Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Do eks żon złodziei dłużników alimentacyjnych ważne!!!!

Polecane posty

Gość gość

Eks nie placil 1,5 roku. Zdrowy 38 letni mężczyzna w sile wieku. Zatrudnił się na 1/8 etatu i zarabia 150 zl netto, ktore odbieral w kasie. Na 2 synów ma zasądzone po 600zł. Nie przysluguje mi fundusz bo wyszlam ponownie za mąż i oczywiscie nie mieścimy się w 750 zl netto na osobę. W maju zlożyłam doniesienie na policji. Eks nie wykazuje żadnych dochodów oprocz tego żenującego 150 zł i nie ma nic na siebie- telefonu, mieszkania, nawet biedny nie ma konta oszczędnościowego. Mieszka w 1 z najdroższych w Polsce w utrzymaniu miast. Na policji musiałam opisac swoją sytuację materialną(czy to nie zabawne, ja ktora dzieci utrzymuję jako jedyny rodzic poczuwający się do tego musze się tlumaczyć, ale cóż, taka kolej rzeczy). Nalezy udowodnic ze w czasie niealimentacji dzieci nie mialy zaspokojonych podstawowych potrzeb- ja zarabiając okolo 1800zł miesięcznie oczywistym jest ze mialam z tym problem. Moj mąz nie ma obowiązku łozyc na moje dzieci, dokladal jedynie do gospodarstwa domowego (tak mowilam). Poza tym wspomnialam ze mąż sam ma zobowiązania i nawet jakby chcial nie byl w stanie mi pomoc. Dodatkowo nalezy zaznaczyc ze dzieci chorują(ja wyjęłam karty zdrowia, moj syn ma przewlekłą chorobę, na stale przyjmuje leki rano i wieczorem). Mozna wspomniec ze gdyby nie pomoc dziadkow czy innej osoby z rodziny to dzieci nie mialaby butow na zimę itp. Mnie pomagali rodzice kupując dzieciom np. kurtkę czy buty. Co do eks- koniecznie zaznaczcie ze jest to zdrowy czlowiek w sile wieku mogacy podjąc KAŻDĄ pracę. Że kwestia utrzymania się za 150zl jest niemozliwa i ze na to zwracacie uwagę. Zeznajcie tez ze eks chodzi dobrze ubrany, ze np.tak jak moj pali, ze ma drogi smartfon, jeżeli macie jakies zdjęcia z facebooka czy internetu koniecznie dołączcie. Nie bez znaczenia jest także niewywiązywanie się takiej szumowiny z porozumienia sadu dot. widywania się z dziecmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja ci poradze dla dobra twoich dzieci w przyszlosci... Twoj byly jest szuja a w przyszlosci jak sie rozchoruje moze byc wystarczajaco bezczelny, zeby Wrocic sie doroslych dzieci o alimenty. Wiec dla ich dobra zbieraj juz teraz wszystkie dowody na to, ze nie nie placil na ich utrzymanie, a najlepiej wystap o pozbawienie praw rodzicielskich. Jak to zaniedbasz to w przyszlosci teoje dzieci beda utrzymywac swojego ojca chociaz on na nich nic nie placil, to taki ceaniak zfolny do tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj eks nie przyjezdzal prawie wcale-zrobilam w sądzie sprawy o niewywiązywanie się z porozumienia. Dostal kary grzywny, ten odpis wyrokow skazujących tez pokazałam jako dowod na policji, ze nie wywiązuje się absolutnie z ZADNYCH obowiązkow ,ktore wypelniają normalni ojcowie. To potrzebne ,mimo, ze nie tyczy się scisle sprawy, jednak nalezy nakreslic obraz kim jest taka kreatura. Trzeba oczywiscie wczesniej wniesc o sciąganie zadluzenia u komornika i jak jest to bezskuteczne zacząć działac. Ten papier tez jest potrzebny. Żądajcie na policji i u komornika zeby okreslili gdzie zamieszkuje taki smiec, zeby wyslalai "zapytania" do Zusu, Urzedu skarbowego i KONIECZNIE- żądajcie od komornika zeby zrobił wyjawienie majątku i wpisal go do krajowego rejestru dłużników- to wsze prawo a obowiązek komornika, nie dajcie się zbyć. wyszukajcie w necie odpowiedni artykul ,ja nie pamiętam. To zawsze utrudno życie takiemu zlodziejowi, ktory śmieje się w twarz. Ja dostarczylam takze smsy na policje, gdzie ciągle obiecuje ze zpałaci, ze chce, ma cudowne chęci, itp. I tak przez 1,5 roku slyszę. To taka manipulacja, ktorą oczywiscie i prokurator i sąd doskonale zna, bo to schemat postepowania mendy dluznika alimentacyjnego,ale warto udowodnić, ze jeżeli podczas zeznań taki dluznik