Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość artretyzm**

Dna Moczanowa - ARTRETYZM - jak sobie z tym radzić?

Polecane posty

Gość artretyzm**

Mam okropne bole nog, nie wiem jak sobie z tym radzić. Sa dni w których moge normalnie funkcjonować , a sa dni w ktorych najmniejszy kroczek sprawia mi ogromny bol. Ma moze ktoś tą chorobe i podobny problem jak ja? Bardzo prosze osoby ktore wiedza coś na ten temat. Jakim sposobem moge załagodzić bol, okłady masaze? co kolwiek. dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artretyzm**
nikt z was nie cierpi na ta chorobe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmm
Jezeli to dna moczanowa to zbadaj kwas moczanowy,jego wartosc powinna byc przy tej chorobie podwyzszona. Twoje objawy nie wskazuja na dne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artretyzm**
robiłam juz badania i JESTEM PEWNA ZE TO DNA MOCZANOWA i objawy sie jak najbardziej zgadzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam tak samo
najgorszy jest bol duzego palca u lewej nogi naprawde nie do zniesienia wykanczam sie juz pomozcie co robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Leczysz to lekami? Stosujesz diete? Napisz, moj maz choruje na to juz 10 lat, moze Ci jakos pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam tak samo
ewa nic nie lecze dopiero niedawno sie dowiedzialm ze to dna... nie wiem co robic nie bylam u lekarza jestem za granica czy to ciezkie do zaleczenia (nie mam zludzen ze wyleczyc sie tego nie da)pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
A wiec tak, wejdz w google i poczytaj o dnie moczanowej W leczeniu tego schorzenia bardzo wazna jest dieta, nie wolno podrobow, piwa, wina, i wielu innych rzeczy. Poczytaj koniecznie. Poza tym musisz pic duzo wody niegazowanej aby wyplukiwac i tym samym obnizac kwas moczanowy. http://www.zdrowemiasto.pl/_zm/index.php?art=43&PHPSESSID=0f3cdfd03a956f0d348705cecf099b96 Na usmierzenie bolu ,proszki typu Naproxen i typowe leki na dne-Colchicum Dispert i Milurit. http://www.solvaypharma.pl/index.php/ida/47 http://blubit.com.pl/science/10/tresc.htm Podalam Ci te lepsze strony, przy bolach nie powinnas chodzic, trzeba oszczedzic noge maksymalnie. MOzna robic oklady z lodu. Mysle,ze Ci troszke pomoglam. Pytaj w razie watpliwosci. Bez lekow bedziesz sie meczyla, popros kogos znajomego w Polsce ,to moze przesla Ci leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Od doboru tabletek jest lekarz
a najlepiej zgłoś się do lekarza. Jeżeli badania wykażą że dna to napewno zalecie odpowiednią kurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Oczywiscie,ze sama sie nie lecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam tak samo
wiem ze sama nie leczyc ale to dla mnie cos dziwnego zeby mnie palec bolal u nogi ze nawet otarcie koldry mnie budzi to koszmar wina piwa nie pije jem raczej zdrowo choc moze za duzoslodyczy od poniedzialku nie bede juz jesc nie wiemm co robic bo musze duzo chodzic taka moja pracas 10 godzin na nogach koszmar zalamalas mnie tym z e chodzic nie moge jakis kontakt z toba przez maila moge moj to gosiek@fastwebnet.it i tak ci bardzo dziekuje pozdrowka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Revivale
czywiście, są na to sposoby. Trzeba po pierwsze dobrze zweryfikować, czy to na pewno podagra. Jeżeli nie masz co do tego żasnych wątpilości, no to zacznij leczenie. Tutaj masz bardzo dobre rady co robić, stosuję sam się do tego i są efekty, bardzo duże : http://dnamoczanowa.net.pl/metody-leczenia-dny-moczanowej/ pozdrawiam1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilanake
Artretyzm to podstępna choroba. Niestety, jej leczenie sprowadza się do zmiany diety. Z menu należy wyeliminować alkohol i czerwone mięso. Mam nadzieję, że pewnego dnia zostanie opracowany lek na dnę moczanową. Ostatnio znalazłam ciekawy artykuł http://artretyzm.pl/czy-artretyzm-mozna-zahamowac/”> nt. artretyzmu Niestety, nie istnieje cudowny lek, który mógłby powstrzymać przebieg choroby. Jesteśmy zdani na działania doraźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goździkowa_podlaska
