Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wi82

do jakiego wieku to, ze dziecko nie chodzi jest normą?

Polecane posty

moj syn skonczyl 1 lipca 13 miesiecy, wiec leci juz 14 a nadal nie chodzi. drepcze tylko, gdy ktos trzyma go za dwie rece. znajomi, gdy mowie, ze maly nie chodzi robia bardzo zdziwione miny. czy slusznie? synek jest dosyc wysoki. gdy skonczyl rok mierzyl 87 cm. teraz kupuje ubranka w rozm. 86-92. moze przez wzrost trudniej mu idzie nauka chodzenia? czy powinnam sie niepokoic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak go nie wezme za raczki to w ogole nie bedzie chodzil tylko na czworaka. jak go trzymam za jedna reke to nie chce isc. stoi w miejscu i szuka drugiej reki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etniczna
Widac ze sie maly boi,dlatego potrzebuje jeszcze oparcia,daj mu czas zobaczysz ze w najmniej oczekiwanym momencie synek postawi samodzielnie pierwsze kroczki,nie zmuszaj go do niczego,bo jak sie przestraszy to jeszcze bardziej bedzie sie bal.On sam zdecyduje kiedy ma pojsc :) Wazne ze na nozki staje i za raczki prowadzany chodzi,to znaczy ze nie ma zadnych medycznych niepokojacych objawow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwojna mama
tak jak pisze poprzedniczka, 18 miesiecy jest jakas tam granica kiedy mozna sie zaczac niepokoic moja starsza corka tez chodzila relatywnie pozno, mysle ze jesli chodzi za rece nie ma powodow do obaw a tych zdziwionych znajomych nie sluchaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA KORONACJA
Też się martwiłam. Córka odkąd skończyła 13 miesięcy chodziła tylko przy meblach albo za rękę. Nie chciała puścić się niczego, bo poprostu się bała. Lekarz mówił, abym nie zmuszała dziecka, bo jest jeszcze niepewne i ma stracha. Dzisiaj moje dziecko skończyło 16 miesięcy i od jakiegoś tygodnia samodzielnie chodzi, a raczej biega :D Nabrała wkońcu odwagi i zapiernicza równo;) Także potrzeba czasu i przede wszystkim dziecko samo wie kiedy ma zacząć chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofia787bb
To indywidualna kwestia - naprawdę bardzo indywidualne. Bez obaw. A wykonałaś ocenę rozwoju dziecka? Jest to priofilaktyka, ale o której warto pamiętać, bo dzięki niej możemy wykryć szybko każdą wadę i nioeprawidłowość. Polecam rehabilitantkę Paulinę Budzińską - dobry specjalista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×