zeznaje , ze on chce,ze się b stara to nalezy pokazac ze on tak się stara od 1,5 roku bez efektu a DZIECI CHCĄ JESĆ! Uwaga!! Po 3 m-cach sledztwa,uchylania się od przesluchania eks mąż mial postawiony zarzut uporczywego uchylania sie od placenia alimentow. Mimo, ze zarabia teoretycznie 150 zł. Jakiś czas temu odbyla się sprawa wsądzie. Ta menda naobiecywala prokurator ze on zaplaci, zeby nie bylo sprawy, ze on obiecuje i ...nic.Na sprawie sędzia go po prostu zmiażdzył:) Były przerozne teksty,ale jeden z nich bardzo mądry- nic i nikt nie zwolni pana od placenia na w koncu pana dzieci alimentow. Jedynie choroba i do tego b powazna choroba, np.leżenie w lozku i bycie obłożnie chorym, nic innego. To, ze pan wykazuje zatrudnienie na 1/8 etatu to kpina i nawet moze pan zarabiac 15 zl netto, jednak to nikogo nie interesuje. Pan jako zdrowy mężczyzna ma dokladac do utrzymania dzieci, dzieci chcą jeśc proszę pana."Itd.Generalnie to byłam zażenowana ze muszę tam być. Nie bylam oskarżycielem, bylam swiadkiem razem z moim ojcem. Ten na początku podskakiwal i coś bełkotal,ale jak zobaczył, że jednak prawda jest miażdząca i robi się nieciekawie przymknął się. wyrok- 9 miesięcy zakładu karnego na 2 lata w zawieszeniu. W papierach ma "KARANY" i bata, ze jak od tej pory nie bedzie placil do 5 pojdzie siedziec. Sąd zaćzął tlumaczyc i mowi do niego"czy rozumie pan ze jezeli od tego momentu nie bedzie pan placil regularnie alimentow pojdzie pan do zakladu karnego?",dodał, że dobrze ze nie jest karany bo inaczej niestety :) I wyobrazcie sobie mendy-dluznicy alimentacyjni, ze 5 tego m-ca dostalam zarzygane 1200zl na synow, pierwszy raz od prawie 2 lat. I dodam ze nie odpuszcze pozostalego prawie 20 tysięcy, bo znam prawdopodobny plan takich zer aspołecznych. chcialabym zaznaczyc tutaj, ze rozumiem uchylanie się w jakims tam stopniu facetow ktorzy mają wysokie alimenty rzedy 1200 czy irracjonalne kwoty 2000 czy 3000. Tu rozumiem niesprawiedliwosc i wiem ze dziecko tyle nie kosztuje i tu przyznaję, nie jest to sprawiedliwe. Jednak tym szmatom ludzkim, ktorzy zasrane 600zł żaluja na dziecko życzę tego, żeby na starosc wasz syn czy corka odwrocili sie tylem, zdjęli majtki i wam wowczas starym dziedom kazali pocałować się w dupę kiedy wy będziecie potrzebowali pomocy,tak jak wasze dzieci dzisiaj. Dziewczyny jak macie jakies pytania piszcie, jeżeli bedę miec chwile sprobuję pomoc.Naprawdę mozna dokopac tym gnojom tyle ze wymaga to wiele wiele wysiłku,nie odpuszczania, użerania się z komornikiem, policją(policjantki prowadzące sledztwa są leniwe, beznadziejne, pyskate i wydaje im się ze wszystko moga wmowic- ja bylam nieustępliwa,zawzięta, walczylam o swoje,interesowalam się co tydzien swoja sprawa-inaczej ani rusz). Jednak warto-uwierzcie.Dla tej bezcennej miny posrańca, ktory z butnej miny zmienil ją w minę płaczącej cioty-warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poruszyłam wazny wątek- mam juz całą teczkę dla dzieci w przyszlosci- z policji, od komornika, wreszcie odpisy kar grzywny za niewywiązywanie sie z porozumienia sądu, wreszcie zaswiadczenie ze wykazuje 1/8 zatrudnienia czyli sam w chwili obecnej pracuje na to zeby na starosc nie miec co żreć. Byłam u prawniczki,nie dam swoich dzieci skrzywidzić. W tym roku robie jeszcze 1 sprawe o kare grzywny, to będzie juz 3. Ograniczenie praw nic nie da moja droga. Kazda miernota ktora nie lozyła na dzieci, nie widywala ich i tak ma prawo wystąpic o alimenty. Jednak to juz nasza glowa, matek, zeby dzieci mialy w przyszlosci dodowody,ktorymi beda operowac w sądzie, zeby nie placic alimentow takiemu potworowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za ten wątek. Moj ex ukrywał sie 2 lata ale dzięki uprzejmości znajomych znalazłam go w UK. Teraz składam zawiadomienie do prokuratury. Dosc uporczywego uchylania sie od obowiązku alimentacyjnego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ograniczenie