Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dom za 100 tys? ?

Polecane posty

Gość gość

Właśnie przeszłam mega kłótnie z ojcem na temat: czy da się radę postawić dom w stanie surowym za 100 tys, on uważa że nie. Dom ok 150 metrow z garażem łącznie. Ma racje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma rację, nie ma opcji ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam 2 osoby które tak zbudowały, systemem gospodarczym, dodam że miałabym własne drzewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy z czego ten dom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Same fundamenty nas kosztowały 40 tyś mieszkam w Krakowie wiem że w innych województwach ceny są inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę to nie możliwe?? Nie chodzi mi bynajmnij by wydać równo 100 tys, ok nawet jeżeli to będzie ok 110-120 tys --- działka, media by już były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za połączenie do mediów trzeba płacić, same formalności i opłaty pochłoną z 10 tysięcy. Co ma drewno do budowy domu? szałas chcesz stawiać? Znajomi budowali parę lat temu dom z garażem 160 metrów, 400 tys ich to kosztowało, nawet jeśli wziąć tańsze materiały, to i tak poniżej 250 tys się nie zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stan surowy 250 tyś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
minimum 150-160 tyś musisz mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za 1500 m2 mozesz postawic. wiesz wiadomo ze to zalezy od projektu ale mozna. jeszcze jak sami bedziecie budowac to i sporo mniej niz 1500 za m2 wam wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogole to wy chyba pojec nie znacie bo wyroznia sie: 1. stan surowy otwarty 2. stan surowy zamkniety 3. stan deweloperski 4. stan wykonczeniowy to wszystko znaczy co innego, wiec zeby bylo prosciej ja mowie 1500/m2 za stan deweloperski co jest wiecej niz surowy (w domysle otwarty) i wiecej niz surowy zamkniety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli nie wierzysz to podam ci maila i zwrocisz sie do mojego biura konstrukcyjnego i oni przygotuja ci projekt i wycene. tylko jest jeden problem bo widze ze grosze liczysz a tego typu usluga bedzie cie troche kosztowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodziło mi o stan surowy otwarty, ściany, dach. Tu nie chodzi że grosze liczę,poprostu mam działki 2, planuję jedną sprzedać,myślę że minimum ok 120 tyś za nią dostane, reszta to to co odłożymy i pewnie kredyt. Mam dom warty ok 350 tyś, zamierzam go sprzedać i nowy dom wykończyć na glanc. Tylko muszę mieć gdzie mieszkać w między czasie. Dlatego nowy domek chciałam wykończyć do stanu zamieszkania, kuchnia - salon a potem resztę szybko wykończyć. Pisałam o lesie bo zawsze jakieś belki na dach czy deski na szalunek bym sobie już naszykowała, zawsze coś taniej. Zależy mi tylko na wybudowaniu podstaw bez kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że tykarza mam za free, geodete też, możliwe że i architekta, płytki, panele czy deski sama położe, elktryków w rodzinie z uprawnieniami 3 :-) , strasznie zdenerwowałam się rozmową z ojcem bo wg niego trzeba mieć minimum 500 tyś by o czym kolwiek myśleć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tynkarza sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można tylko dużo pracy własnej , rodziny ale widać to masz to ruszaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 21:45 No ale działka z mediami nie wliczana w cene już, możliwe że na fundamenty kasę dostanę , no ale nie biorę tego pod uwagę .. bo to na razie ,,domysły,, .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem tak,słabo to widzę.My podnosilismy pietro domu i poszło na to ok 150 tys.dodam,ze dom jest ocieplony,ale nie otynkowany.juz mieszkamy,ale do wykończenia zupełnego jeszcze sporo brakuje.Nie wiem,jak sobie poradzicie? my tez budowalismy systemem gospodarczym,bo mój mąż to budowlaniec,ale wszystko kosztuje w tyśiacach.Wiesz ile kosztuje piec centralnego ogrzewania,czy grzejniki?To juz koszt co najmniej 12 tyś. Ja mam tylko 100m kw,a Ty chcesz za mniejsze pieniądze postawić dom 150 m?hm Poza tym akurat drzewo na więżbę dachową to pikuś przy koscie robocizny dachu.Całkowity koszt ok 50 tyś -włączając dachówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dom tylko ściany i dach ( za te 120 tyś ) reszta to to co zarobimy plus jakiś mały kredyt, ale tak sobie myślę , że chyba sprzedam działki obie, razem mają 8 tysięcy metrów, i kupię coś mniejszego ok700 metrów, więcej kasy będzie a mniej koszenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piriririri
Nie chcę mi się rozpisywać, ale moim zdaniem się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No u mnie w domu pokrycie dachu ( 80 metrów ) wyniosło 25 tysięcy ale własne belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
80 metrów domu oczywiście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie jak sie nie da pewnie ze sie da dzialke ma ,przyłacza ma , rodzine ma co pomoze ,kobieto a sie ,wiem co mówie ba sama tak stawiałam i da sie ..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
da się, pod warunkiem, że sama go będziesz murować - kolega tak zrobił. ekipa budowlana za mury + dach bierze ok 65 tyś. tyle możesz zaoszczędzić, robiąc to sama. chyba, że się zdecydujesz też na tańsze materiały, blacha zamiast dachówki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za opinie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fundament to koszt 15 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
płyta fundamentowa z termo izloacja max 30 tyś dach prosty 2 spadowy przy założeniu 90m parter 60m podasze koło 35 tyś przy blacho dachówka albo trapezowa blacha. więć zostaje około 30 tyś na pustaki do wybudowaniu obwodu tych 90m na wysokość 2,5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i po co budować wszystko najtańszymi środkami i produktami? W życiu! Za 10 lat, będziesz musiała wszystko na nowo robić... Piec Ci sie rozcieknie bo najtańszy, pierwsza lepsza burza z gradem i po dachu.. Najtansze kafelki popękają, panele będą porysowane bo najniższa klasa... Ja dziękuje za taki dom....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×