Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samicca

Do tych którzy sie zdrowo odżywiają

Polecane posty

Gość samicca

Wszędzie trąbią o tym tę powinniśmy sie zdrowo odżywiać tylko, że to nie jest takie proste. Ja sama nawet myślałam o tym, ale nie chciałabym jeść samej trawy. Prosty przykład; wczoraj robię obiad i tak się zastanawiam w trakcie jego robienia co jest złe i co powinnam zmienić. No i tak, ziemniaki gotowane-chyba ok. Kotlet smażony-be. Pekinka z sosem smietanowo-majonezowym- też be, bo tłuste, ciężkostrawene itd. I wychodzi na to że mogłabym zjeść tylko czysta kapuste i ziemniaki. a co z kotletem? pieczony w piekarniku? kiedy smazony jest lepszy. I teraz pytanie do was. Podajcie mi przykłady waszego gotowania, bo jakos nie moge się przekonać że to moze byc dobre. i jeszcze jedna sprawa. jaka poczuliscie róznice od kiedy sie dobrze odżywiacie (dotyczy tych ktorzy zmienili diete). czujecie sie lepiej fizycznie? o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałata z oliwą z oliwek zamiast majonezu, kotlet z piekarnika (przyprawiony jest nawet lepszy niż z patelni), zamiast ziemniaków ryż albo kasza. Niewielka zmiana a ile zdrowiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przeszłam na inny sposób odzywiania nie z powodu odchudzania tylko z powodu problemów z układem pokarmowym.Zaręczam ci,że mozna się od smazonego odzwyczaić. Ja mięso griluję, gotuję lub piekę. Mozliwości jest 100 albo i więcej. Ale nie ma co ukrywać,że jesli lubisz smażone kotlety to początki przechodzenia na inny sposób odżywiania mogą być nieciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiście rezygnacja z panierek. Grillowanie jest dobrym pomysłem, tak jak pisał gość. Pieczywo, makarony - pełnoziarniste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przykład mojego jadłospisu z dzisiaj: śniadanie- kasza jaglana na mleku kokosowo-ryżowym z sezamem, daktylami, siemieniem lnianym, pestkami dyni. Drugie śniadanie surówka z kapusty pekińskiej z pomidorem, ogórkiem, cebulą czosnkiem, papryką. Do tego oczywiście sos: 2 łyżki oleju rzepakowego, pieprz, sól, łyżka cytryny i trochę octu balsamicznego. Do surówki 2 kromki chleba żytniego na zakwasie z masłem. Obiad zupa kalafiorowa z kaszą gryczaną, na deser kompot z jabłek z cynamonem. Kolacja garść orzechów (mieszanka nerkowca, orzechów brazylijskich i włoskich) no i trochę zupy kalafiorowej. Ja jem mięso (przeważnie rybę) raz na dwa tygodnie, tak jak się powinno jadać. Posiłki łatwo się komponuje, trzeba tylko poszukać przepisów i mieć odrobinę chęci. Czuję się bardzo dobrze na takiej diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pokrój cycki z kurczaka na małe kawałki, rozgrzej na patelni masło klarowane, podsmaż dodaj przyprawa, najlepiej bez soli, do kapusty możesz zrobić sos winegret (olej, ocet balsmaiczny lub jabłowy czy winny, przyprawy, oczywiscie bez soli), nir rezygnuj z mięsa na rzecz ryby bo to głupota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Pieczywo, makarony - pełnoziarniste." nie chciałabym aby mi cokolwiek doradzał taki farmaceuta jak Ty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ależ co ty piszesz?Ryba jest swietnym i zdrtowym zamiennikiem mięsa.A tego kurczaka to lepiej lekko posmarować oliwą i ugrilować a nie ładować na masło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ps, sorka za błędy bo szybko pisałam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co masz do masła??? masło jest zdrowe, ryba nie jest zdrowsza od mięsa... doczytaj więcej książek 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno z taką wiedzą odżywiasz się super zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś kiedyś napisał w swojej książce, że współczesna dietetyka to porażka a wy w to wierzycie, tylko nieliczni lekarze na świecie wiedzą co zdrowe a co szkodliwe (zupełnie na odwrót niż twierdzi większość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chodzi o dietetykę a o zdrowy rozsądek. Każdy, kto choć trochę uczył sie chemii wie,że np smażenie na maśle to zgroza, bo masło to tłuszcz o niskiej temp topnienia i podczas smażenia rozkłada się na wiele trujących związków-nie epatuję nazwami bo mało kto zna się na chemii. diety są