praw nic nie da moja droga. Kazda miernota ktora nie lozyła na dzieci, nie widywala ich i tak ma prawo wystąpic o alimenty." X prawdaograniczenie tak ale Pozbawienie praw nie daje w przyszłości możliwości wystąpienia do dzieci o alimenty i ja tak właśnie zrobiłam. Wystarczyło powiedzieć ze nie odwiedza i nie płaci alimentow i został tych praw pozbawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wam powiem że nie pójdzie siedzieć nawet jeżeli doprowadzicie do wyroku skazującego to sądy w tri miga zamieniają je na dozór elektroniczny.Idzie sobie taki frajerzyna do pracy bo ma godziny do 12 godzin dziennie i ma wszystko w d***e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ograniczenie praw nic nie da moja droga. Kazda miernota ktora nie lozyła na dzieci, nie widywala ich i tak ma prawo wystąpic o alimenty." X prawdaograniczenie tak ale Pozbawienie praw nie daje w przyszłości możliwości wystąpienia do dzieci o alimenty i ja tak właśnie zrobiłam. Wystarczyło powiedzieć ze nie odwiedza i nie płaci alimentow i został tych praw pozbawiony. Guzik prawda nawet pozbawienie władzy rodzicielskiej nie daje żadnej pewności że w przyszłości dzieci ojcu nie będą płacić alimentów.Można się wtedy powołać tylko na zasady współżycia społecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i chyba o to chodzi zeby poszedl DO PRACY a nie siedzial na panstwowym wikcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A myślisz że ktoś go kontroluje gdzie chodzi,......Kobiety nie w tym kraju,tu każdy ma w d***e alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i chyba o to chodzi zeby poszedl DO PRACY a nie siedzial na panstwowym wikcie? On może nie siedzieć na państwowym wikcie a przcować jak eks mąż autorki.....resztę na czarno i nikt palcem nie kiwnie by sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dostanie roboty publiczne z komornikiem odsylajacym alimenty matce bedzie mial duzo czasu na przemyslenia co woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brawo, i tak ma być! dzielna kobieto. CHcialabym widziec jego minę w momencie oglaszania wyroku.Nie odpuszczaj,absolutnie. Ta c***a ma gdzies czy jego dzieci maja go gdzies,ty miej gdzies czy on zdechnie na ulicy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze by było gdyby dostawali roboty publiczne ale w tym kraju to nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba bylo wczesniej myśleć głową a nie cipa to byście nie miały tego problemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A propos dozoru takiego wyroku sie spodziewalam a ...dostal 9m-cy zakladu karnego.PAN DYREKTOR...:)Na policji tez mi o dozorze mowili ale trafil sie sedzia,normalny prawy czlowiek ktory powiedzial na koniec"ze nigdy nie zrozumie ludzi podobnych do eks,ale widocznie niektorzy nie maja ani honoru ani sumienia.Przyjemnoscia bylo sluchanie tego i patrzenie na ten falszywy ryj ,ktory wraz ze swoja mamunia i siostrzyczka (ktore robia wszystki zeby on nie placil)chodza co n-la do kosciola i uwazaja sie za dobrych ludzi.brrrrczy to nie cynizm... A sedzia powiedzial wyraznie ze nie trafia od razu do zakladu karnego bo nie chodzi o to zeby zyl z naszych podatkow(i tak zyje bo okrada panstwo polskie pravujac i zarabiajac duza kase na czarno),ale o to zeby wreszcie zaczal placic na dzieci.I stwierdzil ze ma szczescie ze nie jest karany... Tak wiec to nie strachy na lachy,zaden nadzor,choc ja sama sie tego po 2,3sprawie spodziewalam,a ZAKLAD KARNY:)Troche uwierzylam w wymiar sprawiedliwosci po tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak chcesz wiedzieć cokolwiek w temacie to mój sk****ały braciszek Tobie napisze ile wyroków za alimenty i za jaką sumę i liczbę lat niepłacenia ochoczo mu sądy zamieniają na obrożkę....Wsadzenie defacto delikwenta do pudła w POlsce graniczy z cudem.I proszę nie pisz o dozorze bo sędzia