Z własnego doświadczenia polecam ci kupić Lehning Urarthone. Z dna moczanową nie ma żartów, ale nie jest to też nieuleczalna choroba i są leki (takie jak wspomniany wyżej), które skutecznie przyśpieszają całą kurację. Urarthone jest zresztą o tyle dobry, że to naturalny lek a nie żaden suplement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SplatGirl
Też skłaniałabym się ku temu abyś spróbowała Urarthone - mi naprawdę pomógł przezwyciężyć dolegliwości związane z dną moczanową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za występowanie dny moczanowej odpowiadają odkładające się w tkankach organizmu puryny. Są to związki powstające z rozpadu kwasu moczowego, który przyswajamy wraz z pożywieniem. Zaawansowana postać choroby prowadzi do upośledzenia układu ruchu. Może wpłynąć także na uszkodzenie nerek i być katalizatorem powstawania kamicy moczowe. Więcej o tej chorobie jest opisane w artykule pod tym linkiem http://www.ekliniki.pl/artykul/metody-leczenia-dny-moczanowej/1603/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośću
Tarty korzeń selera. Na surowo z odrobiną naturalnego jogurtu, do smaku, chyba że może białka dowoli to i jogurtu też. Korzeń też do zup i warzywnych sosów. Prócz tego unikać albo choć ograniczyć tego co powoduje powstawanie szczawianów (np.herbat liściastych) oraz puryn. Spożywać wszystko to co jest antyzapalne, i pomocniczo antybakteryjne i tonizujące.Alkalizacja chyba też powinna być dobra i odkwaszanie. Dbać (np.jedzeniem) o stawy. Wszystko wprowadzać w miarę powoli. Poczytać pomocniczo blog PepsiEliot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojej mamie na artretyzm to bardzo dużo pomógł biorezonans. Ona się zgłaszała do Vitanea na Podłęskiej do pana Sydorchuka. Dobry fachowiec, patrzy na człowieka całościowo, ma duże doświadczenie. Gabinet ma swoją stronkę - www.vitanea.eu Teraz mama stosuje specjalny system do domowego biorezonansu – Smart. Warto poczytać, na stronie jest dokładny opis. Urządzenie jest małych rozmiarów, ale funkcji ma bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę Państwa, u części chorych zbyt wysokie stężenie kwasu moczowego prowadzi do powstania zmian zapalnych w nerkach oraz do białkomoczu, często też pojawiają się kamienie nerkowe. Sam stosuję i od siebie polecam: urarthone, sprawdzony lek, który przywraca normalizację w organizmie, obniża poziom kwasu moczowego oraz pobudza wydalniczą funkcję układu moczowego. Niedrogi, a skuteczność potwierdzona nie raz i przez wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam pić sok z marchewki, selera, ananasa i cytryny. Mi taki sok zawsze pomaga więc polecam innym. Więcej o sokach i ich działaniu można przeczytać na terapiasokami.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aduś
Witam mam dne i mialem z 4 napady 3 pierwsze trwaly po 3 dni i nawet nie wiedzialem ze to dna dopiero ostatnu trwal 3 tygodnie zrobilem wyniku i kwas moczowy wysoki a jak dlugo moge brac urarthone na ulotce pisze 3 tygodnie i potem co ? Jestem zdrowy czy moge brac go caly czas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla zainteresowanych tematyką dny moczanowej polecam badania które dowodzą, iż ołów rtęć oraz kadym są związane z nadmiernym odkładaniem się kwasu moczowego w stawach powinniśmy zatem chelatować metale ciężkie, polecam poczytać więcej w książce "zneutralizuj chemię z pożywienia i odzyskaj zdrowie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkaola

Ja miewałam częste ataki, ból nie do zniesienia , chwytałam sie wielu pomysłów, ostatnio pomogły pijawki. wspaniałe wyleczyły stan zapalny i bóle, do tego wprowadziłam zioła i czuję sie naprawde wspaniale po tej kuracji . Poczytajcie sobie o pijawkach naprawde polecam https://algos-med.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×