do bani. Umiar i zdrowy rozsądek to najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dla mnie zdrowe jedzenie to takie, gdzie nie ma konserwantów i chemii. Wszystko z umiarem. Moje dziecko akurat jest na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i bezcukrowej- więc wszyscy tak jemy. Jest łatwiej i szybciej :) Odkąd gotuję np. rosół bez kostek czy wegetty, poprawiły sie nam kubki smakowe- na poczatku miałam wrażenie, ze jedzenie jest bez smaku. Czasem smażę schabowe- inne mi nie smakują po prostu. Ale najczęściej robię mięso w piekarniku, a np. warzywa na parze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie, ze jestem zdrowa, bo się od 15 lat zdrowiem interesuję, tudziez biologią a szczególnie anatomią i metabolizmem więc nie zarzucisz mi małej wiedzy, czytam powazne książki lekarzy i naukowców oraz badania w tym temacie, a nie artykuły w Pani domu, ale jak chcesz to unikaj tłuszczów zwierzęcych (zjadaj samego chudego kurczaka) na rzecz tłuszczów roślinnych i jedz wszystko pełnoziarniste, jak Ci radzono, a "Twoje zdrowie" to tylko podczas toastów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to, że jedzenie ma być jak najmniej przetworzone to chyba jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego smaży się na maśle klarowanym... Jezu Chryste :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem więcej niż ci się wydaje i wiem ,że mięso najlepiej jest smażyć na smalcu. Ale skoro taką masz wiedzę to na pewno wiesz co się dzieje i ajkie procesy zachodzą na powierzchni smazonego ,panierowanego kotleta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Odkąd gotuję np. rosół bez kostek czy wegetty, poprawiły sie nam kubki smakowe- na poczatku miałam wrażenie, ze jedzenie jest bez smaku." rezygnując z cukru poczujesz słodycz w czipsach paprykowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama piekę chleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że ryba jest zdrowsza od mięsa, a masło nie nadaje się do smażenia! A pieczywo pełnoziarniste jest zdrowsze od białego (z pełnego przemiału), ma niższy indeks glikemiczny, ale nie każdy może je jeść. Masło jest zdrowe ale nie smażone i nie w hurtowych ilościach... skąd Wy bierzecie te 'rewelacje'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może wiesz dużo, ale nadal niedostatecznie jak ww. FARMACEUTA... az mnie ciarki przechodzą ze tacy ludzie biorą się za medycynę i chcą ludziom doradzać, dlatego mamy jak mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wasza "wiedza" o jedzeniu to objaw porażki współczesnej dietetyki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też bardzo wiele czytam. Moja wypowiedź jest tylko jedna, ta w której piszę, że jadam raz na dwa tygodnie mięso. Polecam "Nowoczesne zasady odżywiania". Mięso wcale nie powinno być tak ważne w naszej diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można czytać wiele ale zawsze to samo (jedni kopiują drugich)więc równie dobrze mogłabyś przeczytać jedną książkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autentycznie wierzycie nadal w to , że się powinno jeść produkty pełnoziarniste?? chyba się wczoraj urodziliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z dyskusji zaczyna robić się pyskówka, a to jest bez sensu. Chciałam autorce jeszcze oprócz książki "Nowoczesne zasady odżywiania" polecić poczytanie o medycynie chińskiej. Bardzo wielu lekarzy medycyny konwencjonalnej zaczyna się właśnie takimi sposobami leczenia i dietą interesować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zanim ludzkość zrozumie co tak naprawdę jest zdrowe a co należy unikać minie jeszcze wiele pokoleń, świat ma niedouczonych dietetyków, którym się wydaje, że wiedzą co zdrowe a co szkodliwe (wszyscy uczą się tego samego z tych samych ksiązek, większość z nich po studiach już się nie dokształca, dlatego głupoty są powielane), na razie współcześni ludzie nadal muszą pochorować aby w końcu to do wszystkich dotarło, że mądre jest to co przebadane gruntownie przez wiele lat a nie to co plecie większość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to zapodaj te mądrości ,o których wiedzą nieliczni. ciekawa jestem, naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×