wydający wyrok nie może zasądzić dozoru,dozór jest karą zastępczą na którą zamienia się wyrok który delikwent już ma. Ale jak już znajdziesz cudny sposób by do zakutych łbów prokuratorów,sędziów i innych palantów dotarło że niepłacenie to największe k******o to napisz,ja tego c***a mojego brata podam im chętnie na tacy.Niech go biorą za szmaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem ze tak potoczyly sie losy Twojego brata.Jednak nie jestem do konca przekonana czy akurat tu jezeli znow bedzie postepowanie na policji i wyrok skazujacy nie pojdzie siedziec.Tu na forum i w necie czytam tylko historie z happy endem dla zlodziei czyli mend takich jak ojciec moich synow,natomiast jak radzilam sie o wniesienie sprawy na policji wyczytalam tu"nie warto,szkoda czasu itp.".Potem jak prokurator wniosl o wszczecie postepowania wyczytalam ze "umorza,ze musze byc oskarzycielem jak nie to pozamiatane..."Do tej pory prawo ocenia go wlasciwie-stal sie kryminalista z wyrokiem.Z****** Polska moim dzieciom nie dala ani grosza i nigdy lapy do nich nie wyciagalam-poza tym wg kryteriow nie wiem kogo nawet,jestesmy za BOGATE:) Generalnie czy zaklad karny czy nadzor zadnego zera aspolecznego nie zmusi do poczuwania sie do dokladania do jedzenia czy ubran ,lekarstw i 1000innych potrzeb dzieci.Jezeli taka szmate ludzka nie rusza fakt,ze jego dzieci maja gorzej tylko przez niego i z czystym sumieniem je okrada to nie ruszy go tez zaklad katny czy nadzor.Jednak to jedyne co moge zrobic.Poza tym w przyszlosci gdy taki menel bedzie chcial alimrnty od dzieci beda miec takze taki argument w rekawie jak zlosliwe uchylanie sie od placenia alimentow i niezaspokojenie przez to podstawowych potrzeb zyciowych. Uwazam ze warto.To nasz matek obowiazek zeby jak najbardziej zniwelowac negatywne takze przyszle skutki tego,ze dzieci maja takich ojcow biologicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z okolic Przemysla
Zatrudnił się na 1/8 etatu i zarabia 150 zl netto, ktore odbieral w kasie. Na 2 synów ma zasądzone po 600zł. Moje pytanie brzmi jakim to cudem Sad ci zasadzil alimenty 1200 zl. przy zarobku meza 150 zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cud :D Znam przypadek, że facet zarabiał 400 zł, był po wypadku, dzieci miał przez 2 tygodnie u siebie (jego nowa partnerka je utrzymywała), a sąd zasądził alimenty 1200 zł :D Da się? Da się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z okolic Przemysla
to dlaczego moje dzieci dostali alimenty po 300 zl. na dziecko a mam 2 dzieci przy zarobku meza 1700 zl.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo miałaś pecha w sądzie albo nie potrafiłaś odpowiednio rozedrzeć paszczy. Tak to już jest, że wygrywa ten, kto jest bardziej bezczelny i bezwzględny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodziny jak się śmierdzącym leniom babom nie chce pracować to żyją za 1500zł,szkoda tylko że nie zapytasz tych śmierdzących lenii o dodatek mieszkaniowy,o stypendia socjalne dla dzieci w szkole,o zasiłki celowe,okresowae????? Dziecko się idiotko z niepokalanego poczęcia nie bierze,równie dobrze można powiedzieć nie kochasz kobiety nie widzisz z nią przyszłości to po huj wchodzisz w tą jej p....ę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty Rumunię,daj mi w Polsce bez znajomości prace za 1500 na czysto do ręki osle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co umiesz robić? Jesteś solidna i obowiązkowa? Masz jakieś kwalifikacje? Doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty Rumunię,daj mi w Polsce bez znajomości prace za 1500 na czysto do ręki osle Idź porób jako ochroniarz np 250godzin stawka ok7 zł na rękę i masz 1700 ponad. Jaki problem???No jak chcesz pracę gdzie rączki i nóżki mają spokój to fakt nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę bo bardzo pożyteczny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×