Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

do mam w UK, Paszport ???

Polecane posty

Gość gość

dziewczyny pisze tutaj bo tu najlepsze rady macie i wierze w wasza pomoc ! ;) nie wiem na który paszport sie zdecydować mamy możliwość wyrobienia paszportu brytyjskiego i na ten maż bardzo nalega, ale ja nie jestem pewna wolałabym polski, jakie sa plusy i minusy ? jaki paszport wy robiłyście dla swoich dzieci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my wyrobilismy tylko angielski ale dobrym pomyslem jest I polski I angielski passport pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam tylko brytyjski, polski odeslalam do konsulatu. Polska za to, ze o malo z dziecmi z glodu nie zdechlam na ulicy, nigdy nic ode mnie nie dostanie. Jakbym mogla to bym sie tez obywatelstwa zrzekla, ale porobili to tak, ze to niemozliwe, bo posiadac obywatelstwo polskie, oznacza nieograniczony obowiazek podatkowy, czyli zawsze beda cie gnebic i twoje dzieci i wnuki za byle co sobie urzednik wymysli, jak tylko przekroczysz granice Polski. Ja i moje dzieci nie zamierzamy juz do PL jezdzic, wy jak chcecie to potrzebujecie tez polski, bo jak wjedziecie do PL na brtyjskim to juz nie wyjedziecie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co ci dalo to, ze odeslalas polski paszport do konsulatu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a niby czemu miałabym nie wyjechać z Polski mając brytyjski paszport?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja i maz mamy polskie paszporty, dzieci ktore sa tutaj od urodzenia rowniez. Nie potrzebujemy miec brytyjskich, bo niby po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinoowka
My z mezem mamy polskie, a 10mies synek ma ang. Jedyne co za tym przemawialo to wzgledy praktyczne- brytyjski paszport byl szybszy do wyrobienia. Poszlam na poczte wypelnilam papiery i wyslalam z dokumentami ktore chcieli. Z polskim trzeba by bylo jechac do Londynu, potwierdzac notarialnie zgode meza, no i na sama wizyte w konsulacie zeby zlozyc dokumenty musialam czekac 6 tyg (tak bylo w marcu 2014) A mialam w planach wyjazd do PL w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widac, ze kobiety, ktore sie tu wypowiadaja sa ignorantkami i nie wiedza z jakiego kraju pochodza i nie interesuja sie sytuacja w kraju do ktorego przybyly... Paszport brytyjski na terenie PL w przypadku obywatela polskiego jest nierespektowany. Wg prawa polskiego na terenie PL obywatel polski ma obowiazek posiadac polski dowod tozsamosci. Na podstawie umowy UK z PL na terenie PL prawa obywatela brytyjskiego odnosnienie obywatela polskiego nie obowiazuja. Nawet posiadajac obywatelstwo brytyjskie na terenie PL jestescie tylko obywatelami polskimi... Nie posiadanie polskiego dowodu tozsamosci na terenie PL przez obywatela polskiego moze skutkowac mandatem a nawet aresztem... Wyjazd tez nie jest mozliwy droga lotnicza, celnik was nie pusci i moze sie tu powolac na no zagrozenie terrorystyczne itd itp. Co mi dalo, wyslalam paszport, pokazalam im gdzie mam ich polska wladze nade mna. Powinni zrobic to wszyscy, ktorzy zostali zmuszeni tulac sie po obcych, zeby moc zyc, a nie zdechnac. Ktos tu napisal nastepna glupote, ze mieszkajac w UK nie potrzebuje paszportu brytyjskiego... No to sie zdziwisz w przyszlym roku i plakac... Nie posiadajac paszportu brytyjskiego mieszkajac w UK stawiasz siebie i dzieci w drugiej kategorii ludzi... Wystarczy utrata pracy, wypadek i nie dostaniesz wsparcia od panstwa. Nie bedziesz siebie umiala utrzymac, dostaniesz deport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny serio nie wpuszcza nas do polski tylko dlatego ze moje dziecko ma brytyjski paszport ?? bardzo sie zmartwiłam mamy leciec do polski na święta juz paszport dla małego odebraliśmy a tu takie rzeczy nie wiedziałam, a paszport angielski zrobiliśmy z wygody bo łatwiej a później do szkoły tez inaczej patrzą na paszport angielski niz polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmuj sie, wpuszcza cie i wypuszcza... wiele moich koleżanek tak lata i nigdy nie miały problemów... Jakas panikara przytacza tu prawo ktore niby jest ale tak naprawdę nikt go nie stosuje i nie utrudnia ludziom życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to za brednie, moj syn ma 2 lata i ma brytyjski paszport. jest on na 5 lat, syn ma w nim zdjecie jak mial 2 tyg. latam z nim i wracam i nigdy nie mialam zadnych problemow mimo iz moj syn ma nazwisko meza a ja wtedy mialam swoje panienskie. w polsce wyrobilam mu pesel i polski akt urodzenia. jak masz mozliwsc to wyrob brytyjski,zwlaszcza ze jest ciagle zamieszanie w sprawie imigrantow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co nam paszport brytyjski jak za kilka lat wracamy na stale do Polski. Myslicie ze tylko jedna kategoria ludzi z Polski tutaj mieszka? Jestesmy tutaj z rodzina 12 lat i nie czujemy zadnej potrzeby zeby miec ten dokument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za kilka lat będziesz mogla wyrobic polski paszport kiedy juz wrócisz, jakie jestescie dziwne. Siedzicie w uk bo w Polsce bieda ale jak macie mozliwosc wyrobic dziecku paszport brytyjski to nie bo jestescie polakami,a polska zmusila was do siedzenia w uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×