 28
to jedz -glupia jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam lepszy sposób
ej bez przesady!!! nie można kogoś nazywać głupim tylko dlatego że je białe pieczywo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgodzę się z tym
tu panuje zasada:masz inne zdanie -jestes głupia,niestety takie agresywne kobity tu siedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka prawda.....
Te moje najzgrabniejsze i najszczuplejsze znajome wcinają po kilkanaście kromek białego chleba dziennie, do tego 3 kajzerki i nie tyją, a puszyste jedzą 2 kromki chleba Wasa na dobę i nie chudną. To zależy od przemiany materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _strzela_baba_z_luku
a ja jem codziennie na sniadanie pelnoziarniste- dwie kromki, albo bulke pelnoziarnista ;) i chudne :) dlaczego pelnoziarniste, ciemne (bez karmelu :P )? bo: 1) lepiej smakuje 2) mnie zapycha 3) wydaje mi sie zdrowsze- ale ekspertem nie jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale to wcale nie jest prawda, jasne pieczywo może też być zdrowe, oczywiście w zależoności czy nie dają tam e-ulepszaczy i stosują dobrą mąkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej, no zgadzam się w 100%. Trzeba trafić na dobrą piekarnię w której pieczywo jest wypiekane najlepiej na miejscu, można porozmawiać o składzie pieczywa i zapytać jakiej mąki używają. Jak chleb jest na naturalnych składnikach, to czy biały, czy ciemny nie ma jakiejś kolosalnej różnicy. Ja preferuję np. pieczywo z soją (http://www.piekarniaratynski.pl/oferta/chleby_mieszane/?product_id=52#content2_big), ale to tylko dlatego, ze jest smaczniejsze dla mnie, za to mój mąż zajada się chlebem białym i nie tyje i nie nażeka, a kupujemy je tu:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda jest taka ze bialego pieczywa musisz zjesc wiecej zeby sie najejsc niz ciemnego.. dlatego kcl sa duze przy jedzieniu bialego chleba. i tyle na temat.. no chyba ze ktos zjada malo i sie tym najada albo glodzi.. ale nawet jesli naje sie 1 kromką chleba to i tak na krócej starcza organizmowi. zauwazylam to n aswoim przykladzie. jedzac 1 bulke 'biala' jestem szybciej glodna niz zjadajac 1 bulke ciemna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja obojetnie czy zjem bialy czy ciemny chleb i tak zjem z pol bochenka przez dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jeszcze gdzie kupujesz. Ja mam swoją piekarnię sprawdzoną http://www.piekarniaratynski.pl/intro/ i jestem przekonana, że zarówno białe, jak i ciemne pieczywo są tam wartościowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie chudzinki jakie znam..w tym moja siostra i syn, jedzą tylko biały chleb i sa chudzi jak szczypiorki..Ja jem brązowy i walczę z kilogramami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przede wszystkim oni dają radę:0 gowork.pl/opinie_czytaj,4687

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×